Προς το περιεχόμενο

Αισθητική καταγγελία κατά τραγουδοποιου...


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ούτε τον Πλιάτσικα ανακάλυψα τώρα ούτε την προχειροδουλειά...Μου είπε κάποιος ότι ο συγκεκριμένος (που εγώ προσωπικά πίστευα ότι σταμάτησε με την τελευταία διάλυση των Π-Λ) ζει ακόμα και χρησιμοποίησε τον ήχο που ακούγαμε στον Στόλλα όταν δοκίμαζα το V-synth...

 

Ναι, χτύπησε νεύρο λόγω του ότι έχω αυτό το synth και μπορείς να κάνεις τόσα πολλά με την elastic audio που ο συγκεκριμένος ήχος καταλήγει να είναι απλοικός...

 

κι αν θέλετε παίρνει η μπάλα και τον ενορχηστρωτή, ή τον πληκτρά ή όποιον εμπλέκεται σ'αυτήν την (κατα τη γνώμη μου) καγκουριά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

κι αν θέλετε παίρνει η μπάλα και τον ενορχηστρωτή, ή τον πληκτρά ή όποιον εμπλέκεται σ'αυτήν την (κατα τη γνώμη μου) καγκουριά...

 

Μαλλον εκει ειναι το "θεμα" ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τσάμπα το lower..Τίποτα δεν κατάλαβα..

 

κι αν θέλετε παίρνει η μπάλα και τον ενορχηστρωτή, ή τον πληκτρά ή όποιον εμπλέκεται σ'αυτήν την (κατα τη γνώμη μου) καγκουριά...

 

Μαλλον εκει ειναι το "θεμα" ...

 

Ναι αλλά έβαλε την τζίφρα του ο Φ.Π. ως τραγουδοποιός...ξέρω ότι πολλές φορές αυτοί μόνο τις συγχορδίες γράφουν και άλλοι κάνουν το 90% της δουλειάς αλλά αυτού το όνομα έχουμε εκτεθιμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε πάλι με τους Πλιάτσικες, τους Χατζηγιάννηδες κλπ.

Κλασσικά να τους μειώνουμε μια ζωή. Για να μην ξαναμπούμε στην κουβέντα που είχε γίνει για τον έναν από του αδερφούς Κατσι, θα πώ μόνο ένα πραγματάκι:

Ένας οποισδήποτε καλλιτέχνης θα κριθεί ΜΟΝΟ από τα αν θα χρησιμοποιήσει ψαγμένους ήχους? Δηλαδή τι? Επείδη άκουσε αυτό τον ήχο, του άρεσε και τον χρησιμοποίησε, θα τον κατηγορήσουμε κιόλας? Καλά έκανε και τον χρησιμοποίησε. Επειδή τυγχάνει να είναι εκτός γούστου κάποιου, θα πρέπει σώνει και καλά να φάει θάψιμο? Τι απαξίωση είναι αυτή ρε παιδιά?

Ο ανθρωπος γουστάρει να παίξει τέτοια μουσική(ναι τις ίδιες μινόρε συγχορδίες εδώ και 20 χρόνια), έχει την όποια απήχηση στον κόσμο, δεν θέλει να βελτιώσει την τεχνική του και όταν ακούει έναν ήχο που του αρέσει το χρησιμοποιεί. Που το κακό δηλαδη? Επειδή εμένα δεν μου αρέσει αυτό που κάνει, ε, ας τον θάψω γιατί απλά δεν τον γουστάρω. Ε, δεν έχει λογική αυτό.

 

Άλλο να πεις την γνώμη σου για έναν καλλιτέχνη και να πείς δεν τον γουστάρω για αυτό και για αυτό και άλλο να έχουμε απαξίωση για αυτά που έχει κάνει. Λες και εδώ μέσα έχουμε ακούσει ΜΙΛΟΥΝΙΑ πρωτότυπους καλλιτέχνες και καταξιωμένους. Τα περισσότερα κλιπάκια εδώ μέσα αντιγραφές άλλων μεγαλύτερων μουσικών είναι(όχι η μουσική, αλλά ο ήχος και το στύλ-με χειρότερα τα δικά μου)πέρα από μερικές πολύ όμορφες εξαιρέσεις....τον Πλιάτσικα θα κατηγορήσουμε λοιπόν, που στο κάτω κάτω, την δικιά του πατέντα(στυλ εννοώ) αναπαράγει?Μην τρελαθούμε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση: Ο συγκεκριμένος ήχος που αντιγράφτηκε είναι μόνο το "vocoder" σαν εφέ ή και τα λόγια που λέγονται στο vocoder? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση: Ο συγκεκριμένος ήχος που αντιγράφτηκε είναι μόνο το "vocoder" σαν εφέ ή και τα λόγια που λέγονται στο vocoder? ???

 

Δεν είνι vocoder....είναι sample που έβαλε η roland ας πούμε σαν demo για τις δυνατότητες του v-synth

 

ακόμα και η φωνη είναι υπαλλήλου της roland

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ Ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ,ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΗΧΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΒΙΣΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ

.ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΘΕΤΩΝ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ Ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ,ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΗΧΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΒΙΣΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ .ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΘΕΤΩΝ.

 

Και πλέον στα μάτια μου εκτέθηκαν και οι δύο ακόμα περισσότερο..Η δε Βίσση λιγότερο γιατί είναι γνωστό ότι απλά εκτελεί (Hitman).

 

Πόση κατάντια ακόμα? Πλέον θα μαλώνουν και στα δικαστήρια ποιος το έβαλε πρώτος ;D

 

 

 

Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου