Προς το περιεχόμενο

Σε LIVE: MacBook ή MacBook Pro;;


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...δεν χρειάζεται να είσαι developer, έιδα ένα πιτσιρίκο IT μας να το έχει κάνει (σας διαβεβαιώ ότι δεν είχε καμμία σχέση με Αpple μέχρι τώρα)...και δουλεύει. Βάλαμε Garageband επάνω και το FM8 και δουλεύουν KANONIKOTATA. Στα korg (Legacy) γονατίζει...Το μηχάνημα που το έκανε είναι ένα Celeron 2,8 με 512. Θα μάθω λεπτομέρεις και θα σας πώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε lambrosgg πιο πάνω είπες...... Έχω βάλει MAC OSX στο pc μου και τα έχω δουλέψει. ....

 

καλό αυτό...

πως το έκανες ρε θηριο???

δουλευει ή πιπ@ς ???

 

χειροποίητες πίπ@ς!!!!

 

http://www.fps.gr/node/289

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν χρειάζεται να είσαι developer, έιδα ένα πιτσιρίκο IT μας να το έχει κάνει (σας διαβεβαιώ ότι δεν είχε καμμία σχέση με Αpple μέχρι τώρα)...και δουλεύει. Βάλαμε Garageband επάνω και το FM8 και δουλεύουν KANONIKOTATA. Στα korg (Legacy) γονατίζει...Το μηχάνημα που το έκανε είναι ένα Celeron 2,8 με 512. Θα μάθω λεπτομέρεις και θα σας πώ...

Δεν χρειάζεται να είσαι developer της Apple για να μπορείς να εγκαταστήσεις το Mac OSX σε PC, γι' αυτό χρειάζεται μόνο γνώση του τι πρέπει να κάνεις.

Πρέπει όμως να είσαι developer της Apple για να κατέχεις νόμιμα το Mac OSX και να έχεις το δικαίωμα να το βάλεις σε κάποιον υπολογιστή.

 

Κοινώς, μια χαρά γίνεται να παίζει ένα PC με Mac OSX και μάλιστα είναι σχετικά εύκολη διαδικασία. Αλλά εκτός από εύκολη είναι και παράνομη! Ξέρω, ψιλά γράμματα είναι αυτά αλλά εξηγώ αυτό που είπε ο harilatron με τρόπο. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hollystone αν θές στείλε μου ένα pm. Την ίδια ερώτηση την είχα κι εγώ! μην το σκεφτεσαι ακομα και με επεξεργαστες Intel δεν γονατιζουν με τιποτα! μιλαω για το Imac 17 και το macbook  τα οποια είναι υπο την κατοχή μου:)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή θέλω να μιξάρω σε Live , και μετά θα περάσει σε Post production για CD release, ένα σχήμα με λίγα όργανα:

συγκεκριμένα όλα με καρφί, 1 ή 2 φωνές, και σε V-drums της Roland με ήχους από το

DrumKit 2.0 του Reason (σύνολο: 7 tracks),

 

στα 1100ευρώ περίπου είναι ΟΚ, ή θα με αφήσει ξεκρέμαστο;

 

 

Τώρα για κάρτα ή ήχου: όλα αυτά που έχουν ήδη ειπωθεί σε άλλα thread...

 

Με το  MacBook Intel Core 2 Duo 2.0GHz 80GB White Αγγλική έκδοση δεν θα εχεις κανενα προβλημα να γραψεις και 24 καναλια!

Συμβουλη 1: Να χρησημοποιήσεις ενα γρηγορο εξωτερικο FW800 δισκο.

Συμβουλη 2: Εχει σημασια το/τα audio interfaces, να ειναι καλα και αξιοπιστα, ειδικα αν ειναι να συνδέσεις πανω            απο ενα. 

Συμβουλη 3: Καλο ειναι η μνημη στα 2gb ram

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χειροποίητες πίπ@ς!!!!

http://www.fps.gr/node/289

 

γιατί πίπες kilon?

Τι είπες ρε λαμόγιο; Να μπει σε τρισάθλιο, τελειωμένο, ηλίθιο PC το τέλειο, πανέμορφο, πανέξυπνο λειτουργικό των Mac; Ξεγυρισμένες πίπ@ς λέμε! ΦΤΟΥ ΣΟΥ ΡΕΕΕΕΕ!!! >:( >:( >:(

 

Μα τι κ@θικάκι που είμαι! ;D ;D ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]Ωρε κάθονται και βλέπουν σιγά σιγά, ότι οι πανέμορφες κούτες τους δεν είναι τπτ άλλο παρά από καλογυαλισμένα pc και τρώγονται!!! z7shysterical.gif

 

Δεν είναι τπτ, σε λίγο θα τους αφήσει πάλι ξεκρέμαστους η apple, διαθέτοντας το osx και για pc και πάλι θα καταριούνται για τα λ7 που σκάσανε (σαν τους g5 ένα πράμα)[/offtopic]

 

Πάλι πίσω στο θέμα Boys!

 

 

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα πάντως, από τη στιγμή που Intel και Apple αδελφοποιήθηκαν και ξεκίνησε η συγγραφή κώδικα που αξιοποιεί πλήρως τα Intel τσιπάκια, οι διαρροές προς τα pc θα αρχίσουν να γίνονται συχνό φαινόμενο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου