Προς το περιεχόμενο

θηκη για ΑΛΕΝ στο headstock....


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

zithon, παρασύρθηκα από το avatar σου και νόμιζα ότι μιλάμε για strat: Πραγματικά αραιότερα από μια φορά το χρόνο ανάγκη για allen δηλαδή.  :)

 

Πάντως και όταν η βασική μου κιθάρα ήταν μία ibanez με floyd rose (όπου χρειαζόμουν συχνά το allen για τις χορδές) το έβαζα μέσα στη θήκη της κιθάρας μαζί με 1-2 σετ χορδές, πένες και τα χαρτιά με τους στίχους.  :)

Ακόμα εκεί μέσα είναι.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παλιοτερα, ειχα και γω τετοιο μαραφετι πισω απο το headstock, αλλα οταν χρειαστηκα το allen σε ωρα αναγκης, συνειδητοποιησα πως το κλειδακι μου ειχε πεσει καπου, (και πηρα τον...  :-* )

 

Γιαυτο, ή πρωτα βεβαιωνεσαι πως η κατασκευη του ειναι καλη και δεν προκειται να χασεις το κλειδι σου,  ή το βαζεις στη θηκη.

 

 

 

 

ή περνεις κιθαρα χωρις floyd και δεν χρειαζεσαι allen!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μοναδική κιθάρα μου με FR είχε ήδη το μαραφετάκι αυτό πίσω απ'το headstock και είναι 100% βολικό, αρκεί να μην είναι φαγωμένο στην άκρη της βίδας και δεν πιάνει καλά το allen.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βολικότερος είναι 1 πυροσβεστήρας πίσω από το headstock μην αρπάξει κανάς ενισχυτής και τρέχεις....

 

Όσο γιαυτό αν πας σε κάποιο μαγαζί θα το έχουν

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ σημαίνει ότι όντως το χρειάζεται.

 

Αυτή η λογική τσακίζει κόκαλα.

Στην πραγματικότητα συμβαίνει (και) το αντίθετο: το εμπόριο δημιουργεί κι επιβάλλει νέες ανάγκες για να συνεχίσει να υφίσταται. (πήγαινε μια βόλτα στο ΙΚΕΑ, να δεις τι παπαριές υπάρχουν -βλπ. πχ θήκη για τηλεχειριστήρια)

 

Το φόρουμ δεν είναι μηχανή αναζήτησης.

Αποτελείται από ανθρώπους που θα πούνε και τη γνώμη τους για το αν χρειάζεται να γίνει μια αγορά, όχι μόνο ποια είναι η καλύτερη τιμή στην πιάτσα.

 

Μου θυμίζει ένα παλιό θέμα στο οποίο κάποιος ρωτούσε επίμονα ποιο είναι το "τέλειο PC" για να το αγοράσει και δε δεχόταν ως απάντηση ότι (α) δε χρειάζεται το τέλειο pc και (β) το "τέλειο pc" (?) σε 6 μήνες δε θα ήταν "τέλειο".

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πέραν της πλάκας και του χαβαλέ, στην θέση αυτού του πράματος, προτιμώ το άλλο που κρατά τις πένες. Δλδ πόσες φορές έχει φύγει η πένα και ψάχναμε στο παντελόνι για τη 2η και πόσες μια αλλενόβιδα; Για μια αλλαγή χορδών δεν το συζητάω. Δε νομίζω πως άμα σπάσει μια, θα γλυτώσεις κανά σοβαρό χρόνο με το να έχεις αυτό το πράμα στην κιθάρα, αντί να έχεις τα αλλενάκια σου τακτοποιημένα στη θήκη της κιθάρας.

Χώρια που δε θα έχεις το άγχος μη σου φύγουν πουθενά, όπως θα κάνεις το αεροπλανικό και βγάλεις και κανά μάτι, καμιάς άμοιρης γκρουπι! Όχι τπτ άλλο, αλλά τα είναι πολλά τα λ7 για ψυχικές οδύνες Άρη... :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως μενω θεσσαλονικη και μεχρι στιγμης εδω πανω δεν εχω βρει. μια πληροφορια παντως που εχω ειναι οτι υπαρχει πιθανοτητα να εχει ο ΤΡΙΜΗΣ (αν λεγεται ετσι :D) γιατι ειναι αντιπροσωπος της ibanez.

 

γιατι δεν πας να ρωτησεις στις "ΧΟΡΔΕΣ" η στον "ΖΑΧΟ" στην ναυαρινου στη μιχαηλ. στον πρωτο γιατι εχει διαφορα τετοια κ στον δευτερο γιατι εχει καλη συνεργασια με τον τριμη εαν δεν κανω λαθος...

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πραγματικότητα συμβαίνει (και) το αντίθετο: το εμπόριο δημιουργεί κι επιβάλλει νέες ανάγκες για να συνεχίσει να υφίσταται. (πήγαινε μια βόλτα στο ΙΚΕΑ, να δεις τι παπαριές υπάρχουν -βλπ. πχ θήκη για τηλεχειριστήρια)

 

Θήκη για remote controls ?? Μα αυτό είναι ιδιοφυές. Ετσι μπορώ να αγοράσω ότι ηλεκτρική σβαούρα βρώ μπροστά μου γιατι θα έχω τα remote control όμορφα στη θήκη τους  :P

 

Αυτό που είδα στη bareta ενώς φίλου ήταν εκπληκτικής ποιότητας και τα αλενάκια ποτέ μα ποτέ δεν φύγαν.

Επίσης αφήνει και χώρο αν κάποιος θέλει για να βάλει ένα pick holder. Κι εγώ εκεί πίσω το έχω πάντα το pick holder και ......

 

ίσως να βάλω με ταινία διπλής όψεως και τη θήκη για τα τηλεκοντρόλ που είδε ο φίλτατος Lost_Highway για την περίπτωση που θέλω να αλλάξω κανάλι στην τηλεοραση ή να κλεισο το κλιματιστικό  :P :D ;D ;D ;D ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εμπόριο δημιουργεί κι επιβάλλει νέες ανάγκες για να συνεχίσει να υφίσταται. (πήγαινε μια βόλτα στο ΙΚΕΑ, να δεις τι παπαριές υπάρχουν -βλπ. πχ θήκη για τηλεχειριστήρια)

 

Το φόρουμ δεν είναι μηχανή αναζήτησης.

Αποτελείται από ανθρώπους που θα πούνε και τη γνώμη τους για το αν χρειάζεται να γίνει μια αγορά, όχι μόνο ποια είναι η καλύτερη τιμή στην πιάτσα.

 

 

Συμφωνώ... Αν και πιστεύω ότι το θέμα έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις με τα καλαμπούρια, θα συμφωνήσω στο ότι οι φορουμίτες έχουν κάθε δικαίωμα να προσπαθήσουν να αποτρέψουν κάποιον από μια άσκοπη, κατά τη γνώμη τους, πάντα, αγορά. Κανείς δεν είναι αυθεντία, και κανείς δεν υπάρχει περίπτωση να έχει πάντα δίκιο... Τέλος πάντων, θα πώ την προσωπική μου γνώμη, η οποία είναι ότι το ματζαφλάρι που ζητά ο φίλος είναι δευτέρας, ή 'ισως και τρίτης σημασίας, μια και τα άλεν μπορείς να τα έχεις στη θήκη, και επίσης δεν εξοικονομείς χρόνο, άμα το έχεις δίπλα στο χέρι σου. Δεν είναι σαν τις πένες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου