Προς το περιεχόμενο

θηκη για ΑΛΕΝ στο headstock....


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπέρα μου σε όλους,

 

Το αλλενάκι μπορεί να το χρησημοποιεί όταν θέλει να κουρδίσει, να αλλάξει χορδές άν έχει lock και floyd rose οπότε χρήσημο είναι ένα τέτοιο πραγματάκι.

 

Θυμάμαι οι bareta κάποτε το είχαν όπως και κάποιες ibanez ( η δική μου δεν το έχει όμως >:( )

 

γι' αυτο ακριβως!!! ολα τα αλλα σχολια περιτευουν και δεν θα σχολιασω...

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα μαγαζιά εδώ στην Αθήνα ρώτησες;

 

Εγώ πριν το τέλος του μήνα δεν θα έχω "σάλιο" αλλά με την πληρωμή θα κάνω μια κιραρόβολτα και θα ρωτήσω.

 

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα όποις από μάς βρεί πρώτος ενημερώνει και τον άλλο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως μενω θεσσαλονικη και μεχρι στιγμης εδω πανω δεν εχω βρει. μια πληροφορια παντως που εχω ειναι οτι υπαρχει πιθανοτητα να εχει ο ΤΡΙΜΗΣ (αν λεγεται ετσι :D) γιατι ειναι αντιπροσωπος της ibanez.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περάσω από κεί μόλις πληρωθώ και θα σου πώ αν είναι και μαθάινω και με ποιον συνεργάζεται Θεσσαλονίκη για να κάνεις το κουμάντο σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πόσο άχρηστο μπορεί να είναι 1 τέτοιο για να μπει σε μια κιθάρα;  Ξέρετε οι τσέπες στη θήκη της κιθάρας γιαυτό το λόγο είναι. Σιγά μην βάλω και ολόκληρη εργαλειοθήκη για μια αλλαγή χορδών, τη στιγμή που τα πάντα είναι μέσα στη θήκη! Να δω τι άλλη μπούρδα θα βγάλουν....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα πόσο άχρηστο μπορεί να είναι 1 τέτοιο για να μπει σε μια κιθάρα;   Ξέρετε οι τσέπες στη θήκη της κιθάρας γιαυτό το λόγο είναι. Σιγά μην βάλω και ολόκληρη εργαλειοθήκη για μια αλλαγή χορδών, τη στιγμή που τα πάντα είναι μέσα στη θήκη! Να δω τι άλλη μπούρδα θα βγάλουν....

Συμφωνώ απολύτως και γι αυτό έκανα λίγο πλάκα. Ο zithon το πήρε στραβά όμως κι έτσι το κόβω.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πάλι ορμάτε στον κοσμάκι με ειρωνίες, "ταπες" κλπ κλπ....

 

Για να το ζητάει ο άνθρωπος, για να έχει ψάξει σε μαγαζιά, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ σημαίνει ότι όντως το χρειάζεται. Αν εσείς το θεωρείτε άχρηστο απλά σιωπή...

 

Στο θέμα μας! Δεν ξέρω που μπορείς να το βρείς, αλλα με έβαλες σε σκέψεις και μπορώ να σου προτείνω άλλες λύσεις πιο κομψές και πιο φτηνές: Μπορείς να στριμώξεις το αλλεν μέσα στ ηλεκτρονικά με κάποια πατέντα! Στην ήδη υπάρχουσα τρύπα δλδ. Η στην τρύπα του τρέμουλου, για να μην φαίνεται εξωτερικά. Δεν είναι και η πιο κομψή λύση εδώ που τα λέμε, μια βίδα με 2 αλλεν απάνω...

 

Μπορείς να φτιάξεις μόνος σου ένα γιατι ακόμη και να το βρεις ελλάδα θα το χρυσοπληρώσεις ως "αξεσουαρ κιθάρας". Υπάρχουν βίδες που είναι σε αυτό το σχήμα και δημιουργουν 2 κενά στ οποία μπορείς να χώσεις το αλλενάκια μέσα και να κάνεις την δουλέιά σου τσάμπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ σιγα μην τσατιστω κι ολας γι 'αυτο το πραγματακι οτ διαολου.... :o Δεν ειναι και απο τα πιο απαραιτητα πραγματα, αλλα αν το βρω σιγουρα θα το παρω....Καποια ακριβα παντως μοντελα ibanez εχουν και σιγουρο ειναι οτι οι κατοχοι τους δεν ενοχλουνται απο αυτους. ξερω παιδια που εχουν πουλησει κιθαρες που ειχαν αυτο το πραγματακι πανω.......αλλα το κρατησαν πριν τις δωσουν!!!!γιατι αραγε??? ::)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου