Προς το περιεχόμενο

θηκη για ΑΛΕΝ στο headstock....


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο καθένας μπορεί να πατεντάρει, να κατασκευάσει και να πουλάει ό,τι θέλει. Ακόμη και θήκη για ποπ κόρν. Τώρα αν εσύ είσαι τόσο ζώο και πάς και σκάσεις λεφτά για κάτι που δεν χρειάζεσαι, απλά επειδή είδες τη διαφήμιση και το χαψες δεν σου φταίει ούτε το εμπόριο, ούτε αυτός που το έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα, το ποσό που κοστίζει αυτό το πραματάκι είναι αστείο, οπότε και να το πάρει ο φίλος δεν θα καταστραφεί οικονομικά... Εντάξει εγώ δε θα το επαιρνα γιατί δεν παίζει να έκανα τρύπες στηκ κιθάρα χωρίς κάποιο πολύ σοβαρό λόγο. Αν θες απλώς να τα έχεις τακτοποιημένα μπορεί να πάρεις με ελάχιστα λεφτά (λιγότερο από 1€) μια χοντρή κλέμα και να τα περάσεις στις τρ'υπες της και να σφιξεις τα βιδάκια, και όπως είναι την πετάς στη θήκη. ;)

 

 

 

Κάτι τέτοια τζιτζιφρίγκια μου θυμίζουν ένα λεβιέ που είχε βγάλει η ιβανεζ (ποιος άλλος...) για τα lo-pro-edge, που το πούλαγε έξτρα και το οποίο είχε την άκρη ντυμένη με λάστιχο ή σφουγγαράκι, δε θυμάμαι, για καλύτερο grip με ιδρωμένα χέρια... Σωβρακάκια για σπουργίτια δηλαδή... :P :P :P

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο καθένας μπορεί να πατεντάρει, να κατασκευάσει και να πουλάει ό,τι θέλει. Ακόμη και θήκη για ποπ κόρν. Τώρα αν εσύ είσαι τόσο ζώο και πάς και σκάσεις λεφτά για κάτι που δεν χρειάζεσαι, απλά επειδή είδες τη διαφήμιση και το χαψες δεν σου φταίει ούτε το εμπόριο, ούτε αυτός που το έφτιαξε.

 

Φυσικά, αλλά αυτό δεν αναιρεί τίποτα απ' όσα έγραψα.

 

Δε βρίσκω τίποτα κακό (αντιθέτως) στο ότι κάποια μέλη επιχειρηματολόγησαν σχετικά με τη χρησιμότητα ενός αντικειμένου (ακόμα κι αν δεν τους ζητήθηκε).

Αν ο zithon είναι αποφασισμένος να αγοράσει τη θήκη, προφανώς δε θα τον αποτρέψουν κανενός τα λόγια.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειλικρινά ρε παιδια κάτι πράματα που κυκλοφορουν στην αγορά είναι να σε τρελαινουν...

 

Εγώ πιστευω πως ,μετα το κράξιμο ανα την υφήλιο που έφαγε το floyd σχετικά με την ταχυτητα αλλαγής χορδών,κάποιοι σκεφτήκαν να βγάλουν αυτό το πράμα μπας και σώσουν την κατάσταση(καλά)

 

Αμα θέλει να το βάλει ο zithon ,δικαιωμά του,άσχετως αν πολλοι εδώ μέσα (και εγώ) το θεωρουν πεταμένο δεκάευρο...

 

 

Αλλά επειδή ο καλός συνφορουμιτης στην ανάγκη φαίνεται...

 

 

Μήπως μπορεις να βρεις κάτι παρομοιο στο praktiker ή σε μαγαζια με ηλεκτρολογικό υλικό μαστορέματα κλπ?

Λεω γω

 

 

 

 

Η να κολλησεις τα allen στο fr και να είσαι always ready

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον τοσος ντορος για' αυτο το πραγμα? δεν ζητησα απο κανεναν να μου πει αν ειναι χρησιμο ή οχι, απλως αν ξερει κανενας που θα το βρω!οχι επειδη βαριεμαι να ψαξω , αλλα επειδη εχω ψαξει σε αρκετα μαγαζια και δεν βρισκω!δεκτες οι γνωμες αλλα πρεπει να ξερουμε που σταματαμε καποια συζητηση ρε παιδια....ημαρτον!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον τοσος ντορος για' αυτο το πραγμα? δεν ζητησα απο κανεναν να μου πει αν ειναι χρησιμο ή οχι, απλως αν ξερει κανενας που θα το βρω!οχι επειδη βαριεμαι να ψαξω , αλλα επειδη εχω ψαξει σε αρκετα μαγαζια και δεν βρισκω!δεκτες οι γνωμες αλλα πρεπει να ξερουμε που σταματαμε καποια συζητηση ρε παιδια....ημαρτον!

 

Είπαμε, πόσοι κιθαρίστες χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα; Καμιά 25αριά... ένας να την αλλάξει και οι υπόλοιποι να πουν πόσο καλύτερα θα το είχαν κάνει αυτοί.

 

Δεν μπορεί να στο φέρει κάποιο μαγαζί; Τόσες κιθάρες φέρνουν από Αθήνα και χορδές και λοιπά, ας βάλουν και αυτό στην αποστολή. Στην ανάγκη να στο πάρω εγώ απ'την Αθήνα και να στο στείλω με ταχυδρομείο βρε αδερφέ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον τοσος ντορος για' αυτο το πραγμα? δεν ζητησα απο κανεναν να μου πει αν ειναι χρησιμο ή οχι, απλως αν ξερει κανενας που θα το βρω!οχι επειδη βαριεμαι να ψαξω , αλλα επειδη εχω ψαξει σε αρκετα μαγαζια και δεν βρισκω!δεκτες οι γνωμες αλλα πρεπει να ξερουμε που σταματαμε καποια συζητηση ρε παιδια....ημαρτον!

 

Είπαμε, πόσοι κιθαρίστες χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα; Καμιά 25αριά... ένας να την αλλάξει και οι υπόλοιποι να πουν πόσο καλύτερα θα το είχαν κάνει αυτοί.

 

......και το σημαντικοτερο ...τι μαρκα θα ειναι η λαμπα ?

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε μου, μην αναφερεις ουτε για πλακα αλλο αυτο το θεμα με τις μαρκες και τις λαμπες ;D Ειδες τι ειχε γινει σπαλιοτερο postε? :o

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου