Προς το περιεχόμενο

Φτηνες κιθαρες στο Ebay


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

για ποσο πιτσιρικας μιλαμε? αυτο το πακετο που αναφερθηκε απο ελληνικο σουπερμαρκετ το εχει ενας μαθητης μου (δημοτικο), και ειναι μια χαρα για αρχαριο. υποθετω οτι απο internet θα παιρνεις κατι ακομα καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν μπορεις να ανεβεις στα 150 μονο για κιθαρα εχεις πολλες επιλογες. κανε μια βολτα στα μαγαζια εδω, δες και στο internet, και παρτου μια κιθαρα μαζι με τον ενισχυτη που ηδη εχεις. αργοτερα θα παρει και ενα πεταλακι με 40 ευρω για καλυτερο distortion και εγινε. (αν μπορεις ρωτα και τι στυλ κιθαρας του αρεσει, παιζουν κυριως strat στυλ, les paul στυλ, και ibanez(μεταλλαδικες) στυλ κιθαρες). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει από EBAY γερμανίας ένα σετ μπάσο - ενισχυτή στα 200 € με μεταφορικά και ένα σετ κιθάρα (strat style με ενισχυτή) στα 110€ με τα μεταφορικά.

Και τα δύο είναι Κινέζικα και ΑΡΙΣΤΑ για πρωτάρηδες. Ιδίως η κιθάρα (εάν εξαιρέσεις τα πλαστικά του pickguard) ήταν πολύ καλά σεταρισμένη με καλό action. O ενισχυτής είχε distortion αλλά γενικά δεν είναι μεγάλων απαιτήσεων.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Alter ξερω οτι υπαρχουν κιθαρες των 150 ευρω σε ελληνικα μαγαζια, ομως νομιζω οτι κι αυτες θα ειναι κινεζικες.

Ομως ο Oldtimer αγορασε σετ κιθαρας ενισχυτη με 110 ευ. απο ebay και λεει οτι ηταν μια χαρα.

Οσο για το style της κιθαρας θαρρω πως για ενα 15χρονο καλυτερο θα ηταν το strat επειδη με τους τρεις μαγνητες εχει περισσοτερες επιλογες σε ηχοχρωματα, οταν βρει τον δρομο του θα παρει ο,τι style θελει.

Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα ο 15χρονος θέλει γκάζια. Οπότε κοίτα η γέφυρα να έχει διπλό μαγνήτη. Για τους υπόλοιπους θα έλεγα να ήταν μονοί. Δλδ μια διάταξη H/S/S λέω.

 

Παίδες γι' αυτές τις κιθάρες, καλύτερα να πάτε σε ελληνικά μαγαζιά το ξαναλέω. Οι ίδιες είναι και σε παρόμοιες τιμές. Μην τρελαθούμε κιόλας με κάτι ξένους και τους κάνουμε κι αγίους!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτου μια Squier strat με 150-160 κατα προτίμηση μια Affinity και με το ενισχυτάκι που του δίνεις θα είναι μια χαρά για αρχή.

Μια τέτοια Squier Affinity Strat με Alder body πήρε ενας φίλος μου με 160 ευρά από τον Καγμάκη (εννοείται οτι του δώσανε και μαλακή θήκη , ζώνη , καλώδιο και πέννα :D - της πλάκας αλλά σίγουρα όχι χειρότερα απο αυτά που δίνουν τα bundle). Όταν την δοκίμασα μου άρεσε πολύ. Πολύ ευκολόπαιχτο όργανο και με ώραιο feel.

Είναι πραγματική κιθάρα , φτηνιάρικη αλλά κιθάρα οχι κουπί όπως τα περισσότερα όργανα σε bundle των 99 Ευρω.

Αργοτερα μπορεί να βάλει πάνω κανα διπήνιο και κανά πετάλι και να γουστάρει ακόμα περισσότερο.

Την πήρε πριν από 6 μήνες και από ότι βλέπω τώρα έχει ανέβει λίγο η τιμή της αλλά ψάχτο λίγο.

Εγώ πάντως αν μου έπαιρνες την συγκεκριμένη θα σε είχα ανακυρήξει θείο της χρονιάς  8) !!!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loki

Τις ιδιες squier o Θωμας τις εχει σε περιπου ιδια τιμη αλλα εχει και τα μεταφορικα, αρα απορριπτεται.

 

Προς ολους.

Η τσεπη μου δεν αντεχει τοσο, οι μερες περασαν κι ο μικρος δεν ειδε φως.

"Το καλο πραγμα αργει να γινει" του λεω, αλλα εχει σαλταρει.

Μεθαυριο 31/12/07 λεω να κλεισω το θεμα, αμεση αγορα (νακας, στολλας, richard. Καγμακης αποκλειεται λογω αποστασης) ή παραγγελια απο Θωμα.

Χρονια πολλα σε ολους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου