Προς το περιεχόμενο

Πληροφοριες για μια Squier Fat Strat Pro Tone???


tenzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πουλαει ενας γνωστος μια squier fat strat pro tone.Λιγο που το ψαξα καταλαβα οτι το μοντελο εχει σταματησει να βγαινει και δεν δε βρισκω καμια πληροφορια.Αλλα καπου διαβασα οτι ειναι απο τα καλυτερα μοντελα της Squier.Ξερει κανενας τιποτα?Ο αλλος ζηταει γυρω στα 300 ευρω για την κιθαρα.Εμενα πολλα που φαινονται.Τι λετε κι εσεις?200-250 ισως θα ηταν μια λογικοτερη τιμη?

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε και μια ματιά στα reviews που έχουν γραφτεί για την κιθάρα αυτή στο Harmony-Central

(Αν και μεταξύ μας πολλοί από αυτούς που γράφουν δεν είναι και τόσο αξιόπιστοι...Μπορεί να είναι άτομα κάτω από 16 χρονών:) )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Еριξα μια ματια σε σελιδες,στην συγκεκριμενη λεει τα καλυτερα λογια,οπως και για τις περισοτερες κιθαρες.Γιαυτο ειπα να μη δωσω σημασια.Το μοντελο κυκλοφορησε για 2 χρονια μονο το 97-98 και μετα μετακομισε απο Κορεα Μεξικο και μετονομαστηκε σε deluxe fat strat :D :D :D .Καλο ακουστηκε αυτο...Με την τιμη δεν ξερω τι γινεται.Οσο ναναι 300 ευρω για μεταχειρισμενη squier...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να δώσεις τόσα, γιατί δεν παίρνεις από Thomann μία από τις:

FENDER SQUIER Standard Fat Strat

Fender Squier Affinity Fat Strat - RW

Fender Squier Std. Strat Special BK

FENDER SQUIER Standard Fat Strat

FENDER SQUIER AFFINITY BSB

FENDER SQUIER AFFINITY BK

 

πιο φθηνά και θα είναι και ολοκαίνουρια...???

 

Αν πας στο site του Thomann και γράψεις "Squire" στο search θα σου βρει και άλλα μοντέλα...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ισχυει οτι squier pro tone =~ fender deluxe fat strat MIM μαλον μιλαμε για ενα καλυτερο επιπεδο απο μια affinity απο hardwood η τις υπολοιπες φθηνες squier.Οσο παντως διαβαζω γνωμες ολο και καλυτερη μου φαινεται.Μαλον θα παω να την πιασω στα χερια μου και αν μαρεσει βλεπουμε.

Με την τιμη θα εχουμε προβλημα αφου δεν την βρισκω πουθενα στο ιντερνετ μεταχειρισμενη να συγκρινω.Οταν βγηκε ειχε λεει τιμη καταλογου 650$.(Το 97-98).Δεν εχω ιδεα τι γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι Κορεάτικη, σύγκρινέ τη με τις Κορεάτικες. Αν είναι ΜΙΜ, με τις αντίστοιχες. Πάιξε με την κιθάρα και πήγαινε και σ'ένα κατάστημα και παίξε και με τη ΜΙΜ.

 

Αν είναι κατασκευής και επιπέδου Κορεάτικης, 140-150 ευρώ μου φαίνεται πρέπει να'ναι το maximum που θα πρέπει να δώσεις.

 

Οι φθηνές Squier μαθητών μου που είχα παίξει πάντως, ~300 ευρώ στην Ελλάδα, μια χαρά κιθάρες ήταν - αξίζαν τα λεφτά τους με το παραπάνω. Μην τις υποτιμάς.

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες επιασα την κιθαρα στα χερια μου και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.Μπορει να φταιει και η washburn απο κοντρα πλακε :D που εχω τωρα.Σιγουρα παντως ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο οποιαδηποτε αλλη squier που εχω παιξει.Χθες μου ζητησε 250 ευρω.Θα του κανω μια προταση στα 150-200 ευρω και οτι γινει εγινε.Με αυτα τα λεφτα δεν νομιζω να βρω καλυτερη κιθαρα.Ειδομεν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες η δουλεια εκλεισε.Σημερα εγινε δικια μου και δεν νομιζω να το μετανιωσω ποτε. :D :D

 

Δειτε εδω

 

1pro.jpg

 

2pro.jpg

 

crafted in Korea 1997

---

Serial:70XXXXXX

---

Neck: one-piece maple, 25.5” scale, 12” rad, 22 frets

---

Body:solid ash,black

---

Electronics: HB pu (bridge), 2 single-coil Alnico pu(s) (mid, neck), 5-way pu selector switch

---

Tremolo:Floyd Rose Double-locking

---

Tuners:precision die-cast

---

Headstock:black

---

Hardware:gold

---

Pickguard:black shell

---

Να πω την αληθεια περισοτερο μου φερνει σε fender-ια η κατασταση παρα σε squier.Μαλον αλλαξαν τα χρονια.Δεν νομιζω ναβρισκα καλυτερη κιθαρα με 200 ευρω.Σας αφηνω γιατι με φωναζει...

 

σημ.οι φωτο δεν ειναι δικες μου.απο εναν τυπο στο e-bay.buy it now στα 430$....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου