Προς το περιεχόμενο

T.A.D Tubes!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι το συγκεκριμένο thread έχει πιάσει "πάτο" από άποψη τεχνικού και καλλιτεχνικού ενδαφέροντος.

 

Αν και θα προτιμούσα ο them54, που ξεκίνησε το όλο θέμα, να μας ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ και να ξαναγράψει την άποψή του, προτείνω κι εγώ να κλειδωθεί.

 

Ομως για να αποδίδονται "Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι" προτείνω να ΜΗ ΣΒΗΣΤΕΙ τίποτα από όσα έχουν ειπωθεί...

Τόσο τα "καλά" όσο και τα "κακά" threads, έχουν την αξία τους και σαφέστατο λόγο ύπαρξης... Κάνει καλό, που και που να τα ξαναδιαβάζουμε ;)

 

My 2 cents...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω ότι το συγκεκριμένο thread έχει πιάσει "πάτο" από άποψη τεχνικού και καλλιτεχνικού ενδαφέροντος.

 

Αν και θα προτιμούσα ο them54, που ξεκίνησε το όλο θέμα, να μας ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ και να ξαναγράψει την άποψή του, προτείνω κι εγώ να κλειδωθεί.

 

Ομως για να αποδίδονται "Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι" προτείνω να ΜΗ ΣΒΗΣΤΕΙ τίποτα από όσα έχουν ειπωθεί...

Τόσο τα "καλά" όσο και τα "κακά" threads, έχουν την αξία τους και σαφέστατο λόγο ύπαρξης... Κάνει καλό, που και που να τα ξαναδιαβάζουμε ;)

 

My 2 cents...

 

συγνωμη αν κανω λαθος

αλλα ηδη δεν εχουν σβηστει 2 posts?

και το ενα δεν ηταν δικο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι μελος του forum.το παρακολουθω συχνα αλλα δεν βρισκω ωρα να απαντησω σε πολλα topic που με ενδιαφερουν..οπως και αυτο.

επισης ειμαι μελος(οπως και οι περισσοτεροι απο εδω) και σε πολυυυυ μεγαλιτερα forum απ'οτι ειναι αυτο εδω.(px.huge racks(καθοριζει ΠΟΛΛΑΑΑ περισσοτερα πραγματα στην αγορα απ'οτι εμεις εδω στο ελλαδισταν)

θα προσπαθησω να μην παρω το μερος καποιου (και δεν εχω κατι να κερδισω κανοντας κατι τετοιο)

σε καποιο βαθμο ομως δικεολογω την αντιδραση του κυριου κουρμπη αλλα θα μπορουσα να δικαιολογησω παρομοια αντιδραση και απο αλλους εμπορους.

 

αυτο γιατι

 

ξεχωρα απο την συγκεκριμενη αντιπαραθεση για τις σθγγεκριμενες λυχνιες(προσωπικα θα εκανα ενα search σε διαφορους κατα'ρχην μαστορους και οχι μουσικους(αντικειμενικα)και θα ρωταγα για αυτες τις λυχνιες αν οντως παιζει κατι αλλωστε ευτυχως λογο net κατι τετοιο πλεων ειναι ευκολο να τον κανεις.και ξαναλεω μαστορους οχι μουσικους.σε ανθρωπους π ρε παιδι μου αλλαζουν 10αδες λυχνιες την ημερα σε 10αδες ενισχυτων)

 

απο εκει και περα καποιες παρατηρησεις μου για αυτο το forum einai πως δυστυχως δεν προσπαθει να κραταει μια πιο αντικειμενικη κριτικη απεντι σε 5 πραγματα που παιζουν στην αγορα.

πχ.ΔΕΝ γινεται να γραφεις σαν modulator 'αν δεν γραφει fender πετα το'

δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο το 'συνθημα'αλλωστε και εγω ειμαι τεραστιος οπαδως των 'fender style'οργανων παρα gibson.και δη της συγκεκριμενης αιτεριας.αλλα πως να το κανουμε σαν modulator ΔΕΝ μπορεις να παιρνεις νομιζω τετοια θεση.(δεν το λεω προσσωπικα αλλα σαν παρατηρηση)

Π.Χ ο κυριος untrguitar apo to huge racks(που πολοι τον ξερουμε) και παλι ποτε εχει κανει 'διαφημηση'σε συγκεκριμενα προιοντα??(παρολα αυτα ολοι ξερουν οτι ειναι fun της bogner ;) )

 

δυστυχως λοιπον απο εδω μεσα εχω δει ΠΟΛΛΑΑ τοπικ τα οποια δεν δειχνουν 5 πραγματα στον κοσμο αλλα θαβουν τα ολα οσα πλεων παιζουν στην παγκοσμια αγορα.βλεπε suhr,tom anderson,heritage,klpklpklp(den εχει αξια τωρα)

ναι ειμαστε πισω σαν χωρα δυστυχως σε 5 πραγματα στη μουσικη σκηνη και στην τεχνολογια της.πλεων ομως μπορουμε να κανουμε μια σοβαρη συζητηση σε αυτο το forum και να βοηθηθουμε να παμε 5 χρονια μπροστα αντι να πηγαινουμε πιιιισω.

 

πχ ρε παιδια δεν ειναι δυνατον ολοι εδω μεσα να παιζουν και να θεορουν οοοτι καλλιτερο μια πεταλιερα(που ειναι καλη αλλα εχει οριο αυτο,πως να το κανουμε)

 

 

τελως παντων.

σκορπιες σκεψεις.

(προσπαθοντας να παρω το μερος ενος απλου μουσικου π αν μη τη αλλο το προσπαθει)

α.ξεχασα να πω πως ανθρωποι σαν τον kourbi μπορουν και μεσα απο εδω περα να μας βοηθησουν και να μην ριχνουν λαδι στη φωτια ;) ειναι απο τους ανθρωπους π και αυτος με την σειρα του πηγε ενα βημα παρακατω το οολο πραγμα.εχει εμπηρια οσο ΛΙΓΟΙ εδω μεσα και ειναι μαλακια να λοιπουν αυτοι.πχ ο alex floyros και αλλοι...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ γινεται να γραφεις σαν modulator 'αν δεν γραφει fender πετα το'

 

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ MODULATOR!

 

 

ειδες λοιπον οτι μερικες φορες η ΧΟΛΗ δεν σε αφηνει να ΔΕΙΣ καλα??

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Panka....

Ο καθένας έχει την άποψή του. Το ότι άλλα μέλη έχουν την όρεξη να την υπερασπίζονται και άλλα όχι, δεν σημαίνει ότι δεν υπαρχει συλλογική αντικειμενικότητα. Αν εγώ γράφω 4 φορές την ημέρα ότι μου αρέσει ο μουσακάς, κατεβάζω το επίπεδο του forum?

 

Κάτι ακόμα.. η αντιπαράθεση δεν ήταν για τις λάμπες.

 

Σκέψου:

Αν ο ένας έλεγε (όπως είπε): "Έχουν πρόβλημα τώρα τελευταία οι Χ Υ Ζ τυποι γιατί μου κάηκαν πολλές"

και ο άλλος έλεγε:  "Δεν νομίζω, εγώ που τις πουλάω δεν έχω ακούσει παράπονα.... μήπως έπεσες σε σκάρτη παρτίδα? "

 

Θα υπήρχε αντιπαράθεση ή απλά συζήτηση για το τι μπορεί να έφταιξε και κάηκαν οι λάμπες?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα μου ειναι απλα απο εδω μεσα λογο μιας καταστασης λοιπουν πολλαααα ατομα τα οποια θαμπορουσαν να μας βοηθησουν

 

και κακα τα ψεματα παιζονται λεφτα εδω μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panka....

Ο καθένας έχει την άποψή του. Το ότι άλλα μέλη έχουν την όρεξη να την υπερασπίζονται και άλλα όχι, δεν σημαίνει ότι δεν υπαρχει συλλογική αντικειμενικότητα. Αν εγώ γράφω 4 φορές την ημέρα ότι μου αρέσει ο μουσακάς, κατεβάζω το επίπεδο του forum?

 

Κάτι ακόμα.. η αντιπαράθεση δεν ήταν για τις λάμπες.

 

Σκέψου:

Αν ο ένας έλεγε (όπως είπε): "Έχουν πρόβλημα τώρα τελευταία οι Χ Υ Ζ τυποι γιατί μου κάηκαν πολλές"

και ο άλλος έλεγε:  "Δεν νομίζω, εγώ που τις πουλάω δεν έχω ακούσει παράπονα.... μήπως έπεσες σε σκάρτη παρτίδα? "

 

Θα υπήρχε αντιπαράθεση ή απλά συζήτηση για το τι μπορεί να έφταιξε και κάηκαν οι λάμπες?

 

 

 

εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο

αυτο ισως να συνεβαινε αν επισης δεν ελεγε "ΜΑΚΡΙΑ" (με κεφαλαια παντα...) "ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ" κλπ, κλπ, κλπ...

και στην τελικη μην λεμε κ ****κιες...

και εγω αν ειχα την αντιπροσωπεια της fulltone π.χ. κ εβγαινε καποιος σε ενα forum Κ ελεγε ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ FULLTONE, STAY AWAY FROM FULLTONE, κλπ σαφως και θα τα ειχα παρει...

αουα καλο βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ησουν τοσο οψιμο μελος στο φορουμ θα ηξερες ΚΑΛΑ οτι ΠΑΝΤΑ ετσι γραφω...(και τα περισσοτερα μελη του φορουμ μου κανουν ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ πλακα για αυτο...)

 

Ας το σου λεω.....εισαι ΛΑΘΟΣ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το θεμα

οτι δεν το ηξερα και οτι ειναι και πολλοι που δεν ειναι υποχρεωμενοι να το ξερουν

επισης δεν ηξερα οτι αλλο γραφεις και αλλο εννοεις...

ουτε οτι πρεπει να ειναι "παλιος" καποιος για να απαντησει σε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιασ'το αυγο και κουρευτο....

 

Προφανως εχεις δει πολλες ταινιες με θεωριες συνωμοσιας .......

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που ΓΡΑΦΩ ΕΝΝΟΩ (και εδωσα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ τα οποια βεβαια αποφευγεις να σχολιασεις..... ::))

 

Βεβαια το να μου κανεις προσωπικη επιθεση με χυδαιους χαρακτηρισμους (προλαβα και διαβασα τα αισχη που εγραψες) ειναι πολυ ευκολο κρυμμενος πισω απο την ανωνυμια σου.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου