Προς το περιεχόμενο

Warmoth Strat Copy (πολλες φωτο)


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα από όλα πολλά περαστικά Alderbody και με γεια η καινούργια σου κιθάρα! Να ρωτήσω κάτι ήθελα: γιατί έβαλες decal Fender; Tης αφιέρωσες τόσο χρόνο, κόπο, φροντίδα, αποτελούμενη από τόσο προσεγμένα υλικά... δεν θα έπρεπε να τονίζεις ότι την έφτιαξες ΕΣΥ και όχι η Fender (που δεν συμβαίνει, ούτως ή άλλως;)

 

Τhanks bloody! ειμαι ηδη καλυτερα (back to work)

 

εχεις δικιο στο περι κοπου κλπ, αλλα ουσιαστικα εκανα μια κοπια της Fender Stratocaster. Το decal ειναι εκει για καθαρα αισθητικους λογους και επειδη θεωρω οτι σε headstock με τετοιο σχημα ΜΟΝΟ ΕΝΑ logo ταιριαζει...

 

το οτι την εφτιαξα εγω, το ξερω μεσα μου και με χαροποιει, αλλα απ'την αλλη αποδιδω τιμες στον δημιουργο... (Leo)

 

Αλλωστε, υπαρχει και η εξης λυση που σκεφτομαι σοβαρα να κανω (αυτο ειναι μονο photoshop)

 

White_COPY.jpg

 

;D

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...btw, το μονο πραμα που ειναι γνησιο fender πανω στην κιθαρα ειναι οι βιδες για τους μαγνητες, τις οποιες τις ειχα απο ενα σετ Texas Specials...

 

ειναι "φρεζατες" (countersunk) και δεν τις ειχα χρησιμοποιησει ως τωρα γιατι δεν ειχα Pickguards με φρεζαρισμενες τρυπες.

 

Αλλα τωρα με το 50's style p/g χρειαστηκαν...  ;)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου