Προς το περιεχόμενο

Millenium MPS-300 + Alesis I/O PC Set


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ακούσει κι από αλλού πολύ καλά λόγια για τα millenium, κυρίως όσον αφορά στη διάρκεια ζωής τους. βέβαια με το λινκ που μου έδωσες με ...έστειλες, καθώς ενώ τα millenium που είχα στο μάτι κάνουν 580κάτι με +70-80 ευρώ παίρνεις το σετ της roland.

 

νομίζω αξίζει τα +70.

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω παντως θυμαμαι εναν συμφορουμιτη που τα βρηκε απαισια πριν κανα 2 χρονια και τα πουλησε καινουργια μολις τα αγορασε. δε μπορω να το βρω . ειχε γραψει ενα review θυμαμαι και τα εθαβε. ελεγε οτι βαρας το ενα pad και ο κραδασμος μεταδιδεται και ενεργοποιειται και το τριγκερ καποιου αλλου . ελεγε οτι πρεπει να σημαδευεις κεντρο για να "πιασει" και διαφορα αλλα

Ισχυουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως θυμαμαι εναν συμφορουμιτη που τα βρηκε απαισια πριν κανα 2 χρονια και τα πουλησε καινουργια μολις τα αγορασε. δε μπορω να το βρω . ειχε γραψει ενα review θυμαμαι και τα εθαβε. ελεγε οτι βαρας το ενα pad και ο κραδασμος μεταδιδεται και ενεργοποιειται και το τριγκερ καποιου αλλου . ελεγε οτι πρεπει να σημαδευεις κεντρο για να "πιασει" και διαφορα αλλα

Ισχυουν?

 

 

Όχι φυσικά. Μαλλον δεν ασχολήθηκε καν να διαβάσει το μανουαλ. Ισχυουν αυτά μολις τα στήσεις και τα αφησεις ασεταριστα. Αν ασχοληθείς ρυθμίζονται το ποσο ευκολα ενεργοποιούνται τριγκερ και αλλα τέτοια. Δεν ειναι τέλεια αλλα καμία σχέση με αυτο που αναφέρεις, ουδέποτε είχε τέτοιο πρόβλημα. Απο κει και πέρα ρυθμίζεις ότι σου κατέβει.

Τα πλην και τα συν τους αλλα και γενικότερα ειναι αναλυμένα πλήρως στο τοπικ αυτο.

Απλά και ξάστερα.

Τιμη/απόδοση ειναι μια χαρά (πάντα μιλώντας για ερασιτέχνες drummers/home studio).

Για ποιότητα, φουλ δυναμικές, τρομερή αίσθηση πρέπει να πας σε πολύ πιο ακριβό σετ ντραμς.

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω ενα δείγμα κομματιού soon.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας το σετ αυτό εδώ και μερικούς μήνες (μεταχειρισμένο) έχω να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την απόδοση και την ποιότητα (βέβαια το πήρα και σε τιμή μεταχειρισμένου). Το ενα "πιατίνι" δεν ανταποκρίνεται πλέον αλλά μάλλον είναι ατόπημα ενός ντράμμερ που το βασάνισε ανελέητα για 3 ώρες. Είναι στιβαρό, ανταποκρίνεται ωραία και με καλή αίσθηση. Έχει πολλές παραμέτρους για να ρυθμίσεις και σε συνεργασία με το BFD Lite στο PC μπορείς να βγάλεις πολύ όμορφα και εύηχα πράγματα αν διαθέσεις την απαραίτητη ώρα και μελέτη (ειδικά αν δεν είσαι ντράμμερ  :P). Λίγο το στήσιμο της μπότας με το πετάλι του με έχει δυσκολέψει λίγο μιας και ο κόπανος πέφτει πάντα σε γωνία (δηλ. η κρούση είναι σε +90 μοίρες).

 

+1 στο Millenium MPS-300 + Alesis I/O PC Set  8)

 

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και γω μερικά κλιπς  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω και εγω αλλο ενα "μείον" το οποίο είναι η μετριότατη μπότα σαν αίσθηση.

Αυτα.. Πιστεύω κάναμε μια καλή περίληψη του τοπικ, ελπίζω να βοηθήσαμε..

πρεπει να ανέβουν και κλιπς..

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[move]Ε άντε ανεβάστεεεε!  ;D[/move]

 

υγ πλάκα πλάκα τα roland στο dv247 κάθε μέρα ανεβαίνουν  ??? :-\

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα σε ενα λεπτο βγαλαμε απλα ενα τεμπο και κιθαρα για να δειτε περιπου τον ηχο απο τα ντραμς παιγμένα με bfd σε ήχο.

 

http://www.divshare.com/download/6291630-d12

 

Να σημειωθεί ότι το τριγκερ θέλει ρυθμιση ,τωρα ειναι χυμα και σε δυναμικες και τετοια θελει ρύθμιση, περιμενω εναν φιλο ντραμμερ να το ρυθμίσουμε τζετ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα πανκίζουμε tugito?  8) ;) ;D

 

πολύ καλά γράφονται!

ιδίως λαμβάνοντας υπόψιν το ..χύμα της ηχογράφησης που λες, έχουν πολύ καλό ήχο, που νομίζω θα με κάλυπτε απόλυτα.

σε τι γράφεις γενικότερα?

 

 

υγ  χαζή ερώτηση Νο385 προς drummers: όλα τα μονά πετάλια μπορούν να συνδεθούν με δεύτερο και να γίνουν διπέταλα?

      ψάχνω να βρω ένα σε καλή τιμή που να μπορέσω να το κολλήσω με 2ο.

 

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα πετάλια δεν μετατρέπονται σε διπεέταλα εκτός από τα pearl 120

http://www.thomann.de/gr/pearl_p120p_bass_drum_pedal.htm

και eliminator

http://www.thomann.de/gr/pearl_p2000c_eliminator.htm

με

http://www.thomann.de/gr/pearl_p121tw_doppelpedal_expansion.htm

και αυτό αντίστοιχα

http://www.thomann.de/gr/pearl_p2001c_eliminator_expansion.htm

Απλά εαν έχεις ηλεκτρονικό σετ και δεν σε νοιάζει μπορείς να πάρεις ένα δεύτερο pad για μπότα και ένα ίδιο πετάλι με  το μονό σου. Πρακτικά θα έχεις ένα ηλεκτρονικό δίκασο σετ! ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακο πραμα οταν καποιος κατηγορει το οργανο για την δικια του ανικανοτητα (εξυπνακιας)

Εγω εχω το μπσ-400.

 

Ναι,οντως αμα δεν τα σφιξεις πολυ γερα,απο τον κραδασμο στελνουν χτυπημα πχ τα τομ ενω χτυπας πιατινι. Αλλα αν τα σφιξεις νο προμπλεμ!!!

 

Ομως μου εχουν βγαλει τρελα προβληματα στον εγκεφαλο (module).

1) Αν χτυπησεις ταυτοχρονα σνερ και χαιχατ το σνερ ΔΕΝ ακουγεται

2) Τα πιατινια μου τα εχω και τα δυο κρας. Δυστυχως οταν βαραω το κρασ 1 στην ακρη (ριμ) στελνει μυνημα οτι ειναι το κρασ 2 ριμ...

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω το αλεσις διοτι βαριεμαι να περιμενω 1 μηνα το σερβις απο τον τομαν,θα εχω μια περισσοτερη θυρα και θα μπορω να διαλεξω εγω τι midi νοτες θα στελνει το τριγκερ στο πισι.

 

Κατα τα αλλα το σετ ειναι κορυφαιο για τα λεφτα του,απλα φοβερο με τεραστιες δυνατοτητες (η μποτα ειναι μονο λιγο χαλια,σαν παιξιμο,αλλα αν βαλεις δικο σου πεταλι πιστευω ειναι οκ).

 

Εχω κανει αρκετες ηχογραφησεις (με αddictive drums),αν θελει κανεις μπορω να ανεβασω

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου