Προς το περιεχόμενο

Τι πληρώνεις τελικά?!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα οπως και να το κανουμε (κοιτα οποιοδηποτε ΛΕΞΙΚΟ)  ΑΛΛΟ πραγμα σημαινει η λεξη "μαστοριά" και ΑΛΛΟ η λεξη "τεχνογνωσια" πως να το κανουμε δηλαδη... :) εκτος κι αν σκοπευεις να εκδωσεις νεο βελτιωμενο λεξικο της ελληνικης γλωσσας.. :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτό που εσύ λες μαστορια εγώ το λέω τεχνογνωσία, και εννοώ την γνώση του πως να κατασκευάζεις μια ¨καταπληκτική¨ κιθάρα. Αυτή τη μαστοριά πληρώνεις, το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα μουσικά όργανα και ο (πολυ τραβηγμένο παράδειγμα) στραντιβάριους τα ίδια προτυπα με όλους τους άλλους χρησιμοποιούσε.

Πληροφοριακα,αυτο που εκανε μοναδικα τα βιολια του Στραντιβαρι,ηταν η συνθεση του βερνικιου...δυστυχως,δεν αποκαλυψε ποτε τον τροπο παρασκευης του
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που εσύ λες μαστορια εγώ το λέω τεχνογνωσία, και εννοώ την γνώση του πως να κατασκευάζεις μια ¨καταπληκτική¨ κιθάρα. Αυτή τη μαστοριά πληρώνεις, το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα μουσικά όργανα και ο (πολυ τραβηγμένο παράδειγμα) στραντιβάριους τα ίδια προτυπα με όλους τους άλλους χρησιμοποιούσε.

Πληροφοριακα,αυτο που εκανε μοναδικα τα βιολια του Στραντιβαρι,ηταν η συνθεση του βερνικιου...δυστυχως,δεν αποκαλυψε ποτε τον τροπο παρασκευης του

 

Αίμα παρθένας, ένα εξαιρετικά δυσεύρετο σήμερα υλικό.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που εσύ λες μαστορια εγώ το λέω τεχνογνωσία, και εννοώ την γνώση του πως να κατασκευάζεις μια ¨καταπληκτική¨ κιθάρα. Αυτή τη μαστοριά πληρώνεις, το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα μουσικά όργανα και ο (πολυ τραβηγμένο παράδειγμα) στραντιβάριους τα ίδια προτυπα με όλους τους άλλους χρησιμοποιούσε.

Πληροφοριακα,αυτο που εκανε μοναδικα τα βιολια του Στραντιβαρι,ηταν η συνθεση του βερνικιου...δυστυχως,δεν αποκαλυψε ποτε τον τροπο παρασκευης του

 

Αίμα παρθένας, ένα εξαιρετικά δυσεύρετο σήμερα υλικό.

 

Άμα πας σε κανένα δημοτικό, *πιστεύω* θα βρείς .

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, από ότι άκουσα πρόσφατα έγινε και προστατευόμενο είδος, οπότε δύσκολα τα πράματα για τους κατασκευαστές.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα,αυτο που εκανε μοναδικα τα βιολια του Στραντιβαρι,ηταν η συνθεση του βερνικιου...δυστυχως,δεν αποκαλυψε ποτε τον τροπο παρασκευης του

 

Το βερνίκι ήταν... έχω διαβάσει για αυτό μελέτες αλλά δυστυχώς δεν έχω να σας δώσω λινκ...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα,αυτο που εκανε μοναδικα τα βιολια του Στραντιβαρι,ηταν η συνθεση του βερνικιου...δυστυχως,δεν αποκαλυψε ποτε τον τροπο παρασκευης του

 

Το βερνίκι ήταν... έχω διαβάσει για αυτό μελέτες αλλά δυστυχώς δεν έχω να σας δώσω λινκ...

 

 

 

Eγω ξέρω τα Nagivary..

Παρακαλώ διαβάστε τα ΄''reproduction attemptss'' μιλάει για το Ναγκιβάρι και το πείραμα του.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Stradivarius

 

 

Υ.Γ. To βιολί στο palacio real το έχω δει απο κοντά,το μανίκι του είναι (το ξύλο και το χρώμα) ολοιδιο με της Huber Dolphin που το καλοκαίρι ήταν στο NS guitar Workκshop στα γιάννενα και τώρα βρίσκεται στο Ζαχο στη Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο (πολυ τραβηγμένο παράδειγμα) στραντιβάριους τα ίδια προτυπα με όλους τους άλλους χρησιμοποιούσε.

 

Ποιός φτιάχνει κιθάρες στραντιβάριους?  ;)

 

 

O Stradivarius

Εχει και 2 κιθάρες του στο wiki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βιολί στο palacio real το έχω δει απο κοντά,το μανίκι του είναι (το ξύλο και το χρώμα) ολοιδιο με της Huber Dolphin που το καλοκαίρι ήταν στο NS guitar Workκshop στα γιάννενα και τώρα βρίσκεται στο Ζαχο στη Θεσσαλονίκη.

 

Τι εννοείς ολόιδιο; To χρώμα ίσως (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί η ομοιότητα ενός χρώματος είναι άξια αναφοράς), το ξύλο πώς μπορεί να είναι όμοιο με ένα Στραντιβάριους;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου