Προς το περιεχόμενο

Τι CD είναι αυτό;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρες σε όλους! :)

 

Χθες αγόρασα ένα CD, το Blood Sugar Sex Magik των RHCP (το είχα και παλιότερα αλλά κάποιος που*#$ς μου το καβάτζωσε εδώ και πολύ καιρό και το θέλω αυτό το CD). Όμως το CD που αγόρασα έχει κάτι περίεργα που δεν μπορώ να καταλάβω τι σόι πράμα πήρα.

Το πρώτο περίεργο είναι ότι η θήκη του CD είναι ένας φάκελος από χαρτόνι (με τυπωμένο φυσικά το artwork του δίσκου), θυμόμουν το παλιό να έχει κανονικό jewel case. Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι από τη μία άκρη του φακέλου υπάρχει και ένα μικρό χάρτινο γείσο με κάτι γιαπωνέζικα πάνω!

 

Τι γίνετε ρε παιδιά; Τι CD είναι αυτό που πήρα; Μήπως είναι καμιά (τύπου συλλεκτική) έκδοση που είχε βγει για την Ιαπωνία και φέρανε και μερικά στην Ευρώπη; Παρακαλώ τους γνώστες να ρίξουν φως στο τούνελ!

 

Υ.Γ. Να και μια φωτογραφία του CD για να δείτε τι εννοώ.

 

m2ynnjk2kizmydtf0oid.jpg

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλχημιστή είναι κατάφωρο πως πήρες την Ιαπωνική έκδοση του δίσκου....

Συμβαίνει αυτό κάποιες φορές, δηλ το να φτάνουν στην Ευρώπη Ιαπωνικές εκδόσεις....Μάλιστα (σε κάποια γκρουπ) η Ιαπωνικη έκδοση έχει και καλύτερη παραγωγή από τις Ευρωπαϊκές ή τις Αμερικανικες....

 

Σε εμένα μου συνέβη με τα: Parallel Minds - CONCEPTION και Victims of Deception - HEATHEN.....

Κατ'εμέ είναι καλή φάση μια Ιαπωνική έκδοση...Εγώ τις θεωρώ συλλεκτικές....Άλλοι όχι... ;) :D

 

Αυτά ρε φίλε... :) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, ιαπωνική έκδοση λοιπόν... ΟΚ, δεν με πειράζει αν δεν είναι συλλεκτικό. Εγώ θέλω το CD για να το ακούω, όχι να το βγάλω στο Ebay και να τα κονομήσω! ;D

 

Thanks για την άμεση απάντηση FatalK! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερμιτάκο κοίτα προσεκτικά τα κομμάτια που έχει γιατί μπορεί (α) να έχει bonus tracks αποκλειστικά για την ιαπωνική αγορά (συνηθισμένη τακτική), (β) να είναι reissue με χαμένα τραγούδια / b sides της περιόδου εκείνης.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερμιτάκο κοίτα προσεκτικά τα κομμάτια που έχει γιατί μπορεί (α) να έχει bonus tracks αποκλειστικά για την ιαπωνική αγορά (συνηθισμένη τακτική), (β) να είναι reissue με χαμένα τραγούδια / b sides της περιόδου εκείνης.

Bloody, μόλις προχώρησα σε προσεκτική ανάλυση του CD και δεν βρήκα τίποτα το διαφορετικό από τα αναμενόμενα. Τα κομμάτια είναι οι γνωστές δεκαεπτά κομματάρες του Blood Sugar Sex Magik, κανένα bonus track ή b-side που να συνιστά διαφορά από την original μορφή του δίσκου. Μόνο το χάρτινο γείσο με τα γιαπωνέζικα λοιπόν. Πάντως thanks για την προσπάθεια bloody! ;)

 

Κρίμα, και έλεγα να τον βγάλω σε δημοπρασία ρε γμτ... ;D 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου