Προς το περιεχόμενο

SOS HELP χάλασε ένα πλήκτρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι 90% σκόνη και βγαίνει ευκολά αν καταφέρεις να φτάσεις στις φούσκες, αλλά εκεί είναι το ζήτημα, θέλει πολύ προσοχή , είναι ακριβώς οπως τα είπαν οι άλλοι φίλοι μας, πιο πάνω, και εχθές έπαθα το ίδιο.

 

Το έχω καθαρίσει το tritonaki ετσι 3 φορές μέχρι τώρα , και όσο και να τα προστατεύεις τα άτιμα με τις μεταφορές και γενικά με το σκονισμένο - μολυσμένο περιβάλλον που ζούμε γίνεται συνέχεια ,

 

αλλά δυστυχώς το va δεν είναι tritonaki, εδώ στο tritonaki κάνω πόση ώρα και βαριέμαι να το κάνω παλι , γιατι μέχρι να φτάσεις εκεί βγάζεις 40 βίδες. Πρόσεχε τα καλώδια στις πλακέτες και τις φίσσες, γιατι είναι βαρύ το όργανο και σημείωνε τα βήματά σου αν το επιχειρήσεις , καντο μαζι και με κανα φίλο να σε βοηθήσει.

 

Ισως καλύτερα να το πάς για καθαρισμό στο service,

 

Υπομονή πάντως, μην στεναχωριέσαι, συμβαίνει σε όλους μας, είναι αναποφευκτο , δεν είσαι μόνος. Και όσο μπορείς στο μέλλον μην το αφήνεις ακάλυπτο ποτέ οταν δεν το χρησιμοποιείς και μακρυά απο καπνούς , π.χ. μην καπνίζεις οταν το χρησιμοποιείς γυρω, πιστεύω οτι απο το τα υπολλείματα των αναθυμιάσεων του τσιγάρου, μαζευεται μάκα στις επαφές συσκευών.

 

Είναι θετικό που το πατάς και ακούγεται έστω και λίγο,

 

Αντε, αυριο στο ρεπό μου θα ανοίξω και το δικό μου!! Ωχχ

 

 

Μου δίνει πολύ κουράγιο cos_dr.

Επειδή ο πατέρας μου δεν θα με παει θεσ/νικη για να το πάω στο service θα κάτσω έτσι όσο αντέχω. Όταν δενα ντέχω άλλο θα ποστάρω εδω και θα δω κάπως θα το ανοίξψ να το καθαρίσω (βλέπω το ξέρεις παρα πολύ καλα το όργανο) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παίξει πολλές φορές με αυτό , το εχει ενας φίλος μου, πραγματικά κορυφαίο , αψογο σε όλα, ολα σε ένα θα έλεγα.

 

Κάποια στιγμή θα πάρω ενα τέτοιο στην ζωή μου, ως τοτε θα ζώ με το όνειρο,

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 99.9% ειναι φουσκες και σου το λεω γιατι εχω αλλαξει ουκ ολιγες φορες :D

Οι φουσκες ειναι επαφες πολυ απλα οπως και στα περισσοτερα οργανα(synths),τηλεχειριστηρια κ.α.

psr-keys-conts.jpg

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.music-service.co.uk/Graphics/psr-keys-conts.jpg&imgrefurl=http://www.music-service.co.uk/spares.html&h=394&w=600&sz=19&hl=el&start=3&um=1&tbnid=hyvdboPGvdxlXM:&tbnh=89&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Droland%2B%2Bkey%2Bcontacts%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Del

 

 

 

Χαίρε Taskor βλέπω ότι έχεις συλλογή από φούσκες. Ψάχνω να βρω μία 8va για το JX-3P, σου βρίσκεται κάτι?

 

Thanks

Harleas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θα το'θελα παρα πολυ να σε εξυπηρετησω,

αλλα η  φωτο δυστηχως ειναι απο το google. :-[ :-\

Αλλαγες κανω,αλλα στοκ δεν εχω,βλεπεις δεν ασχολουμε

επαγγελματικα μεαυτο το σπορ.

Καποτε στα νιατα μας για 3-4

χρονακια δουλεψαμε σαν ηλεκτρονικοι(κουβαλητες τηλεορασεων και κεραιων :D)και πιανουν λιγο πολυ τα χερακια μας,αλλα μεχρι εκει.

Τωρα εαν εισαι απο αθηνα απευθυνσου στο σερβις της roland

Νομιζω οτι Χναρακης ειναι μια καλη λυση.

Για στολα  δεν ξερω ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου