Προς το περιεχόμενο

korg micro x με ελληνικους ήχους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα! Προχθες επεσε στα χέρια μου ενα φυλλαδιο από το bon studio που εν ολιγοις ελεγε, korg micro x με ελληνικους ήχους, το εχει δοκιμασει κανενας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο ποιο είναι?

 

Αφου το μικρό έχει τη μηχανή του triton και φορτώνει τους ήχους ακριβώς...εκτός από τα τέσσερα υπόλοιπα ifx αν έχουν γίνει edit σε triton και όχι Le ή TR.

 

Για να ακριβολογούμε δηλαδή πρόκειται για ένα μικρό Le ή TR...(Εξαιρούνται βέβαια τα sampler και sequencer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ για την πληροφορια. Απλως δεν ηξερα τιποτα για αυτό!

Πηγα στο bon και το δοκιμασα και λεω να το  αγορασω καποια στιγμη θεου θελοντος και τσεπης επιτρεποντος.  Δεν ξερω βεβαια αν θα κάνω καλά αλλά θα το ψαξω περισσοτερο οταν είμαι ετοιμος για αγορά. Η ιδεα να εχω ενα synth με arp μου αρέσει γιατι μονο trinity διαθέτουμε.

 

Επισης διαβασα οτι απεκτησες korg_nikos και εσύ ενα trinity.Δεν ξέρω τι να σου ευχηθω ελπιζω πάντως να είσαι ικανοποιημένος με την αγορά σου.

 

Οπως σου εστειλα και σε pm εγω με το v3 δεν εχω κάνει τιποτα στην moss και θα ήλπιζα καποια στιγμή στην βοήθεια σου!

 

Ευχαριτώ παντως για ακομη μια φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το trinity είναι όντως δυνατό εργαλείο. Αν διάβασες σχετικά ίσως θα πρόσεξες οτι πήρα το Trinity και του έβαλα την Solo-Tri επέκταση (Plus Version) αντί για την moss (V3 Version). Είχα την ευκαιρία να βάλω την moss αλλά αφού τη δοκίμασα είδα οτι κάνει ακριβώς οτι η moss που ούτως η άλλως διαθέτω στο Triton Extreme μου.

 

Έτσι αντί να έχω ένα δεύτερο Z1 πάλι προτίμησα να εξομοιώσω το trinity με το prophecy βάζοντας την Solo-Tri κάρτα...

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου