Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως λοιπον επειδη δε προκειται να πηδηξω σε γκρεμο χωρις αλεξιπτωτο ουτε γω αλλα κανενας εδω μεσα στο φορουμ επειδη το ειπες εσυ η επειδη το ειπε ενας αλλος με αρνητικο καρμα, γιαυτό το λόγο δε χρειαζονται οι στιγματισμοι...

 

Δεν είναι στιγματισμός το συν, είναι επιβράβευση. Τα δυο που έχω δεν τα έβαλα εγώ στον εαυτό μου, ούτε τα απέκτησα με σεξουαλικές χάρες.

 

Συν όταν υπάρχει μια κρίσιμη και συνεπής παρουσία που εξυπηρετεί τη λειτουργία αυτή και κάνει το Νόιζ ακόμη πιο ενδιαφέρον. Αρκετές φορές υποδηλώνει επίσης μια άποψη προερχόμενη από κάποιον που η γνώμη του έχει αποδειχθεί ότι είναι πολύ αξιόλογη και εμπεριστατωμένη, όπως πχ. του OurDarkness. Αν μου επιτρέπεις μια παρατήρηση, μου φαίνεται κάπως οξύμωρο που δεν έχετε αντιληφθεί τα ανωτέρω μετά από 51 σελίδες...

 

54 και έχει ο Θεός. Να δούμε βρε παιδιά τι περισσότερο θα καταλάβετε...  ::) Δεν κουραστήκατε; Άλλες δουλειές δεν έχετε;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μεγαλύτερο θέμα που προκύπτει με αυτή την αξιολόγηση είναι ότι προσφέρει αφορμή σε κάποιους (όχι απαραίτητα θιγόμενους) να ξεκινήσουν καβγάδες από το πουθενά. Π.χ. "Δεν πήγε καλά η δουλειά; Ξύπνησα ανάποδα; Ας τα χώσω στους moderators του Noiz για το κάρμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pureanalog

 

Δες πόσα ποστ έχω στο θρεντ και πες μου ξανά αν το διάβασα  ;)

 

Αν το είχες διαβάσει, θα το ήξερες  ;)

 

Αν το είχες διαβάσει, θα είχες δει ότι απαντήσεις στα ερωτήματά σου έχουν δοθεί ήδη ;)

 

Αν το είχες διαβάσει, θα καταλάβαινες ότι δεν υπάρχει λόγος για συζήτηση προς χάρην συζήτησης. Έχω γράψει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ τις απόψεις μου (kate) περι κάρμα πολλάκις εδώ. ΑΠΑΙΤΕΙΣ να στις ξαναγράψω; Όχι φίλε, κάτσε διάβασε αυτά που έχω γράψει ήδη...

 

Καραμέλες; Μπα σε καλό σου και είμαι sweet-tooth  :-*

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι τόσο καιρό εδώ και ακόμα δεν έχω δει κάτι το επιλήψιμο με τα καρμα-παρεδώσε...

 

Πώς προλάβαν και κατάλαβαν τη λειτουργία του κάρμα ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ μέλη με ένα, δύο, εκατό, διακόσια posts δεν το πιάνω...

 

Σόρρυ ρε φίλε taltipar...  Έχεις ήδη απηυδήσει με ένα ποστ; Συγγνώμη για την αναστάτωση, πρέπει να είμαστε πραγματικά αχώνευτοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν απαιτω τιποτα απο σενα, εσυ θες να μου απαντησεις εμεσως παραπεμποντας με σε παλια σου ποστ. οπως ειπα κ πριν αν εχεις κατι να απαντησεις σε αυτα που θετω ΤΩΡΑ, απαντησε. θεωρεις οτι ειναι ηδη απαντημενα πριν καν τα ρωτησω επειδη τα εχεις πει ολα σε προηγουμενα ποστ του θρεντ. Δικαιωμα μου να μη με καλυπτει ομως η απαντηση σου αυτη. Μπα σε καλό σου! Αν δεν εχεις κατι καινουριο να πεις ασε απλα να απαντηση καποιος αλλος. Δεν ειναι αναγκη παντα να εχουμε την τελευταια κουβεντα. Point taken, αν δεν εχεις κατι αλλο νεο να πεις, σταματα να με παραπεμπεις κ να αμφισβητεις το αν διαβασα το θρεντ κ απλα μη συμμετεχεις αλλο στην κουβεντα. Αν και η ταση βλέπω πως είναι αν δεν εχουμε την τελευταια κουβεντα, κλειδωνουμε και το θεμα αμα λαχει και ησυχαζει το κεφαλι μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειώνει το θέμα φίλε pureanalog...

 

1) Η απόδοση Κάρμα πρέπει να γίνεται με βάση το σωστό και τεκμηριωμένο λόγο των μελών, όχι με βάση τις συμπάθειες των mods. Και πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει μέχρι στιγμής, το πίστευα και πριν γίνω moderator.

 

2) Υπάρχουν περιπτώσεις που το παραπάνω ξεφεύγει λίγο. Και πάλι, πιστεύω ότι όσα ξεφεύγουν είναι μέσα στα πλαίσια του αναμενόμενου ανθρώπινου σφάλματος, οι mods και οι gatekeepers είναι όπως όλοι δηλαδή όχι αλάνθαστοι.

 

3) Το Noiz είναι ένα από τα forum με τη μεγαλύτερη ελευθερία λόγου. Ούτε bans πέφτουν, ούτε διαγραφές posts και τα κλειδώματα έρχονται μόνο σε περιπτώσεις που η κατάσταση πραγματικά διαλύεται. Προκαλώ οποιονδήποτε να βρει ΕΝΑ forum με μεγαλύτερη χαλαρότητα από το Noiz γιατί πραγματικά έχετε αρχίσει να το ξεφτιλίζετε το πράγμα με την "καταπίεση και το φασισμό" στον οποίο υποβάλλεστε εδώ μέσα.

 

4) Πραγματικά, πώς έγινε και άτομα με 10-20 posts έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα με το Κάρμα; Είναι τόσο ανθρωπιστές που νοιάζονται για το Κάρμα των υπόλοιπων μελών; Είναι τόσο αντιεξουσιαστές που δε γουστάρουν να τους αξιολογεί κάποιος; Είναι τόσο άψογοι που δεν μπορούν να δεχτούν ότι κάποιος είναι ικανός να κρίνει τα γραπτά τους; Τι ζόρι τραβάτε ρε παιδιά;

 

5) Για κάθε λανθασμένη πληροφορία που δίνει ένας mod ή gatekeeper, δίνει περίπου 1425 σωστές και αξιόπιστες. Και όποιος δεν θέλει να το αντιληφθεί και να εκμεταλλευτεί τις γνώσεις που μοιράζουν αυτά τα μέλη, κακό δικό του.

 

Σε κάλυψα; Απάντησα στις απορίες σου;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου