Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνω μαζι σου alchemist. μπηκα που λες στη διαδικασια με καποια δοση αδιακρισιας να κοιταξω μερικα απο τα μηνυματα του χρηστη bihlas. τα μηνυματα οσα διαβασα περιειχαν δοσεις χαβαλε κατα ενα λογικο (μην πω μικρο) ποσοστο και επισης μπολικες σοβαρες απαντησεις.

 

απο την αλλη εχω δει ατομα του noiz με πολλα ''αστερακια'' να ξεσκιζουν τοπικ, να ειρωνευονται κ να κανουν πλακα οποτε τους ερθει. σε παρακαλω μη μου πεις ''ποιο τοπικ'' κλπ κλπ. σημαντικο μελος εισαι και εχεις πολυ καλη εικονα για το τι επικρατει.

 

αυτο που με απασχολει λοιπον ειναι πως καθοριζεται το ποιοι θα εχουν το δικαιωμα να κανουν/πουν ο,τι τους κατεβει ανα πασα στιγμη και ποιοι οχι. δεν ειμαστε στο στρατο για να εχει δικαιολογια ο παλιος. εκτος αυτου, το γεγονος οτι καποιος ειναι νεο μελος σε ενα φορουμ δε σημαινει οτι εχει λιγοτερη εμπειρια η αξια η θεληση για συμμετοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προσοχη: δεν εχω κανενα προσωπικο παραπονο εδω μεσα. ειμαι λιγο καιρο κ δε με εχει ειρωνευτει κανεις, ουτε μου εχουν ξεσκισει κανενα τοπικ. ομως τριγυρνωντας στις διαφορες σελιδες εχω δει ουκ ολιγες περιπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βροντάει ο Όλυμπος αστράφτ' η Γκιώνα

μουγκρίζουν τ' Άγραφα σειέτ' η Στεριά

Στ' άρματα στ' άρματα, εμπρός στον αγώνα

για τη χιλιάκριβη τη λευτεριά.

 

Ξαναζωντάνεψε τ' αρματολίκι

τα μπράτσα σίδερο, φλόγα η ψυχή

λουφάζουν έντρομοι οι ξένοι λύκοι*

στην εκδικήτρα μας αντρίκια ορμή.

 

Ο Γοργοπόταμος στην Αλαμάνα

στέλνει περήφανο χαιρετισμό,

μιας ανάστασης νέας χτυπά η καμπάνα,

μηνάν τα όπλα μας το λυτρωμό

 

*Wow!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zephyrous7, με παρεξήγησες εντελώς. Η αναφορά μου σε "νέους" δεν έχει καμία σχέση με την στρατιωτική ορολογία. Σε όλες τις παρέες, ένας νεοφερμένος έχει λιγότερα περιθώρια για χιούμορ από κάποιο παλιότερο μέλος της παρέας, διότι μέχρι να μάθουν οι άλλοι τα φερσίματα και τα χούγια του, υπάρχει πάντα ο κινδυνος να παρεξηγηθεί.

 

Ορισμένοι δεν ενδιαφέρονται πάντως και κάνουν πλάκα ούτως ή άλλως. Όπως είδες, δεν τους πετάμε έξω, απλά ανταποδίδουμε τη πλάκα (και μερικές φορές δεν τους αρέσει).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Alche, που εχεις δει ποστ του eye να εχει σχεση με μουσικη? (οχι απο πικαπ αλλα απο οργανα)

 

Εγώ έχω δει, και πολλά μάλιστα. Όχι, δεν θα τρέχω στα ψαχτήρια, έχουμε και δουλειές. Αλλά ακόμη κι έτσι να ήταν, (α) εσένα τι σε νοιάζει? (β) το φόρουμ δεν ασχολείται και με τις δυο κατηγορίες?

 

προσοχη: δεν εχω κανενα προσωπικο παραπονο εδω μεσα. ειμαι λιγο καιρο κ δε με εχει ειρωνευτει κανεις, ουτε μου εχουν ξεσκισει κανενα τοπικ. ομως τριγυρνωντας στις διαφορες σελιδες εχω δει ουκ ολιγες περιπτωσεις

 

Δηλαδή μιλάς για ένα πρόβλημα που δεν είναι δικό σου αλλά... κάποιου άλλου. Και ο λόγος? Εκείνος δεν έχει φωνή?  ::)

 

Ζέφυρε προσωπικά δεν αποδέχομαι την προσπάθεια ταύτισης των ατόμων με "αστεράκια" με το ξέσκισμα των θρεντ, την αναίτια ειρωνία και την "οποτετουσκατεβειπλάκα". Ειδικά όταν υπάρχουν άπειρα άτομα στο φόρουμ που μπαίνουν σωρρηδόν απλά & μόνο για να το κάνουν μπάχαλο χωρίς κανένα σεβασμό στους στοιχειώδεις κανόνες ευγενείας και συγγραφής σε δημόσιο φόρουμ. Πολύ περισσότερο βέβαια όταν αυτό το βαφτίζουν "πρόβλημα με την εξουσία". Αν είχαν πράγματι πρόβλημα με την εξουσία, θα ζούσαν στην ζούγκλα κι όχι σε πολιτισμένες κοινωνίες, και βεβαίως δεν θα ήταν μέλη σε φόρουμ που υπόκεινται σε moderation (και μάλιστα σε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ light moderation και με τους και καλά "εξουσιαστές" να απολογούνται για την κάθε τους πράξη και να γίνονται καθημερινός στόχος, όπως συμβαίνει στο παρόν φόρουμ). Αν αμφιβάλλεις στο παραμικρό για τα γραφόμενά μου, σε καλώ να κάνεις βόλτα σε κάποιο μεγάλο μουσικό φόρουμ του εξωτερικού.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Wow!: δεν εννοησα οτι υπαρχει στρατιωτικη αντιληψη του παλιου κ του νεου εδω ή απο εσενα συγκεκριμενα. ενα σχημα λογου εκανα. κολλησα απλα ως προς τα δικαιωματα παλιου κ νεου χρηστη κ τα περιθωρια του στο χαβαλε κ γενικως την πιο χαλαρη συμπεριφορα. και δε θεωρω σωστο ο πρωτος απλως να υφισταται ανταποδοση της πλακας κ ο δευτερος να παιρνει αρνητικο καρμα επειδη ετσι ηρθε σε καποιον.

 

@bloody_sunday: το γεγονος οτι μπορει να μιλησει ο ιδιος δεν παυει να μου επιτρεπει να πω τη γνωμη μου για πραγματα τα οποια εχω παρατηρησει. κ φυσικα δεν επιχειρω να ταυτισω τους ''αστερατους'' με την ειρωνια, τον οπουναναιχαβαλε κ το ξεσκισμα των τοπικ. ΟΜΩΣ, αυτα ειναι τα μελη που υποτιθεται οτι θα επρεπε να εχουν την πιο σωστη σταση εδω μεσα και παρολα αυτα δεν την εχουν (οχι ολοι φυσικα). Και δε μπορω να κατηγορησω η να ζητησω τα ρεστα απο καποιον νεο χρηστη που μπαινει απλα για να καταστρεψει, διοτι η ηλιθιοτητα ειναι ακατανικητη. αυτοι οι χρηστες δεν μετρανε, δεδομενου οτι θα πεταξουν 5-10 βλακειες κ θα χαθουν. Εξαλλου δεν εχουν καποιο ονομα εδω μεσα κ κανεις δεν νοιαζεται. το θεμα ειναι ομως οι χρηστες με καποια αναγνωρισιμοτητα στο community να εχουν την πρεπουσα σταση κ οχι να ειναι στο απυροβλητο.

οσο για τα φορουμ του εξωτερικου, σορι αλλα δε με νοιαζει. στην ελλαδα ειμαι και σε αυτο το φορουμ επελεξα να μπω και μονο γι αυτο ενδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic "Μπιχλα αγόριμ σι παριξήγσαν.....Αϊ λελέ του τζιέριμ, μη τσι παρεξιγας ναπούμιε.

 

Σι βλιέπου που κριφουκτάς του θιέμα."

 

on topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα που λες στη διαδικασια με καποια δοση αδιακρισιας να κοιταξω μερικα απο τα μηνυματα του χρηστη bihlas. τα μηνυματα οσα διαβασα περιειχαν δοσεις χαβαλε κατα ενα λογικο (μην πω μικρο) ποσοστο και επισης μπολικες σοβαρες απαντησεις.

Oταν ειχα φαει το -1 (το οποιο διεγραψαν, αυτο που εχω τωρα προερχεται απο μεταγενεστερο κακογουστο αστειακι) ειχα 50-60 μηνυματα, τα περισσοτερα απο τα οποια ηταν οντως χαβαλες σε θεματα του περι ανεμων και υδατων. Εν συνεχεια, εχοντας διαβασει πολλα θεματα και εχοντας παιξει και ακουσει περισσοτερα πραγματα, αρχισαν να εμφανιζονται δειλα δειλα και οι σοβαρες απαντησεις...

Kαλωσορισες  ;)

 

Σι βλιέπου που κριφουκτάς του θιέμα.

4 μηνες internet και ακομα δεν εμαθα να γραφω γρηγορα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν ειχα φαει το -1 (το οποιο διεγραψαν, αυτο που εχω τωρα προερχεται απο μεταγενεστερο κακογουστο αστειακι) ειχα 50-60 μηνυματα, τα περισσοτερα απο τα οποια ηταν οντως χαβαλες σε θεματα του περι ανεμων και υδατων. Εν συνεχεια, εχοντας διαβασει πολλα θεματα και εχοντας παιξει και ακουσει περισσοτερα πραγματα, αρχισαν να εμφανιζονται δειλα δειλα και οι σοβαρες απαντησεις...

Kαλωσορισες  ;)

4 μηνες internet και ακομα δεν εμαθα να γραφω γρηγορα  ;D

 

καλως σας βρηκα. σορι για την αδιακρισια μου αλλα εχω μια καποια ευαισθησια οταν αντιλαμβανομαι αυθαιρεσιες. θα μου πεις οτι η ελλαδα δεν ειναι για μενα, αλλα οπως κ να χει ο χαβαλες σε περι ανεμων κ υδατων θεματα ειναι κατι φυσιολογικο (αν δει κανεις τι θεματα υπαρχουν) κ δε βλεπω το λογο να ''φας'' -1. αποψη μου φυσικα...

τεσπα δεν ειμαι δικηγορος απλα ηθελα να πω καποιες σκεψεις μου κ ν ακουσω απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που υπάρχει επιλογή να δεις τα μηνύματα ενός χρήστη, δεν μπορεί να θεωρηθεί αδιάκριτο, αφού μπορεί να το κάνει ο καθένας...

 

Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την πλάκα που γίνεται κατά καιρούς...

 

Συμβουλή: Άραξε, διάβασε θεματάκια, ξεκίνα να συμμετέχεις, και θα καταλάβεις μόνος σου πότε θα μπορείς να κάνεις πλάκα, πότε θα είναι πετυχημένη, πότε θα σου γίνει παρατήρηση...

Τα ερωτηματικά που έχεις θα σου απαντηθούν προϊόντος του χρόνου (ωραίο αυτό, σημείωσέ το)... ;D

Αυτό έχω κάνει κι εγώ, και τώρα και "αστεράκια" έχω, και την πλάκα μου κάνω, και τις γνώσεις μου εμπλουτίζω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου