Προς το περιεχόμενο

Evolution uc-33


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα.έχει κανεις αυτό το μαραφέτι τις evolution,δεν ξέρω πείτε με άσχετο αλλα δεν μπορώ να το "σεταρο" να πεζει είτε με το mixer του cubase και με αλλα διαφορα softs.Το μονο που έχω καταφέρει είναι να πεζω με μερικά soft synths.Στο site τις m-audio έχει βγει ένα προγραμματάκι το enigma,που και καλά το προγραμματίζεις αλλα δεν πεζη ούτε αυτό...Τα φώτα σας please....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να είμαι ειδικός,απλά αναφέρω ότι σε ένα demo video του Reason για το πώς λειτουργεί,χρησιμοποιείται το UC-33.Αν θυμάμαι καλά,κλικάρεις το "Remote midi mapping" (στο reason τουλάχιστον αυτή την ορολογία έχει) και κουνώντας στο UC-33 το slider ή knob που θέλεις,κάνεις assign σ'αυτό μιας συγκεκριμένης παραμέτρου του reason.Τώρα για το cubase δεν ξέρω,αλλά μάλλον θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

αυτό είναι το link για το video

http://www.propellerheads.se//news/files/video/reason-lo.rm

 

πολύ χρήσιμο controller πάντως,σου λύνει τα χέρια...

 

el conguero

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia to Cubase den einai toso apla ta pragmata, prepei na pas sto Devices/device setup sto add remove na valeis Generic Remote tha to kaneis add kai meta sto setup tou tha deis ola ta midi minimata pou xrisimopoiei to cubase. Tha prepei na programmatiseis kai to controller sou, ektos kai an vreis kanena etoimo template gia to Cubase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia to Cubase den einai toso apla ta pragmata' date=' prepei na pas sto Devices/device setup sto add remove na valeis Generic Remote tha to kaneis add kai meta sto setup tou tha deis ola ta midi minimata pou xrisimopoiei to cubase. Tha prepei na programmatiseis kai to controller sou, ektos kai an vreis kanena etoimo template gia to Cubase.[/quote']

Thnx παιδιά,λοιπόν τις έχω κάνει αυτές τις κίνησης,απλά δεν βλέπει όταν πατάω το learn κάποιο μήνυμα το cubase.Επίσης υπάρχει το enigma με έτοιμα template αλλα ούτε αυτό στέλνει στον UC .Αυτό που προανέφερε ο φίλος ποιο πάνω το κάνει,μονο έτσι δουλεύω.κανεις που να εχει παίξει με το enigma??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου