Προς το περιεχόμενο

Τι κάνει η ψύκτρα οεο;


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμ... άργησα να ξυπνήσω σήμερα και έχασα την κουβέντα γμτ.

 

Είναι το northbridge ρε παιδιά, δηλ. το chipset της mobo.Εντάξει έχω εγχειρήσει πολλά πισιά για να μην ξέρω για την ψύκτρα κ τον επεξεργαστή.

 

Πάστα μου χει μείνει arctic silver απο τον επεξεργαστή αλλά κόλλα που στα @#$%^&^@!@! θα βρώ;Κοίταξα στο e-shop και δεν είναι, έχει μόνο πάστες.

 

Υ.Γ.Χθές άλλξα drivers που σας έλεγα και τα παιχνίδια παίξανε χωρίς κόλλημα αρκετή ώρα οσπου βαρέθηκα να παίζω.Τελικά δενήταν το μικροτσίπι.Παίζει να το χουνε για τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού μόνο το παθητικό δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια να συμπληρώσω ότι το κουτί έχει 3 ανεμιστήρια + καλή ψύκτρα cpu που ψύχει κ γύρω της + τροφοδοτικό με γιγάντιο ανεμιστήρι οπότε σώζεται η κατάσταση ακόμα.

 

Αν βρώ βίδες επειδή έχει κ το μ/β κ η ψύκτρα να της βάλω μόνο πάστα κ να τη βιδώσω;Λέτε;Μου φαίνεται λίγο κάπως αλλά δεν ξέρω με την κόλλα τι γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η ψύκτρα μπαίνει με βίδες, ναι.

Αν όχι δες τι υποδοχές έχει και πάρε μια ψύκτρα (π.χ. Zalman NB 47J - 5 euro) που μπορεί να μπει επάνω στο mobo σου (ποιο είναι?)

 

Την ταινία της 3Μ την έχει το ΗΑC Shop, ενώ την κόλλα-πάστα της Arctic (θέλει μεγάλη προσοχή) δες στη Checkmate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΗΑC Shop δεν το βρίσκω στο ίντερνετ.Είναι καλύτερα να χει ον λάιν αγορές αυτό το μαγαζί που θα μου πείτε γιατί είμαι Λάρισα.

 

Checkmate κοιτάω τώρα και βλέπω κάτι Spire Thermal Pad 5pcs http://www.checkmate.gr/products.php?cid=26

που είναι λέει ταινίες Waterproof και στο επίσημο σάιτ λέει οτι συνίσταται για AMD.Κάνουν αυτά ή είναι για υδρόψυξη;

 

Ίσως βοηθήσει να σας πώ τι έχω.Intel P4 3Ghz H/t

Μ/Β Asus P4S800D.

Παλιό μηχάνημα αλλά κάνει καλά το δουλειά του.

Βοηθήστε παρακαλώ όσοι είστε γνώστες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link του HAC shop είναι αυτό. Είναι λίγο φαρμακείο αλλά έχει αρκετά ιδιαίτερα πράγματα.

 

Το mobo σου (από όσο θυμάμαι) στηρίζει τη ψύκτρα του chipset με πύρους και ελατήρια και όχι με βίδες.

 

Στη Λάρισσα έχει και Πλαίσιο, που φέρνει την (ολίγον ταρατατζούμ)

Zalman NBF47 στα 7,6 euro (χωρίς ταινίες και κόλλες).

Λογικά, σου ταιριάζει (ρώτα στο κατάστημα καλού κακού).

 

(Δες το instalation flash που έχει, λύνει απορίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου