Προς το περιεχόμενο

Bassless, No More!!


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ρωτησω ποια ειναι πιο καλα τα δικα μου σολα ή του Joe.

ΘΑ ΦΑΜΕ ΞΥΛΟ ΡΕΕΕΕΕεεεεεε.

 

:lol: :lol: :lol:

 

υ.γ.μολις ακουσα και τα τραγουδια στο myspace σου...οταν εχεις χερι οτι και να πιασεις...!εισαι φοβερος... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε λοιπόν

 

Delay Test bassless no more

 

H όλη φάση είναι ψιλοπρόχειρη γιατί είμαι εκτός έδρας! Fender Jazz Bass CIJ καρφί στη καινούργια μου Mackie Sattelite. ¶κουγα με ακουστικά οπότε εσείς θα μου πείτε για τον ήχο...

 

αυτος ειναι ο παρης που ολοι ξερουμε... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε λοιπόν

 

Delay Test bassless no more

 

H όλη φάση είναι ψιλοπρόχειρη γιατί είμαι εκτός έδρας! Fender Jazz Bass CIJ καρφί στη καινούργια μου Mackie Sattelite. ¶κουγα με ακουστικά οπότε εσείς θα μου πείτε για τον ήχο...

 

Ευχαριστω φιλε.

Ελπιζω να το ευχαριστηθηκες.

Οι παρατηρησεις μου :

1. Μπαινεις νωρις και εισαι μονος χωρις την υποστηρηξη της κασας.

Θα προτεινα α) να μπεις με τη φραση που παιζεις λιγο πριν ξεκινησει η κασα, και να συνεχισεις οπως επαιζες.

β) Οταν αρχιζει full tempo τα τυμπανα να παιξεις πιο ελευθερα και γεματα (οχι στακατα δηλ.) για να "φυγει το κομματι.

Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

repost

 

Λοιπον ανεβασα μια version που εκανε ενας φιλος μπασιστας,

χρησιμοποιωντας ενα 2track που του εδωσα να ακουσει.

Βεβαια το αλλαξε τελειως και το εκανε λατιν.

Μ'αρεσει, αλλα ειμαι ροκας που να παρει.

Για ακουστε το και πεστε μου γνωμη.

Παντως εχει πλακα να ακους αλλιως (διασκευασμενο) κατι που συνεθεσες.

Να ειναι ΚΑΛΟΔΙΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ομως ετσι?

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/delta66/Spyro%20Delta%20-%20Delay%203%20(Mix%20By%20J%20Sokialis).mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρη καταπληκτικό!

 

Φοβερή η γραμμή σου και το κοφτό σου παίξιμο δένει φοβερά. Φυσικά το κομμάτι είναι του delta και αυτός μάλλον θα είναι ο αρμόδιος να μας πει πώς το θέλει.

Πιστεύω πως μπαίνεις σωστά πάντως....Btw το jazz τα σπάει! Ιδανικό!

 

 

 

άντε να δούμε και εμείς οι καφρούλιακες πότε θα πάρρουμε κανα μπάσο της προκοπής..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε.

Ελπιζω να το ευχαριστηθηκες.

Οι παρατηρησεις μου :

1. Μπαινεις νωρις και εισαι μονος χωρις την υποστηρηξη της κασας.

Θα προτεινα α) να μπεις με τη φραση που παιζεις λιγο πριν ξεκινησει η κασα' date=' και να συνεχισεις οπως επαιζες.

β) Οταν αρχιζει full tempo τα τυμπανα να παιξεις πιο ελευθερα και γεματα (οχι στακατα δηλ.) για να "φυγει το κομματι.

Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.[/quote']

 

:lol:

 

Eίμουν σίγουρος ότι θα μου κάνεις αυτές τις δύο παρατηρήσεις!

 

Μπήκα λίγο ποιο νωρίς γιατί μου φάνηκε λίγο ότι το κομμάτι αργεί να μπεί στο ζουμί.

 

Όσο για το δεύτερο τη να πώ, δοκίμασα διαφορα και αυτό μου κάθησε καλύτερα, μπορώ να δοκιμάσω κάτι με ποιο ανοιχτό παίξημο αλλά τα συγκεκρημένα τύμπανα σε ωθούν για ποιο στακάτο.

 

Επιστρέφω με δεύτερο version

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε.

Ελπιζω να το ευχαριστηθηκες.

Οι παρατηρησεις μου :

1. Μπαινεις νωρις και εισαι μονος χωρις την υποστηρηξη της κασας.

Θα προτεινα α) να μπεις με τη φραση που παιζεις λιγο πριν ξεκινησει η κασα' date=' και να συνεχισεις οπως επαιζες.

β) Οταν αρχιζει full tempo τα τυμπανα να παιξεις πιο ελευθερα και γεματα (οχι στακατα δηλ.) για να "φυγει το κομματι.

Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.[/quote']

 

:lol:

 

Eίμουν σίγουρος ότι θα μου κάνεις αυτές τις δύο παρατηρήσεις!

 

Μπήκα λίγο ποιο νωρίς γιατί μου φάνηκε λίγο ότι το κομμάτι αργεί να μπεί στο ζουμί.

 

Όσο για το δεύτερο τη να πώ, δοκίμασα διαφορα και αυτό μου κάθησε καλύτερα, μπορώ να δοκιμάσω κάτι με ποιο ανοιχτό παίξημο αλλά τα συγκεκρημένα τύμπανα σε ωθούν για ποιο στακάτο.

 

Επιστρέφω με δεύτερο version

 

1. Εχεις δικιο για τα τυμπανα.

Αληθεια, να κανω upload μονο τις κιθαρες, να γραψει κανενας Drumer αληθινα τυμπανα και μετα να βαλουμε μπασο?

(μετρονομος νομιζω δεν χρειαζεται, γιατι δινει το μετρο το delay)

 

2. Οπως ειπα το κομματι ξεκινησε για να κανω τεστ στα delay times και επρεπε να "ανεβαινει" λιγο λιγο. Δεν επρεπε λοιπον να μπουν γρηγορα οι καφροι με τις distortion και καλυψουν τα delay του intro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομματι ειναι στα ορια να πηξει'' με τιΣ ΠΡΩΤΕΣ DISTORTION μεταξυ εισαγωγης και εκει που μπαινουν το latin groove .γεια σου σπυρο ειμαι ο μαριος που τα λεμε απο myspace.

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου