Προς το περιεχόμενο

Buddy Guy....μαγεία.


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
...

α' date=' ο ....μπουζουκτζης του Ελβις ειναι αυτος

...

 

Πάρτε βουή. :lol:

295b3.jpg

(Αληθεύει οτι ο ήχος της έχει ήπιες ιαματικές ιδιότητες?)

 

Για να μην ξεχνιόμαστε:

...

Το παπάκι πα-πα-πα

η γατούλα νιάου-νιαάου

το σκυλάκι γάου-γάου

η κοτούλα κο-κο-κο

o P90 BZ-BZ-BZ

{chorus}

κι ο τζιτζιλάμπρος κικιρικικιιιιιί

θα μας τσιγκλάει καθέεεε πρωω- ιιιιιιί.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eτσι Χαρίλατρε...Ρε εγώ προσπάθησα τον άνθρωπο να του μάθω λίγο από μαγνήτες,τίποτα.Παμε να του πούμε 2 πράγματα για ιστορία της μουσικής, πάλι τίποτα.Οπότε μαζί με τον Sf, εγώ νίπτω τας χείρας μου.

Εγώ το μόνο που εκανα ήταν να βρω ένα βιντεάκι του BG να παίζει Hendrix και το πόσταρα.Λέω, όλοι ξέρουν ποιος και τι είναι ο Buddy,οκ.Τελικά αποδείκτηκε ότι όλοι τον γνωρίζουν(τουλάχιστον όσοι ασχολήθηκαν με το post,και είναι πολλοί)

ΕΚΤΟΣ από 1 ο οποιός τώρα βάλθηκε να μας πείσει οτι είναι άσχετος και μπαγλαμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είδα το Scotty Moore ..Ο τζιτζιλαμπρος έχει πάρει σβάρνα τα μέλη του Rock and Roll Hall Of Fame να τους βγάλει σκάρτους.Επόμενο πιάσε τον BB King ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλεπω να ερχεται... :lol:

 

Λοιπον μαλλον οι επομενοι ειναι οι:

 

BEATLES: τα κομματια τους ειναι πολυ ΕΥΚΟΛΑ και δεν κανουν καλα σολα,ασε που ο ντραμμερ τους δεν ξερει να...παιζει...

 

ROLLING STONES: μα καλα ουτε ενα 20λεπτο σολιδι με ESP & POD?και αυτος ο RICHARDS επισης δεν ξερει να παιζει

 

JAMES BROWN: Καλα αυτος κι αν ειναι για τα μπαζα,το ιδιο ακκορντο για 10 λεπτα παιζει και ουτε ενα τρελλιαρικο πεντατονικο σολιδι ρε παιδι μου.....

 

ΒΒ.KING: Καλα ηχος ειναι αυτος?Που ειναι τα γκαζια?Και δεν ξερει και ακκορντα.....ασε που παιζει ολα τα ιδια και τα ιδια 12μετρα μπλουζ (ειναι γνωστο οτι οι περισσοτεροι μαυροι που γεννηθηκαν το 1925 σε φυτεια βαμβακιου οπως ο ΒΒ KING εχουν διαπρεψει στη συνθεση πειραματικης ηλεκτρονικης μουσικης.....δεν εχουν κολλησει στα ιδια και στα ιδια μπλουζ,τα οποια ΦΥΣΙΚΑ και τα παιζει καλυτερα απο τον ΒΒ στο ...ξενοδοχειο του ο Λαμπρουκος!!)

 

BEETHOVEN: Μαπα το καρπουζι μονο 9 συμφωνιες εγραψε και εχει σε ολες τα ΙΔΙΑ οργανα.....και τι ειναι ολα αυτα τα....βιολια....(ασε που δεν εχει ντραμς & ESP με POD!!)

 

ΖΑΜΠΕΤΑΣ: Μαυρα χαλια,τι ειναι αυτα τα...μπουζουκια,ουτε ενα distortion ρε παιδι μου...

 

ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ: Μα καλα σοβαρολογειτε,τι ποιοτητα ηχογραφησης ειναι αυτη?Ασε που δεν εχει.........το καταλαβατε...γκαζοσολιδι με ESP με POD...

 

Επισης να επισημανω οτι ολοι σας ειστε λακαμαδες που θαυμαζετε τον Παρθενωνα μια και οι ηλιθιοι που τον εφτιαξαν ξεχασαν να βαλουν....ασανσερ!!!

 

Επισης οι πυραμιδες της Αιγυπτου ειναι μεγαλη απατη χθες στη...Λουτσα πηρα το...κουβαδακι μου και το φτυαρακι μου και εφτιαξα στην παραλια 2 πυραμιδες που ηταν 100 φορες καλυτερες (σιγα το πραμα δηλαδη!)

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Μπι Μπι ΠΟΙΟΝ; Α! Aυτόν που μοιάζει να έχει κάνει μπάνιο σε σκ#%*τά; Αυτόν που τον άκουγαν μόνο οι άλλοι μαύροι την ώρα που μάζευαν μπαμπάκι στις φυτείες και του'λεγαν να σκάσει; Aυτόν που έχει τόσο λίπος και χοληστερίνη στα δάχτυλά του που δεν μπορεί να σταυρώσει μια φρασούλα της προκοπής; Eγώ προχτές στην πλατεία Αγίων Σαράντα (εεε... Ομόνοια, σόρι) που είχα αράξει με την ακουστική μου έπαιζα τις χαζομάρες του 4 φορές πιο γρήγορα... και χωρίς ούτε ΕΝΑ βζου! Τι; H ακουστική δεν βγάζει βζου; E, τέτοια μυαλά είχε, ας έπαιζε και κείνος αν ήταν έξυπνος...

 

cassette.gif

 

 

Don__t_feed_the_Troll.jpg

 

Κι εσύ δάσκαλε SF δεν ακολουθείς τις ίδιες σου τις σοφές συμβουλές... :(

Κακά τα ψέματα, ο μπος έχει απόλυτο δίκιο κι αν ήμουν στη δύσκολη θέση του μάλλον θα το είχα κλειδώσει το θρεντ. Αλλά είναι η τρίτη φορά που ο βζου κάνει μπάχαλο μια καθωσπρέπει συζήτηση και θα ήταν κρίμα να κλειδωθεί... καλή συνέχεια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο αλλα και να θες να αγιασεις μερικοι εδω μεσα δεν σε αφηνουνε!!! :lol: :lol:

 

Α εσυ ησουν που επαιζες τοσο γρηγορα και χωρις βζζζζ του...αιγαιου τα μπλουζ στην Ομονοια!!

 

Ωραιος!!

 

:lol: :lol:

 

Φανταζομαι οτι θα εισαι και ΠΟΛΥ καλυτερος τραγουδιστης απο τον FRANK SINATRA ετσι δεν ειναι?? :lol:

 

(Μα καλα ειναι δυνατον να αρεσει σε ολον τον δυτικο κοσμο αυτος ο...παπιγιονακιας??? :lol: )

 

Επισης να δηλωσω οτι το 8 1/2 του Φελινι (Λαμπρουκο ο Φελινι δεν ειναι ο εξω δεξια χαφ της Μιλαν,σκηνοθετης ειναι!! :lol: ) ειναι ΜΑΠΑ γιατι ειναι ασπρομαυρο!! (και φυσικα δεν εχει ΠΟΥΘΕΝΑ γκαζοσολιδια με...ESP & POD!!)

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου