Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών σε ESP - LTD KH - 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλους. Έχω την κιθάρα του Hammet (KH-3, αυτή με τις αράχνες) αλλά καθότι είναι η φθηνή έκδοση made in Korea, φοράει τους EMG - Hz και όπως θα έκανε κάθε σωστός κιθαρίστας όταν θα έβρισκε χρήμα, θέλω να τους αλλάξω. Είμαι ανάμεσα στα εξείς ζεύγη: 1)Bridge-EMG 81, Neck-EMG 60 και 2)Bridge-EMG 81, Neck-EMG 85.

Ζητώ τη βοήθειά σας και κάθε άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ θα ελεγα EMG 81 & 60. Τετοιο σετ χρησιμοποιεί ο Hetfield (και πολλοί άλλοι) και το προτιμώ για να έχεις μια μεγαλήτερη πικοιλία στους ήχους σου από το να έβαζει και στις δύο θέσεις τον 81 όπως τους έχει και ο Hammet...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ συγγνώμη από όλους για τις αργοπορημένες μου ευχαριστίες αλλά μόλις γύρισα από διακοπές. Για να πω την αλήθεια ναι μεν ο Hammet φοράει στην συγκεκριμένη κιθάρα (όπως και σε όλες τις κιθάρες του με μαγνήτες EMG) το σετ 81 - 81 αλλά πιο πολύ τείνω να καταλείξω στο 81 - 60 καθότι με τον 60 στο neck έχεις και ήχο πιο blues. Για την πρόταση με τους Seymour Duncan δεν ξέρω γιατί θα αλλάξει τελείως το profil της κιθάρας. Σας ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο και τις προτάσεις σας και εάν έχτε κάποια ακόμη εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O γερο-Seymour έχει ένα ωραίο active σετ, τους Dave Mustaine:

http://www.seymourduncan.com/products/humbuckersdescr.shtml#mustaine

 

και είναι φτιαγμένοι να μοιάζουν με το σετ Jazz (neck) και JB (bridge).

 

Πιστεύω αυτό μπορεί να σε καλύψει απόλυτα από blues μέχρι metal :wink:

 

Y.G. θα είναι και σχετική ειρωνία να άμα μπει σετ Dave Mustaine σε κιθάρα Kirk Hammet για ευνόητους λόγους :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Y.G. θα είναι και σχετική ειρωνία να άμα μπει σετ Dave Mustaine σε κιθάρα Kirk Hammet για ευνόητους λόγους :)

 

Χαχαχα όντως! Κάντο αλλά μόνο μην το μάθει ο μπαρμπα-mustaine γιατί την έβαψες!!!

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνςμη μου αν θελεις active καλυτερα να μεινεις στους emg..........Προσωπικα λατρευω τον emg85 στη bridge θεση αλλα εφοσον εχεις διαφορετικες προτιμησεις η ψηφος μου παει για το ζευγος 81-60

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου