Προς το περιεχόμενο

Τα video της ελληνικής αστυνομίας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη η αντιμετωπιση αξιζει μονο σε δολοφονο.

Αφηστε που η παραπληροφορηση παει συννεφο,εγω ας πουμε

εμαθα οτι τα τυπακια βρηκαν το πορτοφολι κατω,πηραν τα λεφτα

-κακως μεν-,και η 'κυρια' αυτη φωναξε τους μπα-μπατσους και

ειπε οτι ηταν δικο της.Ποιος ξερει τι κομπλεξικια μαλακισμενη

μπορει να ηταν κι αυτη.

Τετοιος εξεφτελισμος ομως ειναι απο τα ανηκουστα,και μη νομιζετε

πως ειναι μεμονωμενο φαινομενο.

Υπαρχει μαλιστα και συγκεκριμενο σημειο που πανε τα τσογλανια

που πινουν κανενα τσιγαρακι,τους πλακωνουν εκει,τους γδυνουν,τους ντροπιαζουν,δεν τους βλεπει

ψυχη,και μετα αν εχουν ορεξη τους πανε και αυτοφορω ,ετσι για να δειξουν

ποιος ειναι εξουσια.Το αναφερω απο πρωτο χερι(μαλλον δευτερο:wink:)

Μην τρελλαθουμε κι ολας,ειπαμε δικαιοσυνη,αλλα αυτο το πραγμα

ειναι κομπλεξισμος, εξωθουμενος σε λαθος προσωπα / καταστασεις.

 

Και ολοι οι πρεζεμπορες που καταστρεφουν τους νεους απολαμβανουν

τον καφε τους σε χλιδατες καφετεριες.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το σκέφτηκα πολύ πριν πω και εγώ τη γνώμη μου, διότι... για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ξεκάθαρη άποψη για τέτοια πράγματα. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ (και φαντάζομαι ότι ισχύει για τον καθένα μας) ότι αν έβλαπταν εμένα ή κάποιον δικό μου θα τους είχα πνίξει με τα ίδια μου τα χέρια, οπότε ο αστυνομικός μάλλον ήπιος μου φαίνεται... αλλά (απ' την άλλη) και αυτοί άνθρωποι είναι... ή μήπως όχι.;

 

Σκέφτομαι πάντως ότι είμαστε όλοι μας αρκετά υποκριτές: για παράδειγμα, αν δείτε την ταινία "48 ώρες" με τον Έντι Μέρφι και τον Νικ Νόλτε, είμαι σίγουρος ότι θα κρατάτε την κοιλιά σας από το γέλιο... αγνοώντας ότι οι χαρακτήρες που υποδύονται οι δύο ηθοποιοί καταπατούν κάθε ανθρώπινο δικαίωμα και κάθε έννοια ελευθερίας πολίτη στην προσπάθειά τους να πιάσουν τους "κακούς".

 

Καλό θα ήταν, σε ένα πολιτισμό όπου σχεδόν έχει αγιοποιηθεί η εγκληματικότητα (σαν attitude) να βλέπουν τέτοια βίντεο στα δημοτικά σχολεία, διότι θα καταλάβουν οι πιτσιρικάδες μερικά απλά πράγματα, δηλαδή ότι υπάρχει πολύ βρωμιά, υπάρχει εκεί που δεν το περιμένεις και αξίζει πραγματικά να προσπαθήσεις να μείνεις μακρυά της.

 

Επίσης: ας μην αγνοούμε τις ξεκάθαρες πολιτικές σκοπιμότητες που υπάρχουν πίσω από τη δημοσιοποίηση αυτού του βίντεο (λένε ότι θα ακολουθήσουν και άλλα τρία). Στην προσπάθεια κάποιων να καταδείξουν ότι ο Πολύδωρας είναι αποτυχημένος υπουργός, τους έπιασε (και καλά) ο πόνος για τα αλβανάκια, ενώ είναι σίγουρο ότι οι μαλακίες που κάνει η ελληνική αστυνομία καθημερινά είναι πολύ περισσότερες και πολύ σοβαρότερες. Αυτό το λένε "αντιπερισπασμό": βάλε τον κόσμο να μιλάει για πράγματα που δεν τον αφορούν ώστε να είναι βέβαιο ότι δε θα μιλάει για πράγματα που τον καίνε.

 

Δηλώνω επιφυλακτικός λοιπόν. Αν ήταν γυιος σας κάποιος από τους συμμετέχοντες στο περιστατικό, τι ΑΚΡΙΒΩΣ θα του λέγατε; Για σκεφτείτε το λίγο, αν θέλετε.

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη, θεωρώ φίλε ότι βλέπεις όντως πως είναι η πραγματικότητα. Πολύ απλά συμφωνώ. Όλα τα υπόλοιπα είναι Χολυγουντιανές σάλτσες, περί ιδεατής κοινωνίας, όπου ο αστυφύλακας πάει σε ένα τέλειο τμήμα όπου διαρκώς η κάμερα ζουμάρει το μηχάνημα με τα σάντουιτς, την πανέμορφη αστυνομικίνα, και στην ανάκριση του κατηγορουμένου τρώνε όλοι μαζί μπισκότα, κέικ, πίνουν καφέ και φωνάζουν στον κατηγορούμενο, ότι αμα δεν ομολογήσει, θα του κάψουν το βίντεο και θα λερώσουν την απλωμένη μπουγάδα του.

 

Ναι σίγουρα υπάρχουν και κακοί αστυνομικοί.

 

Αλλά σίγουρα δεν ομολογούν οι εγκληματίες την ενοχή (όταν φυσικά υπάρχουν συντριπτικά στοιχεία εις βάρος τους) πίνοντας τσάι και τρώγοντας κουλουράκια.

 

Όταν θα συντάξει δηλαδή το κρατικό έγγραφο (αναφορά ή ότι άλλο γράφουν) ο αστυνόμος (σε πρώτο στάδιο πριν τον ανακριτή) τι θα γράψει? Εμείς τον πήραμε με το καλό, αλλά να πάρει η ευχή ενώ τον είδαν 10 μάτια να την στραγγαλίζει αυτός μετά το τρίτο ουισκάκι αρνείται τα πάντα?

 

Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές.

 

Επίσης Μιχάλη δεν υπάρχει έγκλημα κατά λάθος.

 

Τι δηλαδή εννοείς? σκότωσα λίγο? Είχα πορωθεί με το medal of Honor, και βγήκα και θέριζα περαστικούς με την καραμπίνα?

 

Ή έλα μωρέ λίγο έκλεψα, αφού αυτός έχει πολλά τι να τα κάνει?

 

Ή σόρρυ παρασύρθηκα και ψώνισα αντί για κάμελ μαλακό, φούντα Καλαμάτας..... θα την πέταγα, αλλά είπα να κάνω και μια τζούρα....να δω πως είναι...... ή...

 

Αχ μωρέ πήγα να πάρω εφημερίδα και κατά λάθος λήστεψα τον περιπτερά!!

 

Γι αυτό λέω μην τρελαθούμε..... οι περισσότεροι εγκληματίες, έχουν ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ για ότι κάνουν..... τώρα το τί κάνει η Αστυνομία είναι και αυτό γνωστό από αρχαιοτάτων.....

 

Το θέμα είναι γιατί τα δημοσιοποιούν κατ αυτόν τον τρόπο τώρα!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης: ας μην αγνοούμε τις ξεκάθαρες πολιτικές σκοπιμότητες που υπάρχουν πίσω από τη δημοσιοποίηση αυτού του βίντεο (λένε ότι θα ακολουθήσουν και άλλα τρία). Στην προσπάθεια κάποιων να καταδείξουν ότι ο Πολύδωρας είναι αποτυχημένος υπουργός' date=' τους έπιασε (και καλά) ο πόνος για τα αλβανάκια, ενώ είναι σίγουρο ότι οι μαλακίες που κάνει η ελληνική αστυνομία καθημερινά είναι πολύ περισσότερες και πολύ σοβαρότερες. Αυτό το λένε "αντιπερισπασμό": βάλε τον κόσμο να μιλάει για πράγματα που δεν τον αφορούν ώστε να είναι βέβαιο ότι δε θα μιλάει για πράγματα που τον καίνε.

[/quote']

 

Ισχυρίζεσαι δηλαδή ότι η ροή των video στη δημοσιότητα είναι ελεγχόμενη από κάποιους που έχουν πολιτικό συμφέρον. Αυτό ακριβώς είναι και το επιχείρημα του Πολύδωρα, αλλά φευ, χωρίς αποδείξεις δε λέει τίποτα.

 

Εγώ το θεωρώ φυσιολογικό, τόσο καιρό κυκλοφόραγε μεταξύ των αστυνομικών για πλάκα, αναπόφευκτα κάποτε θα έβγαινε στη δημοσιότητα, συνέβη τώρα. Και αυτό που ειπώθηκε είναι ότι κυκλοφορόύν και άλλα, μοιραία θα βγουν και αυτά στη φόρα κάποτε.

Ο κος Υπουργός έχει λερωμένη τη φωλιά του, μια με τα praetorae urbanis, μια με τις ζαρντινιέρες, μια με τις δηλώσεις ανοικτού πολέμου εναντίον των αριστερών κομμάτων. Όποτε και αν έβγαινε το video στη δημοσιότητα πάλι "στόχο" θα έβρισκε.

 

Αντίθετα αυτή η θεωρία του "αντιπερισπασμού" είναι που αποπροσανατολίζει, αντί να αντιμετωπίζουμε το πρόβλημα που είναι η αποδημοκρατικοποίηση της αστυνομίας, το μετατοπίζουμε σε ένα δήθεν αδιάφορο μπρα ντε φερ μεταξύ κυβέρνησης και αντιπολίτευσης.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές.

 

Επίσης Μιχάλη δεν υπάρχει έγκλημα κατά λάθος.

 

ναι αλλα υπαρχει ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ. σε αυτο αναφερομαι. :roll:

 

αναφερομαι στην περιπτωση του να βρεθεις απεναντι με εναν τετοιο υπανθρωπο, υποπτος για κατι που δεν εκανες και να εισαι αναγκασμενος να χτυπας τον φιλο σου για να μην σας μαδισουν και τους 2 στο ξυλο..

και πιστεψε με πολυς κοσμος εχει καταληξει σε ενα Α.Τ. κατα λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά σίγουρα δεν ομολογούν οι εγκληματίες την ενοχή (όταν φυσικά υπάρχουν συντριπτικά στοιχεία εις βάρος τους) πίνοντας τσάι και τρώγοντας κουλουράκια.

 

Δηλαδή εσύ επιμένεις ότι όλα αυτά έγιναν για να ομολογήσουν οι δυο συλληφθέντες. Αφού ο αστυνομικός το είπε ξεκάθαρα: ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ

 

 

Γι αυτό λέω μην τρελαθούμε..... οι περισσότεροι εγκληματίες' date=' έχουν ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ για ότι κάνουν.....

[/quote']

 

Για αυτές ακριβώς τις διαγνώσεις υπάρχουν τα δικαστήρια. Αλλά με τη λογική σου μπορεί κάλλιστα να πει κάποιος, έλα μωρέ τι χρειάζονται αφού έτσι είναι η κοινωνία μας κτλ κτλ.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι αλλα υπαρχει ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ. σε αυτο αναφερομαι. :roll:

 

αναφερομαι στην περιπτωση του να βρεθεις απεναντι με εναν τετοιο υπανθρωπο' date=' υποπτος για κατι που δεν εκανες και να εισαι αναγκασμενος να χτυπας τον φιλο σου για να μην σας μαδισουν και τους 2 στο ξυλο..

και πιστεψε με πολυς κοσμος εχει καταληξει σε ενα Α.Τ. κατα λαθος.

[/quote']

 

Που ρε Mike (Μάικυ) στις ασπρόμαυρες ταινίες με τον Παπαγιαννόπουλο? Σε ταινίες παρεξηγήσεων? Δεν έχω ακούσει κατά λάθος σύλληψη ποτέ από τις ειδήσεις ούτε από το ραδιόφωνο. Για πές μου άκουσες ποτέ καμία?

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι αλλα υπαρχει ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ. σε αυτο αναφερομαι. :roll:

 

αναφερομαι στην περιπτωση του να βρεθεις απεναντι με εναν τετοιο υπανθρωπο' date=' υποπτος για κατι που δεν εκανες και να εισαι αναγκασμενος να χτυπας τον φιλο σου για να μην σας μαδισουν και τους 2 στο ξυλο..

και πιστεψε με πολυς κοσμος εχει καταληξει σε ενα Α.Τ. κατα λαθος.

[/quote']

 

Που ρε Mike (Μάικυ) στις ασπρόμαυρες ταινίες με τον Παπαγιαννόπουλο? Σε ταινίες παρεξηγήσεων? Δεν έχω ακούσει κατά λάθος σύλληψη ποτέ από τις ειδήσεις ούτε από το ραδιόφωνο. Για πές μου άκουσες ποτέ καμία?

 

ισως χρησιμοποιω λαθος ορο.. ΠΡΟΣΑΓΩΓΗ σε τμημα εννοω(βεβαια ακομα και προφυλακισμενο 19χρονο ξερω που δεν εκανε ΤΙΠΟΤΑ και τωρα ειναι μεσα, αλλα ας το αφησουμε αυτο). και ναι ακουσα πολλες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys you've the lost the ball...

 

 

Κάντε μια ανάγνωση απ'την αρχή το thread και θα με καταλάβετε...

 

 

Θέλετε να σας μάθω τέννις; 4BALL.JPG

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου