Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παιδιοθεν με Fender Heavy tortoise celluloid, αλλα εδω και κανα χρονο "ανεβηκα" στο Extra heavy...

 

παντα Fender tortoise celluloid...

 

 

ποτε δεν με βολεψε ηχητικα και στο χερι αλλη πενα.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχουν "πενες μπασου".

Οι κλασσικες "μεγαλες" πενες ειναι αυτες (large triangle  οι γνωστες 346 )

 

Δεν έγραψα "πένες μπάσσου", έγραψα στυλ μπάσσου, αφού τις περισσότερες φορές οι μπασσίστες χρησιμοποιούν μεγαλύτερες πένες. thanx για την πληροφορία anyway

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Να το σηκώσω πάλι κ να πώ οτι σήμερα αποφάσισα να ψάξω το θέμα πένα.Για το θέμα ήχος απο πένα απλα οσο πιο χοντρή τόσο πιο λίγο τσίνγκ κ περισσότερες δυναμικές απ οτι παρατηρώ.

 

Λοιπόν που λέτε πήγα να δώ αυτές τις jazz να δω τι είναι γιατι δεν είχα.Πήρα jazz 1,jazz 3,jazz 3 XL,ibanez medium 0.750 Chikizumel(κάτι τέτοιο λέει),ibanez medium που έχει για τα υγρα δάχτυλα 2 επιφάνιες με υφή λίμας.

 

Τις δοκίμασα όλες κ με κέρδισε h jazz 3.Απιστευτη πενα.Μικρή κ είσαι κοντά στην χορδή.Εχεις αίσθηση της χορδής.Πιο τέλεια δεν γίνεται....

 

Εχω κατι διαφημηστικές απο playback κ απ' την behringer.Γιατί είναι γυαλιστερές μηπως γυαλιστερές=φτηνιάρικες?Με γλυστράνε κ είναι κ σαν τετράδιο, τεράστιες.

 

Είπα κ γώ την ποιότητα μου πάλι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Εδώ και χρόνια είχα κάνει μια παραγγελια custom στον Steve Clayton και από τότε παίζω μόνο με  white pearl.

Με το logo του group και βολεύει στα live όταν τις πετάς οι παρευρισκόμενοι που τις μαζεύουν γίνονται μέρος της ιστορίας.

Είμαι μεγάαααααλη ψωνάρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.88-1.00 mm  παντα απο τεφλον και συνηθως Dunlop (πρασινες&μπλε)

 

φθηνες,δε γλυστρανε,δεν φθυρονται γρηγορα,και αν δε με γελουν τα αυτια μου ακουγονται καλα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου