Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Delay & Reverb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ως θιασωτης του digital delay και εν ειδη γκαλοπ για ποιο λογο/χρησεις προτιματε τα analog delays εναντι των digital?

 

γιατι ειναι πιο "γλυκο" και με ωραια χαμηλομεσαια ρε..γιατι εχεις κανα προβλημα μηπως με αυτο; 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δεν είχα ποτέ μου hardware αναλογικό delay πάντως. :wink:

 

 

80 ευρω περιπου ειναι καλα??

http://www.artecsound.com/effect/index.html

μπες στην λιστα πανω-πανω custom series που ειναι και tru-bypass :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως θιασωτης του digital delay και εν ειδη γκαλοπ για ποιο λογο/χρησεις προτιματε τα analog delays εναντι των digital?

 

γιατι ειναι πιο "γλυκο" και με ωραια χαμηλομεσαια ρε..γιατι εχεις κανα προβλημα μηπως με αυτο; 8)

:wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ τα μάλα για την αξία του delay.

Δεν θα κάνω το διαχωρισμό αναλογικά /ψηφιακά αλλά το διαχωρισμό "τέλεια" επανάληψη και "θολή" επανάληψη.

 

Η εντύπωσή μου είναι ότι οι "τέλειες" επαναλήψεις είναι χρήσιμες όταν το εφφέ χρησιμοποιείται "δημιουργικά" με την έννοια της δημιοργίας αντιγράφων της πεινιάς. Οι "θολή" επανάληψη μπορεί να περάσει πιο έυκολα "απαρατήρητη" από τον ακροατή σε ένα σόλο' date=' καθώς απουσιάζει από την επανάληψη η "ατάκα" που σχετίζεται με τις ψηλές συχνότητες.

[/quote']

 

+10000000 ;)

 

Κι εγώ αυτόν τον διαχωρισμό έχω στο μυαλό μου (και στο παίξιμό μου) για τα delays. Για αυτό (επειδή τα χρειάζομαι ΚΑΙ τα 2) απεχθάνομαι ότιδήποτε BOSS DD <20 (πχ DD-3,5,6) ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν εχεις αναγκη μια και η tonelab εχει οτι delay γουσταρεις and than some.... :lol:

 

τωρα οσον αφορα τα αναλογικα delays νομιζω οτι πλεον οι ψηφιακες "απομιμησεις" τα εχουν κανει obsolete,δεν μου λειπουν καθολου τα δεκαδες αναλογικα delay που ειχα κατα καιρους καθοτι delay junkie :wink:

 

Η μεγαλη πλακα ειναι οτι θυμαμαι οταν η BOSS εβγαλε το πρωτο ψηφιακο της delay ολοι ετρεχαν να πουλησουν τα AD9 & DM2 τους για να παρουν αυτο το "κρυσταλλινο" θαυμα.... :lol: (τωρα ψαχνουν το..αντιθετο :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν εχεις αναγκη μια και η tonelab εχει οτι delay γουσταρεις and than some.... :lol:

 

Ελεος και παλι ελεος....... επαναληψη μητηρ πασης μαθησης......ελεος πλεον το εχουμε καταλαβει οτι και στους PHASERS (και οχι phasers) και στα delays και οπουδηποτε αλλου, την προτιμας και οτι πουλάς τα πεταλακια σου, θεραπευει την πιτυριδα και αλλα πολλα αλλα προς θεου δεν χρειαζεται να το υπενθυμιζεις σε καθε thread που ανοιγεται........δεν εχω αντιρρηση στην προτιμηση, αλλα με την αεναη και πλεον κουραστικη επαναληψη.....με το συπαθειο δηλαδης..........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου