Προς το περιεχόμενο

Αντίο Paul Di' Anno


Giorgos rockstep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

R.I.P Paul Di’Anno (1958 – 2024)

 

Monday 21st October 2024

We are all deeply saddened to learn about the passing of Paul Di’Anno earlier today. Paul’s contribution to Iron Maiden was immense and helped set us on the path we have been travelling as a band for almost five decades. His pioneering presence as a frontman and vocalist, both on stage and on our first two albums, will be very fondly remembered not just by us, but by fans around the world.

 

“It’s just so sad he’s gone,” comments Steve Harris.

 

“I was in touch with him only recently as we texted each other about West Ham and their ups and downs. At least he was still gigging until recently, it was something that kept him going, to be out there whenever he could. He will be missed by us all. Rest in peace mate ⚒⚒.”

 

We were very grateful to have had the chance to catch up a couple of years ago and to spend time with him once more. On behalf of the band, Rod and Andy, and the whole Iron Maiden team, we extend our deepest sympathies to Paul’s family and close friends. Rest In Peace Paul.

 

croatia_2022.jpg

  • Like 4
  • Λυπάμαι 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kpeyos είπε

H punk περίοδος των Maiden, αγαπημένη από πολλούς.

 

 

Η αγαπημένη μου, το πρώτο άλμπουμ δεν το ξεπέρασαν ΙΜΟ. Δεν με νοιάζει που ο μακαρίτης δεν είχε τις φωνητικές δυνατότητες του Βρασίδα, την χροιά του την προτιμώ, στουντιακά τουλάχιστον γιατί έχω διαβάσει ότι στα (πολλά) live είχε πρόβλημα.

 

R.I.P.

 

 

 

  • Like 4
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dixie είπε

Τον είδα και τον άκουσα τέτοιο καιρό πριν από 11 χρόνια στις Σέρρες.

 

 

Εγώ αρχές '90 στο ΡΟΔΟΝ, προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την τότε επιτυχία των PANTERA. Δεν παρουσίασε κάτι αξιομνημόνευτο για να το πω ευγενικά... Οι Maiden ήταν το peak του, ΙΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα δικα μου αυτια ηταν Η ΦΩΝΗ του NWOBHM...δυστυχως και αυτος παλεψε πολλα χρονια με τους δαιμονες του και λυγισε.   r.i.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άλλος ένας ήρωας των παιδικών/ εφηβικών μας χρόνων μας αποχαιρέτησε. RIP. Θυμάμαι με δέος την αγορά των δύο πρώτων δίσκων των Maiden. 

 

ΥΓ:Και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών, ο γέρο Ozzy έχει αρχίσει να μην μας τα λέει καλά.

  • Like 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου