Προς το περιεχόμενο

Τί μπάντα θα φτιάχνατε αν κερδίζατε το Τζόκερ;


kpeyos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Από το σύνολο των απαντήσεων συνάγεται με ασφάλεια πως δεν μας λείπει η ανθρώπινη επαφή.....αλλά τα λεφτά 😁

Επικό συμπέρασμα, όσο και αληθές😅

Αλήθεια ποιός να το περίμενε ότι τύποι που συμμετέχουν ενεργά σε forum μουσικής τεχνολογίας είναι αντικοινωνικοί😉

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως αν έκανα μπάντα θα ήθελα να παίζω rockabilly,  και φυσικά να ντυνόμαι αναλόγως 😆

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Μπάντα δεν θα έφτιαχνα,  αλλά σαν τον Μαραθον ,θα έπαιρνα ό,τι κιθάρα έβλεπα μπροστά μου 😆

… όπως κάνω τώρα. 

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Nestoras είπε

… όπως κάνω τώρα. 

Όχι ακριβώς. 

Τώρα καταπιεζομαι.

Αν μου τυχαίνε το Τζόκερ, θα πετούσα αύριο Λονδίνο,  θα πήγαινα στον γκαράζ της γκιπσον και θα έπαιρνα όσες μπορούσα να κουβαλήσω.

Εννοείται κάτω από Μέρφι Λάμπ, ούτε θα τις κοιτούσα🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έκανα τους Road Kings Muff πραγματικότητα.

Σαν μουσικό συγκρότημα και σάν τρόπο ζωής.

 

Σε ένα ήσυχο μέρος,ένα απλό σπίτι με ένα βασικό(Full analogue)στούντιο δίπλα,ωστε να μπορώ να βλέπω την κοπέλα μου και τα σκυλιά μου να παίζουν έξω,μακριά απο αυτήν την σχιζοφρενική,εν αγνοία της,κοινωνία.

 

Θυμάμαι,πηγαίνοντας σε ένα άκρως εντυπωσιακό club για να παίξω κάποτε,οπου μου είχαν μιλήσει αρκετοί συνάδελφοι για το πόσο ωραία εμπειρία είναι,στην διαδρομή περνώντας απο μια επαρχιακή πόλη είχα δεί ένα απλό,αλλά πανέμορφο σπίτι δίπλα απο ένα δάσος.

Θυμάμε οτι και κατά την διάρκεια του σέτ,εγω είχα καρφωμένο στο μυαλό μου την εικόνα με το σπίτι.

Σήμερα,δέν θυμάμε και πολλά απο το club.Το μέρος με το σπίτι,σάν να ήταν χθές.

 

Μουσικά τώρα.

Στην κονσόλα ένας ελβετός,στα visualization ο Tim απο την γερμανία.

Για την μπάντα 3 εγγλέζοι,μπάσο,τύμπανα,κιθάρα,τον μάνο δεύτερη κιθάρα και εγώ τα synths και κιθάρα οπου χρειαζόταν έξτρα.

Ο joe (κιθάρα) να με βοηθάει στο γράψιμο,αφου το έχει,οι άλλοι να κάνουν τις ιδέες τελειωμένο κομμάτι,ο ελβετός ήχο και ο γερμανός εικόνα.

 

Λόγο του οτι όλοι αυτοί ξέρουν ακριβώς τι να κάνουν και πώς,θα βοηθούσαν εμένα να γίνω καλύτερος και λόγο του ότι τους ακολουθεί απο πάνω τους ένα άστρο,το οποτέλεσμα δέν θα είχε μεγάλα περιθώρια αποτυχίας.

 

Δέν ξέρω πόσους ανθρώπους θα άγγιζε το αποτέλεσμα,αλλά αυτούς που θα άγγιζε,θα τους χάριζε,πιστεύω,μία πανέμορφη εμπειρία.

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα τη φάση που έχω τώρα. Worship μουσική, να παίζουμε και να επικοινωνούμε όλοι και εκτός τα μουσικά. 

Απλά επειδή θα έπαιζαν φράγκα, θα το οργανώναμε κάπως καλύτερα. Αντί για 20-25 νοματέοι, να μαζευτούμε 7-8 αλλά ΚΑΡΑΨΗΜΕΝΟΙ, να τα αφήνουν όλα και να είναι απίκο εκεί σε κάθε πρόβα και παράσταση 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 ώρες πριν, Jet72 είπε

Ελληνική ΤΟΤΟ Tribute Band που θα έκανε covers όσα από τα αγαπημένα αντέχαμε και μπορούσαμε...

 

( Πρόλαβα !  😉 )

Γιάννη προσλαμβάνεσαι (ή θα με προσλάβεις) 😆

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, LK είπε

Μπάντα δεν θα έφτιαχνα,  αλλά σαν τον Μαραθον ,θα έπαιρνα ό,τι κιθάρα έβλεπα μπροστά μου 😆

Πες το όμως όλο κ. συνήγορε: "Καθώς επίσης και κάνα δύο γειτονικά διαμερίσματα (και μπορεί να λέω και λίγα) για να τις στεγάσω" 😉😄 

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Γιάννη προσλαμβάνεσαι (ή θα με προσλάβεις) 😆

Α δεν ξέρω, άμα την έφτιαχνα θα ήθελα να παίζω μπάσο!

 

( πρόλαβα,  δεύτερη φορά! ) 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να αντιληφθω πως σχετιζεται η επιτυχια στο τζοκερ με τη δημιουργια μπαντας και δεν βλεπω τη συνδεση, και απ'οσο θυμαμαι οσες μπαντες εφτιαξα στο παρελθον εγιναν ενω επαιζα,ανεπιτυχως, τζοκερ. Ισως πρεπει να ξαναρχισω να παιζω τζοκερ μπας και φτιαξω καμμια.

Επεξεργασμένο από fenderiarhs

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου