Προς το περιεχόμενο

Τί μπάντα θα φτιάχνατε αν κερδίζατε το Τζόκερ;


kpeyos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τα λεφτά περισσεύουν, έχετε να φαν' κι οι κότες. Η εμπορική επιτυχία δεν είναι προτεραιότητα (Η δόξα από την άλλη είναι δικό σας θέμα).

 

Ξεκινάω:

Στύλ: Κουλτουρολτέρνατιβ με ίντι και ηλεκτρονικά στοιχεία. Επιρροές από Mum, Sonic Youth, Boards of Canada, Elliott Smith, Pavement, Autechre κλπ με Αγγλικό στίχο σε φάση όλοι  οι καλοί χωράνε, στυλ κοπερατίβας, με πολλούς έκτακτους και εναλλαγές.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να συσχετίσω το τζόκερ με τη δημιουργία μπάντας. Εάν, όμως, είχα την δυνατότητα να φτιάξω μπάντα (εάν δλδ είχα χώρο, χρόνο και διαθέσιμους μουσικούς), θα ήθελα να είμαι με τρελούς σαν κι εμένα, όπου θα βρισκόμασταν και θα υλοποιούσαμε ο,τι πειραματική μουσικη ιδέα μας ερχόταν στο νου. Θα παίζαμε, θα γράφαμε, θα ηχογραφούσαμε, θα είχαμε υλικό για να μπορούμε να το παρουσιάσουμε προς τα εξω. Πρωτίστως θα κάναμε ο,τι μας ευχαριστούσε, αδιαφορώντας για το οικονομικό της όλης ιστορίας.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτην που ειχα 15 χρονια. Και παιχταραδες και κολλητοι φίλοι οι συμμετεχοντες.Αν δεν εχεις την ιδια κουλτουρα, τον ιδιο στοχο  και την ιδια τρελα (και δεν παιζεις με φιλους και "συμπολεμιστες") θα βγει μαπα το καρπουζι δε πα να παιζει ντραμς ο STEVE GADD & κιθαρα ο Brent Mason....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
16 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δεν μπορω να συσχετίσω το τζόκερ με τη δημιουργία μπάντας

Το έγραψα εννοώντας ότι πλέον δεν έχεις την ανάγκη του βιοπορισμού και μπορείς να το κάνεις με σοβαρούς όρους (όχι μισή φορά την εβδομάδα που έχεις χρόνο από παιδιά και μεροκάματο) αλλά από την άλλη χωρίς να σε ενδιαφέρει να βγάλεις χρήματα από αυτό όπως ενδιαφέρει έναν επαγγελματία.
 

5 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Και παιχταραδες και κολλητοι φίλοι

Αυτό παίζει να είναι πιο σπάνιο κι απ' το να κερδίσεις το Τζόκερ.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κέρδιζα το Joker, θα πήγαινα να μάθω αναγεννησιακό λαγούτο (αυτό με τις 2 κεφαλές και τις πολλές χορδές). Δεν θα έβρισκα δουλειά πουθενά...αλλά δεν θα με ένοιαζε!.

To συγκεκριμένο το έχω απωθημένο από το 1980 που ήμουν φοιτητής στο Παρίσι. Μια φορά τη βδομάδα, πέρναγα μπροστά από ένα luthier που συντηρούσε τέτοια όργανα και είχε ένα κρεμασμένο. Το λιγουρευόμουν...αλλά κόστιζε όσο όλη μου παραμονή στα χρόνια που έμεινα εκεί!!!

Προφανώς θα είχα χεσμένη τη μπάντα!!!

 

image.png

image.jpeg

Επεξεργασμένο από marathon
  • Like 2
  • Χαχα 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, marathon είπε

Εάν κέρδιζα το Joker, θα πήγαινα να μάθω αναγεννησιακό λαγούτο (αυτό με τις 2 κεφαλές και τις πολλές χορδές). Δεν θα έβρισκα δουλειά πουθενά...αλλά δεν θα με ένοιαζε!.

To συγκεκριμένο το έχω απωθημένο από το 1980 που ήμουν φοιτητής στο Παρίσι. Μια φορά τη βδομάδα, πέρναγα μπροστά από ένα luthier που συντηρούσε τέτοια όργανα και είχε ένα κρεμασμένο. Το λιγουρευόμουν...αλλά κόστιζε όσο όλη μου παραμονή στα χρόνια που έμεινα εκεί!!!

Προφανώς θα είχα χεσμένη τη μπάντα!!!

 

 

Μην ανησυχείς έτσι όπως πηγαίνει το metal σε κανα δυο χρόνια θα βγει σε Harley Benton με EMG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν κέρδισα στο τζόκερ (€2,500) είχα ήδη μπάντα, οπότε το ποσό πήγε σε ένα δεύτερο Hammond.🤘

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Μην ανησυχείς έτσι όπως πηγαίνει το metal σε κανα δυο χρόνια θα βγει σε Harley Benton με EMG

Aυτοί που παίζουν μέταλ δεν το χρειάζονται, με το metal zone επάνω και με 1 χορδή...την ίδια φασαρία κάνουνε!

 

  • Like 1
  • Χαχα 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου