Προς το περιεχόμενο

Δισκοπωλεία με CD κλασικής κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν. 

 

Είμαι στη δουλειά και σκάει συνάδελφος και μου λέει συνωμοτικά ότι έγραψε το γιο της σε μαθήματα κλασικής κιθάρας και ο μικρός ενω στην αρχή δεν ήταν πολύ ψημένος, αφού είδε το όργανο και το πασπάτεψε λίγο άρχισε να γουστάρει και ζήτησε μόνος του να πάει (ισως βοηθάει οτι πήγε και ο κολλητος του). Της ειπα λοιπόν να του βάλουν να ακούσει κανένα σοβαρό κιθαρίστα και να κουσει το όργανο στο full potential των δυνατοτήτων του απο καλά χέρια. Και μου ειπε ότι στο σπίτι ακούνε μουσική απο ράδιο και CD

 

Επομένως επειδή πάνε και χρόνια που δεν έχω πάρει κάποιο cd κλασικής κιθάρας, το ερώτημα είναι που βρίσκουμε δισκογραφία σε CD πλέον (αφου αυτο το format ακούνε οι άνθρωποι)? Υπάρχουν ακόμη δισκοπωλεία φυσικά ή ηλεκτρονικά που μπορούμε να βρούμε κάποια απο τις κλασσικές παλιές ηχογραφήσεις (Williams, Bream, Russell, Evangelos & Liza κλπ)?

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, με πήγες δεκαετία '80 όπου φίλος μάθαινε κλασική και αγόραζε σχετικούς δίσκους- έγινε καθηγητής κλασικής τελικά

 

Λοιπόν τα μόνα δισκάδικα πλέον που γνωρίζω είναι στην Ακαδημίας, στην στοά Όπερας στη Λυρική. Έχουν αυτά που αναφέρεις.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Καλά, με πήγες δεκαετία '80 όπου φίλος μάθαινε κλασική και αγόραζε σχετικούς δίσκους- έγινε καθηγητής κλασικής τελικά

Περίπου εκει έχω μεινει και εγώ...

 

39 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Λοιπόν τα μόνα δισκάδικα πλέον που γνωρίζω είναι στην Ακαδημίας, στην στοά Όπερας στη Λυρική. Έχουν αυτά που αναφέρεις.

To Όπερα και άλλο ένα έ? Αλήθεια η λέσχη του δίσκου υπάρχει ακόμα? Θυμάμαι ότι είχε φύγει απο τη στοά της όπερας και ειχε παει μέσα στο μέγαρο μουσικής.

 

Edit: Λοιπόν και η Opera και η Μουσική προσφορά έχουν eshop αλλά τα cd είναι ελάχιστα... 

Επεξεργασμένο από Shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Πλατφόρμες δεν εχουν?

Αυτό λεω. Έχουν eshop αλλά τα cd με κλασική κιθάρα (Γιατι δεν ειδικεύονται σε αυτό αυτά τα καταστήματα) είναι ελάχιστα. Κατα τα άλλα απο amazon και Discogs μόνο απο αμερική και Ιαπωνια βρισκεις μερικά και κοστιζουν πιο πολλά τα μεταφορικά παρά τα ίδια τα cd. Μόνο αν εχεις σκοπο να φορτώσεις καμια 10ρια cd συμφερει. 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Shelter said:

Αυτό λεω. Έχουν eshop αλλά τα cd με κλασική κιθάρα (Γιατι δεν ειδικεύονται σε αυτό αυτά τα καταστήματα) είναι ελάχιστα. Κατα τα άλλα απο amazon και Discogs μόνο απο αμερική και Ιαπωνια βρισκεις μερικά και κοστιζουν πιο πολλά τα μεταφορικά παρά τα ίδια τα cd. Μόνο αν εχεις σκοπο να φορτώσεις καμια 10ρια cd συμφερει. 

Spotify λεγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sultan of string είπε

Spotify λεγω

Α δεν ξέρω. Θα τους το προτείνω αν δεν εχουν ηδη, αλλά όπως είπα όταν ρώτησα πως ακουνε μουσική μου ειπαν Cd και radio.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου