Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε αγορά νέας κιθάρας κ στάση καταστηματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι

Έχω ξεκινήσει το τελευταίο διάστημα να μαθαίνω κιθάρα και παρακολουθώ το σάιτ με πολύ ενδιαφέρον

Θέλω να θέσω το εξής ζήτημα που μπορεί να είμαι και υπερβολικός λόγω απειρίας

 

Είχα πάρει μια jet JS 400. Την είχα σχεδόν ένα χρόνο και ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά επειδή τότε ήταν λίγα τα χρώματα πριν λίγες βδομάδες την πούλησα και πήρα το ίδιο μοντέλο σε ένα χρώμα που προτιμούσα περισσότερο.

 

Το πρόβλημα έρχεται στο ότι το καινούργιο μοντέλο είχε ένα σημαντικό τρίξιμο σε Ε-Α στο 6-7 τάστο. Στο μαγαζί με καθησύχασαν ότι θέλει λίγο στρώσιμο το όργανο, ίσως λέει λίγο ρύθμιση ο λαιμός και ότι έτσι και αλλιώς με το πρώτο σεταρισμα που θα έκανα δωρεάν στο μαγαζί θα ήταν μια χαρά. 

Μέσα σε μια βδομάδα την πήγα στο μαγαζί για το σεταρισμα γιατί το buzz ήταν υπερβολικό.

Τους ενημέρωσα ότι έχει αυτό το θέμα συγκεκριμένα. Μετά από μια βδομάδα πήγα να πάρω την κιθάρα. Το τρίξιμο αν και είχε μειωθεί δεν έχει φύγει και θα έλεγα είναι αρκετά έντονο στη Ε.

Και πριν την πάρω πίσω τους το είπα.

Πάλι στο κατάστημα μου είπαν ότι θα στρώσει το όργανο κτλ και δεν έχει θέμα

 

Ρωτάω αρχικά αν θεωρείτε ότι το κατάστημα μου έδωσε σωστή ενημέρωση και εγώ είμαι υπερβολικός η όντως δεν ασχολήθηκαν με την κιθάρα κ το θέμα της απλά για να την πουλήσουν? 

Να την επιστρέψω? Να επιμείνω να την διορθώσουν η να πάω κατευθείαν άλλου για να τη φτιάξω?

 

Η τιμή της κιθάρας ήταν 220 και κατά τα άλλα είναι πολύ καλή κ πραγματικά αν είχε διορθωθεί αυτό το θέμα θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 6/7 τάστο είναι σίγουρα θέμα το τάστου.

Πήγαινε σε ένα μάστορα.

Για τόσο φτηνή κιθάρα δεν πρόκειται ούτε να ασχοληθεί το κατάστημα, αν και θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι κάτι το απλό για έναν μάστορα που θα βάλει χέρι στην κιθάρα. Ένας πωλητής που αλλάζει χορδές και ρυθμίζει μια κιθάρα, δεν αρκεί για να εξαφανίσει το buzz σε κάποιες περιπτώσεις.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου