Προς το περιεχόμενο

Roland JC 22


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντας σε αναζήτηση ενός solid state ενισχυτή για το σπίτι έπεσε το μάτι μου σήμερα στον Roland JC 22 και είδα κάποια βίντεο στο YouTube. Οφείλω να ομολογήσω ότι με εντυπωσίασε ο κρυστάλλινος καθαρός ήχος του ενισχυτή, ενώ σε συνδυασμό με το chorus εκεί ο ήχος σε ταξιδεύει. Βέβαια θα ήθελα να μπορώ να παίζω και κάποια κομμάτια με πιο «σκληρό» ήχο (όχι μέταλ). 

 

Θα λειτουργούσε καλά προς αυτή τη κατεύθυνση ο ενισχυτής με πετάλια; Έχει μήπως κανείς γνώμη για τα συγκεκριμένα μηχανήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Δεν έχω προσωπική άποψη (δηλ. δεν τον έχω χρησιμοποιήσει), αλλά σε πολλά κανάλια Youtube λένε ότι είναι από τους καλύτερους Solid State. Επίσης, έχω δει ότι παίρνει πολύ ωραία τα πετάλια.

Θα ήθελα πολύ να τον έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παίξει ελάχιστα με JC-120 και είναι πάνω κάτω όπως τον ακους παντού - υπερκρυστάλλινα καθαρά, πολυ πρίμα και σχεδόν clinically clean και εξαιρετική βάση για πετάλια. Αλλά αυτός ο μικρός που κοιτάς βλέπω ότι έχει 2 πολυ μικρα ηχεια, 6.5'' μονο. Εμένα θα με φόβιζε λίγο αυτό για πιο βαριούς distorted ήχους, αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου