Προς το περιεχόμενο

Epiphone Joe Bonamassa 1955 Les Paul Standard Electric Guitar Copper Iridescent


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H νέα signature 1955 Les Paul του Joe Bonamassa. Το χρώμα είναι αυτό το Copper Iridescent και όπως είπε ο Joe  “From a distance, it looks brown, but in direct light, it has gold metal flake in the finish.”  Από τιμή γράφουν ότι πάει στα $849

 

  • Mahogany body with maple cap,
  • mahogany neck with Custom '59 Rounded C profile and laurel fretboard,
  • rare Copper Iridescent finish,
  • Epiphone P-90 PRO pickups,
  • CTS pots,
  • Mallory capacitors,
  • 50s wiring,
  • brown/pink hardshell case

 

 

EIJB55CPINH3_front.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sultan of string είπε

φτηνός ο γιατρός...🙃

Kαλά κάτσε να δούμε τιμή στην Ευρώπη πρώτα 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πόσο θα έχει.

Κάνα 1000άρικο....900 ευρώ, όσο και ο Λάζαρος.

1000 ευρώ για Κινέζικη κιθάρα.

Αν βάλω και την epiphone την 59αρα VOS που έχει 1350 ευρώ....νομίζω το χάσαμε τελειώς.

2η gibson πάει να γίνει η epi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

 

Είμαι σίγουρος ότι μόνο αυτήν θα χρησιμοποιεί από εδώ και πέρα...σε καμιά δεκαριά promo video! Ο τύπος είναι η πιο κραυγαλέα περίπτωση που βγάζει signature μοντέλα αποκλειστικά για τα φράγκα και καλά κάνει αλλά υποθέτω υπάρχουν άτομα που θα την αγοράσουν για το όνομα του.

 

Στα μέσα με τέλη της προηγούμενης δεκαετίας έλεγα ότι τα ΜΙΑ parts (για partcaster) δεν συμφέρουν οικονομικά με την άνοδο ποιότητας των Ασιατικών οργάνων και την κοστολόγηση τους. Οι τωρινές τιμές είναι είναι περισσότερο για νεύρα παρά για γέλια. Θυμάμαι τις Squier Classic Vibe στα 250€ στον Νάκα, αυτές χωρίς nato/indian laurel...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου. 

 

Πάλι vintage oriented όργανα με την υπογραφή Bonamassa ο οποίος έχει ούτως ή άλλως όλες τις vintage κιθάρες του κόσμου οπότε είναι άτοπο να μιλάμε για "signature" μοντέλο.

 

Βγαζει πάλι και την Bonamassa Amos '58 flying V 

 

Βγάλτε ξανά βρε καλή μου Epiphone την Ritchie Faulkner signature που είναι πραγματικό signature, ξεχωριστό μοντέλο και που την θέλω απεγνωσμένα...  Απορώ γιατί ήταν limited edition αυτή η κιθάρα... Η πιο όμορφη V που έχω δεί... Την θέλω απεγνωσμένα 😁

 

 

Screenshot_2024-10-02-12-49-04-801.jpg

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έγω τον μποναμασα τον πάω πολύ. 

Όχι τόσο σαν μουσικό (σαν κιθαρίστας σκοτώνει ), αλλα σαν τύπο. 

Επιχειρηματικά καλά κάνει,  αλλά δεν νομίζω ότι οι signature κιθάρες του απευθύνονται σε κοινό άνω των 15 ετών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Επιχειρηματικά καλά κάνει,  αλλά δεν νομίζω ότι οι signature κιθάρες του απευθύνονται σε κοινό άνω των 15 ετών. 

 

Δεν έχεις ιδέα πόσοι 50αρηδες Αμερικάνοι θα σπεύσουν να αγοράσουν μια και να ποστάρουν σε γκρουπάκια στο FΒ oτι δοκιμάσανε στο μαγαζί 10 Gibson παραγωγης και 5 Custom Shop και αυτή ήταν μακράν η καλύτερη, "cause if it's good enough for Joe...". 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έψαχνα πολλά χρόνια να βρω με τι επαιζε αυτός, και όταν τα βρήκα έκλεισα

οι άλλοι ας πάρουν signatures

 

ader.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου