Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - Feel Me Forever


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, cos_dr said:

Πως το ακούς? Σίγουρα βοήθησες. Εσύ θα πεις αν βοήθησες. Από το αποτέλεσμα, εσύ δεν έχεις να αποδείξεις κάτι, είσαι από τους καλύτερους για εμένα στο ένδοξο φόρουμ μας. Και νομίζουν συμφωνούν πολλοί. Εσύ θα πεις αν εκμεταλλεύτηκα καλά τη βοήθειά σου.

 

 Ευχαριστώ ξανά όλους για το feedback, εγώ πέρασα ωραία, ελπίζω και εσείς😀

 

 

δεν εκμεταλλεύτηκες τίποτα

απλά ...δεν πήγα εκκλησία και ψαχνανε αριστερό ψάλτη....

 

θα το εχεις βάρος

 

(δεν το άκουσα ακόμα, γιατί είμαι πλέον εκτός στουδιου, πάνε οι καλές εποχές που κοιμόμουν κι όλας εκεί). Σε λίγο θα βάλω και ακουστικα να δω τι εφτιαξες

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sultan of string είπε

δεν εκμεταλλεύτηκες τίποτα

Όλους τους εκμεταλλεύομαι με κάθε ευκαιρία. 👹

 

Δεν τους προδίδω όμως, ποτέ! (🙄)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν 

εξακολουθει να ειναι σφιχτο και περιορισμενο για τα γουστα μου.

θα το ήθελα λιγο να ξεφεύγει. Εως πολυ

τωρα ηχητικα ενταξει, τον ηχο αυτον τον διαλεξα απο τουλαχιστον 3 πακετα και συνολικα 30 40 δειγματα.

πιο πολυ ωρα εκανα να διαλεξω και μετα να γραψω διορθωσω.

Ό,τι σ αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Λοιπόν 

εξακολουθει να ειναι σφιχτο και περιορισμενο για τα γουστα μου.

θα το ήθελα λιγο να ξεφεύγει. Εως πολυ

τωρα ηχητικα ενταξει, τον ηχο αυτον τον διαλεξα απο τουλαχιστον 3 πακετα και συνολικα 30 40 δειγματα.

πιο πολυ ωρα εκανα να διαλεξω και μετα να γραψω διορθωσω.

Ό,τι σ αρεσει

Εμένα μου αρέσει και θεωρώ πως βελτιώθηκε.

 

Το μπάσο δεν ακούγεται καλά στο βίντεο, είχα δυνατότερα την ένταση και βομβίζει, όμως στα ηχεία ακούγεται πραγματικά ΤΕΛΕΙΑ από το V-Synth, θα έλεγα πως θα το χρησιμοποιώ γενικά.

 

 Εμένα μου αρέσει και σε ευχαριστώ για την παρέα και τις συμβουλές και την ακρόαση και να μαστε καλά.

 Τελικά ασχολήθηκα για να το κάνω καλύτερο, είναι καλύτερο από την αρχή, για να γίνει κι άλλη βελτίωση μάλλον πρέπει να πάω πίσω στην ενορχήστρωση και μάλλον να αλλάξω το pad που κάνει τις πλάτες, είναι άγριο μαζί με τα επεξεργασμένα drums. Αλλά επειδή δε με χαλάει έτσι, μάλλον δε θα το πειράξω άλλο. Προχωράμε❤️

 

 μου έφαγε λίγο χρόνο παραπάνω από ότι υπολόγιζα αλλά πέρασα ένα ακόμα ωραίο μουσικό ΣΚ και μου έχει βγει τελευταία αρκετά η όρεξη για μουσική και να εξασκηθώ κι άλλο με το  DAW και στις μίξεις.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βρίσκομαι στην ίδια φάση(της μίξης δηλαδή) θα πώ σε τί βοηθουν τα multitracks.

Ακούς πώς είναι μιά επαγγελματική εγγραφή,πώς πρέπει να ακούγεται μία κατηγορία οργάνων,με τα εφέ,την διάσταση και τους χώρους που έχει μέσα καθώς και την θέση,συγκρίνεις με το δικό σου (τυμπανα με τα δικά σου π.χ) και καταλαβαίνεις καλύτερα πώς πρέπει να ακούγεσαι.

 

Προσοχή!

Το να μιξάρετε multitracks είναι σάν να κλέβεις εκκλησία.

 

Τι μπορείτε να κάνετε,πιό χρήσιμο.

Πρίν την εγγραφή,ενος μπάσου πχ και εφ όσον θέλετε να φτιάξεται κάτι παρόμοιο με αυτό που ακούτε απο τα multitracks,βάλτε το μπάσο του σαν reference και ρυθμίστε να ακούγεστε κοντά πρί το record.

Αργοτερα θα χρειαστεί να το προσαρμόσετε στην δική σας μίξη,αλλά ξεκινάτε με κάτι σωστά.

Ακούστε ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ την θέση των οργάνων και την ένταση.

Αυτό είναι το πιό δύσκολο να αντιγραφεί και εκεί για εμένα βρίσκεται το όλο κεφάλαιο που ονομάζεται μίξη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, MGs είπε

Μιας και βρίσκομαι στην ίδια φάση(της μίξης δηλαδή) θα πώ σε τί βοηθουν τα multitracks.

Ακούς πώς είναι μιά επαγγελματική εγγραφή,πώς πρέπει να ακούγεται μία κατηγορία οργάνων,με τα εφέ,την διάσταση και τους χώρους που έχει μέσα καθώς και την θέση,συγκρίνεις με το δικό σου (τυμπανα με τα δικά σου π.χ) και καταλαβαίνεις καλύτερα πώς πρέπει να ακούγεσαι.

 

Προσοχή!

Το να μιξάρετε multitracks είναι σάν να κλέβεις εκκλησία.

 

Τι μπορείτε να κάνετε,πιό χρήσιμο.

Πρίν την εγγραφή,ενος μπάσου πχ και εφ όσον θέλετε να φτιάξεται κάτι παρόμοιο με αυτό που ακούτε απο τα multitracks,βάλτε το μπάσο του σαν reference και ρυθμίστε να ακούγεστε κοντά πρί το record.

Αργοτερα θα χρειαστεί να το προσαρμόσετε στην δική σας μίξη,αλλά ξεκινάτε με κάτι σωστά.

Ακούστε ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ την θέση των οργάνων και την ένταση.

Αυτό είναι το πιό δύσκολο να αντιγραφεί και εκεί για εμένα βρίσκεται το όλο κεφάλαιο που ονομάζεται μίξη.

 

Εγώ δε θα σας πω τα μυστικά μου. θα τα ακούτε από εδώ και μπρος. 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το κομμάτι είναι παραφορτωμενο στα μπασα. Εγω του εκανα ενα ψιλο χαιπας γυρω στα 80 και κατω αλλα αν ειχα ολα τα τρακς θα καθάριζα κι αλλο.

Γι αυτο μου πηρε τοσο χρονο να διαλέξω βολικό ήχο μπάσου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Παντως το κομμάτι είναι παραφορτωμενο στα μπασα. Εγω του εκανα ενα ψιλο χαιπας γυρω στα 80 και κατω αλλα αν ειχα ολα τα τρακς θα καθάριζα κι αλλο.

Γι αυτο μου πηρε τοσο χρονο να διαλέξω βολικό ήχο μπάσου 

Αυτο μπορώ νσ το δοκιμάσω γιστι όντως σε κάποια στοιχεία δεν έχω κόψει. Θα το δοκιμάσω. Αν θες στο στέλνω όλο σε multitrack και όποιος άλλος θέλει και όποιος κάνει το καλύτερο θα τον κεράσω καφέ και σαντουιτς (😲! ) από CI , 8α του το στείλω σπίτι από το app να πσρω και τους πόντους 🤣

 

 cos_dr's challenge ☕🤣🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου