Προς το περιεχόμενο

Julien Baker - Something (cover)


Λέων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα λίγο χρόνο για ένα ακόμα cover. Μ'αρέσει το αποτέλεσμα, βγήκε συναίσθημα :)
 

Μου είπατε για το background την αλλη φορά, πιστεύω τώρα είμαστε καλά.

Συνήθως μου λέτε για την προφορά μου, αν έχετε κάποια συγκεκριμένη λέξη που ακούγεται πολύ λάθος πείτε μου

Στην κιθάρα βγαίνω εκτός χρόνου, αλλά αυτό επειδή δεν παίζω συχνά, κομπλέ, θέλει practice 

Για την φωνή. Δύσκολο θέμα. Πολλές φορές δεν ξέρω αν τραγουδάω από εκεί που πρέπει. Επίσης, όταν τραβάω κάτι νότες, όπως στην γέφυρα, βγαίνω εκτός τόνου, δεν ξέρω, μήπως χάνω την συγκέντρωση μου?

Και μίξη, κάτι έγινε. Πάντα με μπερδεύει το πόσο reverb να βάλω στην φωνή. Ποτε είναι dry, και πότε είναι πολύ. Αλλά τουλάχιστον βελτιώνεται ο ήχος απο cover σε cover

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Λέων είπε

Βρήκα λίγο χρόνο για ένα ακόμα cover. Μ'αρέσει το αποτέλεσμα, βγήκε συναίσθημα :)
 

Μου είπατε για το background την αλλη φορά, πιστεύω τώρα είμαστε καλά.

Συνήθως μου λέτε για την προφορά μου, αν έχετε κάποια συγκεκριμένη λέξη που ακούγεται πολύ λάθος πείτε μου

Στην κιθάρα βγαίνω εκτός χρόνου, αλλά αυτό επειδή δεν παίζω συχνά, κομπλέ, θέλει practice 

Για την φωνή. Δύσκολο θέμα. Πολλές φορές δεν ξέρω αν τραγουδάω από εκεί που πρέπει. Επίσης, όταν τραβάω κάτι νότες, όπως στην γέφυρα, βγαίνω εκτός τόνου, δεν ξέρω, μήπως χάνω την συγκέντρωση μου?

Και μίξη, κάτι έγινε. Πάντα με μπερδεύει το πόσο reverb να βάλω στην φωνή. Ποτε είναι dry, και πότε είναι πολύ. Αλλά τουλάχιστον βελτιώνεται ο ήχος απο cover σε cover

 

 

1) Ένα παράδοξο, είσαι  άχρονος στη κιθάρα όταν δεν τραγουδάς ενώ θα μπορούσε το αντίθετο. 
2) Βρε παιδάκι μου γιατί διάλεξες ένα τόσο μέτριο τραγούδι να παρουσιάσεις;

Επεξεργασμένο από Nestoras

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αξιοπρεπής προσπάθεια. Και όπως σωστά σχολίασες, όλα θα έρθουν με τον χρόνο και εξάσκηση. Συνέχισε 😎

 

ΥΓ: @Nestoras να σου πω εσένα... Τώρα που βγήκες στη σύνταξη, δεν ξέρω αν το πήρες χαμπάρι, αλλά μπορείς να επανενταχτείς στην εργασία με πολύ χαμηλές κρατήσεις - 10% υπέρ e-ΕΦΚΑ.

Ε, δεν θα το πιστέψεις... Σου βρήκα δουλειά: Εμψυχωτής νέων μουσικών! Motivator, σου πάει γάντι. 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αξιοπρεπής προσπάθεια. Και όπως σωστά σχολίασες, όλα θα έρθουν με τον χρόνο και εξάσκηση. Συνέχισε 😎

 

ΥΓ: @Nestoras να σου πω εσένα... Τώρα που βγήκες στη σύνταξη, δεν ξέρω αν το πήρες χαμπάρι, αλλά μπορείς να επανενταχτείς στην εργασία με πολύ χαμηλές κρατήσεις - 10% υπέρ e-ΕΦΚΑ.

Ε, δεν θα το πιστέψεις... Σου βρήκα δουλειά: Εμψυχωτής νέων μουσικών! Motivator, σου πάει γάντι. 😄

Λέγοντας την αλήθεια κάνω τους φερέλπιδες μουσικούς καλύτερους. 

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nestoras είπε

Λέγοντας την αλήθεια κάνω τους φερέλπιδες μουσικούς καλύτερους. 

Στον Samy προφανώς -και για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο- δεν είπες την αλήθεια, και βλέπεις τα αποτελέσματα. 
Συνεχίζει και παίζει...😕

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Στον Samy προφανώς -και για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο- δεν είπες την αλήθεια, και βλέπεις τα αποτελέσματα. 
Συνεχίζει και παίζει...😕

Επειδή με απέλυσε θα φαινόταν σαν κακοήθης συμπεριφορά  εκ μέρους μου. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nestoras είπε

Επειδή με απέλυσε θα φαινόταν σαν κακοήθης συμπεριφορά  εκ μέρους μου. 

Νομίζω άξιζε μια μικρή θυσία εκ μέρους σου για το γενικότερο καλό του τόπου...😔

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Νομίζω άξιζε μια μικρή θυσία εκ μέρους σου για το γενικότερο καλό του τόπου...😔

Υπάρχει μια διαφορά. Ο Samy δεν είναι φέρελπις μάλλον άπελπις. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάλι σου έκανα το like για την επιλογή του κομματιού, εξυγχρονιστείτε βρεεεεεεεεε. Είναι απο τα καλύτερα άλμπουμ της περασμένης δεκαετίας στον indie χώρο, να του ρίξετε μια αυτιά και ας μην είναι του γούστου σας, αξίζει.  

Sprained Ankle (album) - Wikipedia

 

Τώρα στο παίξιμο στους χρονισμούς το θεματάκι το ανέφερες και ο ίδιος, δεν έχω να πώ κάτι. Το ηχητικό αποτέλεσμα μια χαρα αξιοπρεπέστατο μου φάνηκε, ίσως έβαζα λίγο λιγότερο reverb στη φωνή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου