Προς το περιεχόμενο

Digital πεταλιέρα on a budget?


lightninboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, lightninboy είπε

Παιδιά είχα διάφορα amp simulations μέχρι τώρα walrus acs1, nux amp academy, strymon iridium. Θέλω να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό. Ένα all in one solution. Δεν με πειράζει αν χρειαστεί να βάλω μερικά από τα πεταλακια μου αλλά προτιμώ να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και χωρίς :)

Αυτό εξαρτάται από εσένα. Γενικά όλα μπορούν να είναι all-in-one solution ή και κανένα. Είναι θέμα απαιτήσεων και πού ρίχνεις το βάρος. Αν προτιμάς ένα πετάλι που να έχει built-in flanger ή rotary ή κάποιο άλλο περίεργο ρυθμιζόμενο on-the-fly effect, πας σε κάποιο modeler. Aν προτιμάς να έχεις την όσο γίνεται πιο πειστική απόκριση στο χέρι, πας στο neural. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@gkourmoul1 & @kosthrash Σε κάποια demos φαίνεται ότι τα Hotone έχουν καθυστέρηση στις αλλαγές ήχου:|
 


Ξέρει κανείς αν έχει λυθεί και ποιά modelers της Hotone το παρουσιάζουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://smart.noiz.gr/details.php?id=580310

 

Δοκίμασα direct out αυτό με λίγα εφφέ από Valeton. Εντυπωσιάστηκα με την αίσθηση στο χέρι 

Επεξεργασμένο από Nekkon
  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kpeyos είπε

@gkourmoul1 & @kosthrash Σε κάποια demos φαίνεται ότι τα Hotone έχουν καθυστέρηση στις αλλαγές ήχου:|

 

Ξέρει κανείς αν έχει λυθεί και ποιά modelers της Hotone το παρουσιάζουν; 


Με την βερσιον V1.0A στο firmware, παρουσιαζει το πρόβλημα όπως αναφέρεται στο βίντεο. Δεν το είχα παρατηρήσει διότι παίζει με αναλογικά πετάλια, αλλά τώρα που το τσέκαρα, έχει μια ενοχλητική καθυστέρηση όταν πχ ενεργοποιώ ένα tube screamer. Δεν είναι καθυστέρηση, αλλά στιγμιαία διακοπη του ήχου, μη αποδεκτή σε συνθήκες λαιβ, για κάποιον που συνεχώς ενεργοποιεί και απενεργοποιεί εφέ. Εκνευριστικό, και δεν έχω τσεκάρει εαν έχει νέο firmware.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε


Με την βερσιον V1.0A στο firmware, παρουσιαζει το πρόβλημα όπως αναφέρεται στο βίντεο. Δεν το είχα παρατηρήσει διότι παίζει με αναλογικά πετάλια, αλλά τώρα που το τσέκαρα, έχει μια ενοχλητική καθυστέρηση όταν πχ ενεργοποιώ ένα tube screamer. Δεν είναι καθυστέρηση, αλλά στιγμιαία διακοπη του ήχου, μη αποδεκτή σε συνθήκες λαιβ, για κάποιον που συνεχώς ενεργοποιεί και απενεργοποιεί εφέ. Εκνευριστικό, και δεν έχω τσεκάρει εαν έχει νέο firmware.

Τουλάχιστον για μένα δε θα έκανε live, είναι σημαντικό θέμα να κόβεται ο ήχος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To Valeton GP200 είναι 'αεροπλάνο' και βολεύει πάρα πολύ στα live λόγω των πολλών ποδοδιακοπτών. 

Το Hotone Ampero είναι πολύ βολικό λόγω του όγκου του και της touch οθόνης. Πολύ ποιοτικά fx έχουν και τα δύο. 

Valeton και Hotone είναι στην ουσία η ίδια εταιρεία. Είναι πολύ φιλότιμοι και φιλικοί και αν τους γράψεις για κάποιο πρόβλημα ή bug θα το διορθώσουν σίγουρα στο επόμενο update! 

Θυμάμαι πριν από ένα - ενάμιση χρόνο τους έστειλα email για την έλλειψη ενός slow gear (auto swell), μου απάντησαν αμέσως και στο επόμενο update το είχαν συμπεριλάβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου