Προς το περιεχόμενο

Fiesta Red Strat


LK

Fiesta Red Strat   

21 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιά από τις τρεις Fiesta Rer Strats?

    • SOUNDSATION Rider Standard S Fiesta Red
      0
    • Harley Benton ST-59HM Fiesta Red
    • Squier CV 50s Strat MN FR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και σε αυτό το σημείο δράττομαι της ευκαιρίας για να σε καθοδηγήσω στην επόμενη αγορά σου. 

Και καθώς το ζητούμενο μας εδώ είναι το χρώμα, μόλις τελειώσεις με το red θα στραφείς προς αναζήτηση του χρωματικού Holy Grail το οποίο κόσμησε τις stratocaster διαχρονικά. 

 

Burgundy Mist 😎

Βέβαια και για να είμαι ειλικρινής, στη Fender θέλουν κρέμασμα από τσιγκέλι και μάλιστα ανάποδα που δεν έβγαλαν αυτό το αριστούργημα με maple μπράτσο- αλλά κανείς δεν είναι τέλειος.

Burgundy Mist, το πιο "μοδάτο" χρώμα ever κ. συνήγορε.

 

 

 

BurgundyMist.jpg

Δεν μου αρέσουνε οι γυναικείες 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Δεν μου αρέσουνε οι γυναικείες 😁

Ου να μου χαθείς, που είσαι και το fashion icon του forum 😂

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Burgundy Mist 😎

BurgundyMist.jpg

Ενδιαφέρον είναι και το Candy Apple Red. Είχα φτιάξει μία κάποτε με σώμα από Rockinger (την έχω ακόμα). Στις φωτογραφίες δεν φαίνεται πολύ καλά (έχει μία διακριτική πέρλα στο σώμα), που θα πήγαινε μούρλια με τα κουστούμια του για τα δικαστήρια!!!!

https://www.customshop.gr/?btp_work=tex-special

 

image.png

  • Like 2

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και σε αυτό το σημείο δράττομαι της ευκαιρίας για να σε καθοδηγήσω στην επόμενη αγορά σου. 

Και καθώς το ζητούμενο μας εδώ είναι το χρώμα, μόλις τελειώσεις με το red θα στραφείς προς αναζήτηση του χρωματικού Holy Grail το οποίο κόσμησε τις stratocaster διαχρονικά. 

 

Burgundy Mist 😎

Βέβαια και για να είμαι ειλικρινής, στη Fender θέλουν κρέμασμα από τσιγκέλι και μάλιστα ανάποδα που δεν έβγαλαν αυτό το αριστούργημα με maple μπράτσο- αλλά κανείς δεν είναι τέλειος.

Burgundy Mist, το πιο "μοδάτο" χρώμα ever κ. συνήγορε.

 

 

 

BurgundyMist.jpg

Κρέμασμα απο το τσιγκέλι θέλουν που δεν το έβγαλαν με rosewood αλλά με αυτό το αναιμικό αίσχος. Κανονικα επρεπε να υπάρχει επιλογή και στα δυο.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marathon είπε

Ενδιαφέρον είναι και το Candy Apple Red. Είχα φτιάξει μία κάποτε με σώμα από Rockinger (την έχω ακόμα). Στις φωτογραφίες δεν φαίνεται πολύ καλά (έχει μία διακριτική πέρλα στο σώμα), που θα πήγαινε μούρλια με τα κουστούμια του για τα δικαστήρια!!!!

https://www.customshop.gr/?btp_work=tex-special

 

image.png

CAR μονο το σωστό (με χρυσό απο κάτω) και μόνο με maple.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, marathon είπε

Ενδιαφέρον είναι και το Candy Apple Red. Είχα φτιάξει μία κάποτε με σώμα από Rockinger (την έχω ακόμα).

Ναι μεν like, αλλά θα την προτιμούσα (ως είθισται) με maple neck. 

 

ΥΓ: Τα υπόλοιπα από κοντά το βράδυ

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ναι μεν like, αλλά θα την προτιμούσα (ως είθισται) με maple neck. 

 

ΥΓ: Τα υπόλοιπα από κοντά το βράδυ

Mε maple είχα φτιάξει τη προηγούμενη...αυτό υπήρχε πρόχειρο...μια χαρά είναι γκρινιάρηδες γέροι!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LK είπε

Δεν νομίζω το refinish να στοιχίζει λιγότερο από την sountsation

 

Ίσως όχι αλλά η soundsation δεν είναι fiesta red, υπάρχουν όλα αυτά τα είδη κόκκινης βαφής (candy red apple red, fiesta red, cherry burst, coral red κτλ) οπότε αναγκαστικά θα την πήγαινα για refinish (αν ήθελα πραγματικό fiesta red, γιατί ούτε 5χιλιαρικα δίνω για την custom shop αλλά και τα 400 που ζητάει η squier πολλά με φαίνονται 🧐 ) 

 

Έχεις μια μπλε Γιαπωνέζα, αυτή θα έδινα για ριφιν και θα την μετέτρεπα σε fiesta red... ειναι και vintage σχεδιασμου με το εξαβιδο τρεμολο και τα 21 ταστα οποτε ταιριαζει και αισθητικά....

 

 https://www.thomann.de/gr/fender_av_ii_61_strat_rw_frd.htm?glp=1&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9Km3BhDjARIsAGUb4nzj-qcqDqsq8ubafOE16bJ1JJIclcMcUp2Lb0sPUkAEJG4EYWwVVjkaAvtFEALw_wcB

Επεξεργασμένο από John Goumis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, John Goumis said:

 

Ίσως όχι αλλά η soundsation δεν είναι fiesta red, υπάρχουν όλα αυτά τα είδη κόκκινης βαφής (candy red apple red, fiesta red, cherry burst, coral red κτλ)

 

είναι λίγο σαν τα αυγά του Πάσχα.

Μόνο ΑΝΑΤΟΛΗ.

 

ε τι, βάφονται τα αυγά με.....χορδές???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, John Goumis είπε

 

 

 

Έχεις μια μπλε Γιαπωνέζα, αυτή θα έδινα για ριφιν και θα την μετέτρεπα σε fiesta red... ειναι και vintage σχεδιασμου με το εξαβιδο τρεμολο και τα 21 ταστα 

Αυτή είναι η πρώτη μου κιθάρα και κλείνει 36 χρόνια ζωής....δεν την ακουμπάω. Όχι refinish, και να την παίξω που λέει ο λόγος. 

Όλες μου οι αναμνήσεις είναι αυτή η κιθάρα. 

Προτιμώ να δώσω 4000 πάρα να πειράξω αυτή. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου