Προς το περιεχόμενο

Fiesta Red Strat


LK

Fiesta Red Strat   

23 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιά από τις τρεις Fiesta Rer Strats?

    • SOUNDSATION Rider Standard S Fiesta Red
    • Harley Benton ST-59HM Fiesta Red
    • Squier CV 50s Strat MN FR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
8 λεπτά πριν, LK είπε

να χαλαρώσω πριν την επιστροφή

Πριν χαλαρώσετε κ. συνήγορε - λέω εγώ τώρα- μήπως να αλλάζατε τον τίτλο του νήματος σε κάτι πιο... συναφές με το περιεχόμενο της θήκης; 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Πριν χαλαρώσετε κ. συνήγορε - λέω εγώ τώρα- μήπως να αλλάζατε τον τίτλο του νήματος σε κάτι πιο... συναφές με το περιεχόμενο της θήκης; 😄

Θα ανοιχθεί νέο νήμα. 😆

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σαν επίλογο σε αυτό το νήμα, και για να είναι On topic, δηλώνω πώς υπάρχει χώρος για μια ακόμα κιθάρα.

Μετά γιόκ.

Αυτή η κιθάρα θα είναι fiesta red strat, όταν (χρονικο-υποθετικό) βρεθεί (μάλλον φθηνή).

Μετά τίποτα άλλο .&-

Η Fender Usa και η Gibson Les paul, ΔΕΝ πίανουν  χώρο σε stand πλέον, γιατί αφού σεταριστικάν και δοκιμάστηκαν , άντε και φωτογραφήθηκαν ή θα φωτογραφηθούν, θα παραμείνουν στις θήκες τους και σπάνια θα βγαίνουν.

Αυτές οι αγορές έγιναν καθαρά επενδυτικά, και όχι για να παίζονται (ξέρω πως ακούγεται σε κάποιους παράλογο but that's me).

Θέλω απλά να ξέρω ότι υπάρχουν στη συλλογή.

Δεν έχει να κάνει ούτε με μεγαλομανία ούτε με βλαχοσταριλίκια (ούτε ήμου ποτέ αυτής της σχολής).

Δεν βλέπω ειλικρινά καμία διαφορά σε μια κιθάρα των 150 ευρώ (που τις τίμησα και τις τιμώ) και σε μια των μερικών χιλιάδων, σαν εργαλεία.

Το άπαν είναι ποιος τις παίζει. Ο "παίχτης" που λέμε.

Η κιθάρα είναι το μέσον.

Απλά, για εμένα - όπως και για τη συντριπτική πλειοψηφία των μελών εδώ μέσαα, είναι και fetish.

Σε εμένα λειτουργεί και ψυχαναλυτικά.

Αυτά! 😁

 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LK είπε

Σαν την les paul ,δεν έχει. 

 

Θα συμφωνησω, καλυτερο ΠΡΟΣΑΝΑΜΑ για τζακι δεν υπαρχει, μιλαμε για ΤΗΝ πλεον αχρηστη κιθαρα 😅 ενα πραγμα κανει ΠΟΛΥ καλα: ξεπερασμενο χαρΔ ροκ 🤣 

 

Εξαιρουνται οι LP με Ρ90 οι οποιες οντως ειναι χρησιμες και σε πολλες περιπτωσεις ειδικα αν εχουν wrap-around bridge μαμανε, αλλα LP με διπλους? ΜΑΚΡΙΑαποΜΕΝΑ

  • Μπερδεύτηκα 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Superfunk said:

 

Θα συμφωνησω, καλυτερο ΠΡΟΣΑΝΑΜΑ για τζακι δεν υπαρχει, μιλαμε για ΤΗΝ πλεον αχρηστη κιθαρα 😅 ενα πραγμα κανει ΠΟΛΥ καλα: ξεπερασμενο χαρΔ ροκ 🤣 

 

Εξαιρουνται οι LP με Ρ90 οι οποιες οντως ειναι χρησιμες και σε πολλες περιπτωσεις ειδικα αν εχουν wrap-around bridge μαμανε, αλλα LP με διπλους? ΜΑΚΡΙΑαποΜΕΝΑ

1 hour ago, Σαμη Παραγκα said:

Πάχυνε τελικά αυτός

 

πσσσ παιδιά...

κρίμα είναι...

να χαρεί ο άνθρωπος..

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 μιλαμε για ΤΗΝ πλεον αχρηστη κιθαρα 😅

Μερικοί.... διαφωνούμε μαζί σου 🤪

02.jpg

01.webp

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου