Προς το περιεχόμενο

Αντικείμενα που βελτίωσαν το πόσο σας αρέσει να παίζετε κιθάρα


spirosg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πλαγκίνς της neural dsp. Μπορώ να παίζω χωρίς να ενοχλώ κανέναν και να ηχογραφώ με πολύ ρεαλιστικό ήχο. Στο χέρι δεν είναι σαν να παίζεις με λαμπάτο, αλλά συνηθίζεται εύκολα 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έτσι είπε... Αρκεί βεβαίως - βεβαίως να διασφαλίσουμε την ακεραιότητα της μηχανής του από τα κακοποιά στοιχεία που λυμαίνονται την περιοχή- καθώς εξέφρασε σχετικές ανησυχίες 😄

 

Αλλά θα έχουμε τον ninja / mortal combat warrior @cos_dr μαζί μας, οπότε η ασφάλεια είναι εξασφαλισμένη 😎 

Διακοσιες πενήντα οκτώ μηχανές είναι παρκαρισμένες εκεί γύρω. Πιο πιθανό είναι να του την έκλεβαν αν πηγαίναμε στο Περιστέρι πάρα εκεί 🤣🤣🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Διακοσιες πενήντα οκτώ μηχανές είναι παρκαρισμένες εκεί γύρω. Πιο πιθανό είναι να του την έκλεβαν αν πηγαίναμε στο Περιστέρι πάρα εκεί 🤣🤣🤣

Μη τα λες σε εμένα πες τα στον σεβάσμιο γέροντα. Εκτός και αν έβγαλε η Apple καμία μηχανή και δεν το πήραμε χαμπάρι 😄 και φοβάται μη του την φάνε.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μη τα λες σε εμένα πες τα στον σεβάσμιο γέροντα. Εκτός και αν έβγαλε η Apple καμία μηχανή και δεν το πήραμε χαμπάρι 😄 και φοβάται μη του την φάνε.

Κάτι μερσεντες και bmw είναι παρκαρισμένες στα γύρω στενά εκεί γύρω 🤣

 Το θέμα είναι να μήπως μου κρατάτε τσίλιες να μπουκαρω στον Νακα που είναι εκεί δίπλα να "απαλλοτριωσω" κάνα Montage και μερικές κιθάρες για εσάς 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και διαλύσατε το θέμα....και δεν βελτιώσατε το παίξιμο σας...αληταράδες!!!!!!🤫

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 2

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηρίγματα τοίχου, βάσεις για να μένουν οι κιθάρες εκτός θήκης και προσβάσιμες (κατά προτίμηση σκορπισμένες σε διάφορα δωμάτια ώστε να έχω λόγο να πιάσω όπου βρίσκομαι).

Το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα είχε το ότι πήραμε κουνέλι κατοικίδιο που κυκλοφορεί ελεύθερα  σε συνδυασμό με το ότι ο εξοπλισμός είναι κυρίως στο σαλόνι ... κρύβω πεταλιέρες, πετάλια και οτιδήποτε έχει καλώδια ή κουμπιά από μαλακό πλαστικό γιατί τα τρώνε. Αποτέλεσμα ... βάλε θήκη βγάλε θήκη ακόμα και όταν κάνεις διάλειμμα 5 λεπτά ... από ένα σημείο και μετά βαριέμαι και εν τέλει γειώνω το παίξιμο

 

  • Συμφωνώ 1

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πήρα κάποτε ένα E-Bow και ένα slide που δοκιμάζονταν και δοκιμάζονταν για καιρό αλλά δε βρήκαν πουθενά μόνιμη θέση. Πρεντίκταμπλι, κατέλησαν στο μπαούλο.

 

Προς υπεράσπισή μου,

 

α) είμαι κουλός

β) και τα δύο θέλουν προεργασία και σοβαρή τριβή πριν χρησιμοποιηθούν σοβαρά imho.

 

Η μόνη περίσταση που να μπορώ να σκεφτώ και να εμπίπτει όντως στην περιγραφή του @spirosg δεν αφορά gadget. Ήταν όταν έπαιξα για πρώτη φορά κιθάρα με P90. 

 

 

 

To silent βύσμα είναι πράγματι αγαπημένη "πολυτέλεια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silent βύσμα πήρα για πρώτη φορά το 1979 από τον Ζοζεφ όταν είχα κατέβει για κάτι live στην Αθήνα.

Εντυπωσιακό, μέχρι που κάποιος μου το έκλεψε.

Όχι τόσο εντυπωσιακό, γιατί αφού μου το κλέψανε, δεν ξαναπήρα.

 

Γυρνώντας στο θέμα μας, ενας μικρός διθέσιος καναπεδάκος που πήρα από το ικεα προς 140 ευρώ πριν 10 χρόνια περίπου. 

Θες να κάτσεις να παίξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Mε χρονολογική σειρά:

-Η πρώτη μου καλή Telecaster
-Ένα RAT reissue του '91

-O JCM800 4104 του '83
-To original Boss DM-2
-Η πρώτη μου καλή Les Paul (R0) του 2003 μετά την οποία πούλησα την Telecaster
-Μια φοβερή καμπίνα oversized open back pine 1x12 της Avatar με ένα Eminence Red Fang.
-Ένας Teiso Checkmate 25 με το καλύτερο tremolo στον πλανήτη  στο σύμπαν.
-Πολλά Treble Boosters της BSM με κορυφαία το Fireball και τα HS-M, HS-S

-To AnalogMan Sunface
-Mια MIJ '62 Jazzmaster upgraded με USA ηλεκτρικά και Evidence καλωδίωση.
-To Eurotec Black Box Sustain Module (Vintage British Compressor)
-Τα πετάλια της Eventide.
-Ο κλώνος Klon (Model 6) του Analog Design Audio

-Ο Matchless Chief

-Τα JBL D140F
-Tα EV 12S

-Μια oversized closed back καμπίνα Maze με ένα EVL 15L

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου