Προς το περιεχόμενο

Τι κάνετε με παλιό, αχρησιμοποίητο εξοπλισμό?


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 ώρα πριν, Shelter είπε

Ξέρεις τι ειναι να σε κραζει η γυναικα σου οτι έχεις πιο πολλά ρούχα απο αυτην? Άστο...

Όταν με χτύπησε το κύμα της 4πλης μετακόμισης, έφυγα εγώ από τα δύο μου σπίτια, έφυγε η μάνα μου από το πατρικό  μου και πήγα εγώ στο πατρικό μου, πάνω στον πανικό- την κούραση και την αγανάκτησή μου ΠΕΤΑΞΑ (ανάμεσα σε άλλα), ένα βελούδινο dinner jacket, ένα ζευγάρι brogues καφέ σκούρο και ένα καταπληκτικο Pinstripe κοστούμι.

Δεν μου το συγχώρεσα ποτέ.

Ελπίζω αν βοήθησα. 😆

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μέχρι εκεί που με παίρνει να κρατάω πράγματα που ξέρω ότι θα πάρουν κι άλλη αξία, το κάνω. Υπάρχουν και δυο τρία κομμάτια που τα κρατάω μπας και μου χρειαστούν για κάποιο ειδικό project. Γενικά όμως προσπαθώ να μην αγοράζω πλέον περισσότερα από αυτά που πουλάω. Απλά να αντικαθιστώ.

 

Τέλος πάντα με πιάνει ένα άγχος αποθησαύρισης όταν πρόκειται να πουλήσω κάτι, επειδή τουλάχιστον τα τελευταία 15 χρόνια ότι έχω είναι ήδη ξεδιαλεγμένο και φοβάμαι ότι θα μου λείψει. Δεν μου 'χει λείψει όμως ποτέ τίποτα. Όποια σοβαρά λάθη έκανα σε πωλήσεις τα έκανα μεταξύ 20 και 30 ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LK είπε

Όταν με χτύπησε το κύμα της 4πλης μετακόμισης, έφυγα εγώ από τα δύο μου σπίτια, έφυγε η μάνα μου από το πατρικό  μου και πήγα εγώ στο πατρικό μου, πάνω στον πανικό- την κούραση και την αγανάκτησή μου ΠΕΤΑΞΑ (ανάμεσα σε άλλα), ένα βελούδινο dinner jacket, ένα ζευγάρι brogues καφέ σκούρο και ένα καταπληκτικο Pinstripe κοστούμι.

Δεν μου το συγχώρεσα ποτέ.

Ελπίζω αν βοήθησα. 😆

Εγώ με βλέπω να στέλνω καμια 10αρια ιταλικά prince of Wales sport jackets για βρούβες. Και πρεπει να επισκευάσω και καμια 10αρια ζευγάρια παπούτσια (τα πιο πολλά derby, ενα balmoral boots και κανα δυο leafers) και κατι χρηστακέικα πουκάμισα που θα γίνουν ξεσκονόπανα. Θα πάω στην κόλαση. Έχω και 3-4 ζευγάρια αρβύλες από τις ένδοξες ημέρες που θα φύγουν και αυτές γιατι δε θελω ουτε να τις βλέπω πια.

 

23 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Μέχρι εκεί που με παίρνει να κρατάω πράγματα που ξέρω ότι θα πάρουν κι άλλη αξία, το κάνω. Υπάρχουν και δυο τρία κομμάτια που τα κρατάω μπας και μου χρειαστούν για κάποιο ειδικό project. Γενικά όμως προσπαθώ να μην αγοράζω πλέον περισσότερα από αυτά που πουλάω. Απλά να αντικαθιστώ.

 

Τέλος πάντα με πιάνει ένα άγχος αποθησαύρισης όταν πρόκειται να πουλήσω κάτι, επειδή τουλάχιστον τα τελευταία 15 χρόνια ότι έχω είναι ήδη ξεδιαλεγμένο και φοβάμαι ότι θα μου λείψει. Δεν μου 'χει λείψει όμως ποτέ τίποτα. Όποια σοβαρά λάθη έκανα σε πωλήσεις τα έκανα μεταξύ 20 και 30 ετών.

Σκέφτομαι σοβαρά να ψάξω να βρω να επισκευάσω μερικά κομμάτια (πετάλια) και να ξεφορτωθώ μερικά γιατί κάποια πραγματικά δεν πιστεύω ότι θα τα ξανακουμπήσω. Θα κρατήσω μόνο 3-4 καλά που πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο (και εννοείται αυτά που χρησιμοποιώ).

Επεξεργασμένο από Shelter
  • Like 2

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Shelter είπε

Σκέφτομαι σοβαρά να ψάξω να βρω να επισκευάσω μερικά κομμάτια (πετάλια) και να ξεφορτωθώ μερικά γιατί κάποια πραγματικά δεν πιστεύω ότι θα τα ξανακουμπήσω. Θα κρατήσω μόνο 3-4 καλά που πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο (και εννοείται αυτά που χρησιμοποιώ).

Aν είσαι Αθήνα οι Analog Touch και ο Effectrum Electron κάνουν εξαιρετική δουλειά. 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kpeyos είπε

Aν είσαι Αθήνα οι Analog Touch και ο Effectrum Electron κάνουν εξαιρετική δουλειά. 

Ωωω εισαι ωραίος. Αυτό ηθελα να ρωτήσω

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Shelter είπε

Ωωω εισαι ωραίος. Αυτό ηθελα να ρωτήσω

Analog Touch Νέα Ερυθραία αλλά κάνουν και εξυπηρετήσεις έρχονται παίρνουν κι επιστρέφουν εξοπλισμό.

Effectrum Electron στη Νέα Σμύρνη.

Όλοι τους εξαιρετικά παιδιά και μικρές ιδιοφυϊες.

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα ήμουν σε χειρότερη φάση από τον πράκτορα ΛουΚου: κράταγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΛΕΜΕ. Μέχρι που ξέμεινα από χώρο και πλέον ακολουθώ τον χρυσό κανόνα των τριών μηνών: ότι δεν χρησιμοποιήται για τρεις μήνες πωλείται/χαρίζεται/θυσιάζεται σε κάποια παρανοϊκή λαβκραφτιανή θεότητα ή απλά πετιέται. Πλέον μπορώ και χωράω ΚΑΙ εγώ στο mancave μου, και χωρίς να κάνω την δίαιτα της Κατερίνας της Γιουλάκη.

Επεξεργασμένο από kwstas79
  • Χαχα 2

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kwstas79 είπε

Πλέον μπορώ και χωράω ΚΑΙ εγώ στο mancave μου, και χωρίς να κάνω την δίαιτα της Κατερίνας της Γιουλάκη.

Εχω  βιντατζ μοντερνιστική πολυθρόνα, κάβα και ενα μεγαλο ραφι με καπνιστικά που όποιος το ακουμπήσει του κόβω το κουλό με τη σατήρα. Ευτυχώς υπάρχουν ακόμη καταφύγια (Shelters).

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου