Προς το περιεχόμενο

Τεχνικό πρόβλημα...


St. K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, St. K είπε

Αν δεν κάνω λάθος στο παλιό imac έπαιζε με το Kontakt 2.

Εαν έχεις βιβλιοθήκες της  Eastwest που έπαιζαν στο Kontakt, λογικά θέλεις τον Kontakt για το λειτουργικό σου και όχι (απαραίτητα) τον Opus. Eαν είσαι τυχερή (-η καλά τα λέω?), μπορεί και να παίζουν με τον Free Kontakt...(που αμφιβάλω!).

 

Καλά τα έλεγα ότι είχες PPC...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά...σχεδόν τίποτα από ότι έχεις, δεν παίζει στο καινούργιο σου μηχάνημα....μιλάς για μηχάνημα 20ετίας και βάλε!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marathon είπε

Εαν έχεις βιβλιοθήκες της  Eastwest που έπαιζαν στο Kontakt, λογικά θέλεις τον Kontakt για το λειτουργικό σου και όχι (απαραίτητα) τον Opus. Eαν είσαι τυχερή (-η καλά τα λέω?), μπορεί και να παίζουν με τον Free Kontakt...(που αμφιβάλω!).

 

Καλά τα έλεγα ότι είχες PPC...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά...σχεδόν τίποτα από ότι έχεις, δεν παίζει στο καινούργιο σου μηχάνημα....μιλάς για μηχάνημα 20ετίας και βάλε!

Δε γνωρίζω τι είναι το PPC αλλά ελπίζω πως μπορώ να βρω τις προδιαγραφές της βιβλιοθήκης απ'το φάκελο της που έχω στο σκληρό και να σε ενημερώσω.

Μου τα είχαν εγκαταστήσει τότε και τώρα προσπαθώ να τα κάνω μονη μου στο καινούργιο γι'αυτό κι απ'έξω δε γνωρίζω λεπτομέρειες για να σε κατατοπίσω πλήρως.

Ωστόσο, μόλις επιστρέψω σπίτι θα σου απαντήσω με κάθε λεπτομέρεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, St. K είπε

Δε γνωρίζω τι είναι το PPC

Mac Power Pc...μηχανήματα 20ετίας και βάλε. Και εγώ έχω ένα σε λειτουργία, ακριβώς γιατί έχω κάποιες βιβλιοθήκες που δεν πρόκειται να ξαναβρώ.

https://en.wikipedia.org/wiki/Power_Macintosh

Επεξεργασμένο από marathon

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marathon είπε

Mac Power Pc...μηχανήματα 20ετίας και βάλε. Και εγώ έχω ένα σε λειτουργία, ακριβώς γιατί έχω κάποιες βιβλιοθήκες που δεν πρόκειται να ξαναβρώ.

https://en.wikipedia.org/wiki/Power_Macintosh

Δηλαδή αν δεν παίζει η βιβλιοθήκη στο καινούργιο, υπάρχει τρόπος να την εγκαταστήσω αλλιώς ή να κατεβάσω κάποιο άλλο πέρα από το kontakt ή θα τα βρω διαβάζοντας όσα μου έστειλες;

Έχει νέα έκδοση η συγκεκριμένη βιβλιοθήκη για το imac i5 2020 και να ανοίγει στο logic pro 11 ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, St. K είπε

Δηλαδή αν δεν παίζει η βιβλιοθήκη στο καινούργιο, υπάρχει τρόπος να την εγκαταστήσω αλλιώς

Όχι. Η συγκεκριμένη αποκλείεται να παίζει στο καινούργιο σου. Ο εγκαταστάτης της δεν δουλεύει στο καινούργιο σου λειτουργικό.

 

3 λεπτά πριν, St. K είπε

Έχει νέα έκδοση η συγκεκριμένη βιβλιοθήκη για το imac i5 2020 και να ανοίγει στο logic pro 11 ; 

 

https://www.soundsonline.com/composercloud

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marathon είπε

Όχι. Η συγκεκριμένη αποκλείεται να παίζει στο καινούργιο σου. Ο εγκαταστάτης της δεν δουλεύει στο καινούργιο σου λειτουργικό.

 

 

https://www.soundsonline.com/composercloud

Δηλαδή δεν υπάρχουν drivers για τη βιβλιοθήκη στο λογισμικό Ventura;

Καλά τα λέω; 

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Τι θα πρότεινες για να μη χάσω τα αρχεία της βιβλιοθήκης αυτής; 

Θα μπορούσα να τα ανοίξω σε κάποιο άλλο pc ή τζάμπα πιάνουν πλέον χώρο στο σκληρό δίσκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι θέμα drivers...διάβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ και με την ησυχία σου ότι έγραψα πριν.

Αυτό που προτείνω είναι να κρατήσεις και το παλιό μηχάνημα σε λειτουργία (όπως κάνω και εγώ). Δουλεύεις κάποια πράγματα εκεί και τα μεταφέρεις (ατυχώς) σε μορφή wav στο καινούργιο....Το πώς γίνεται αυτό....στο επόμενο μάθημα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, marathon είπε

δεν είναι θέμα drivers...διάβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ και με την ησυχία σου ότι έγραψα πριν.

Αυτό που προτείνω είναι να κρατήσεις και το παλιό μηχάνημα σε λειτουργία (όπως κάνω και εγώ). Δουλεύεις κάποια πράγματα εκεί και τα μεταφέρεις (ατυχώς) σε μορφή wav στο καινούργιο....Το πώς γίνεται αυτό....στο επόμενο μάθημα!!!!

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ!

Θα τα διαβάσω κι αν βρω κάποια λύση θα σε ενημερώσω ειδάλλως θα ξαναστείλω για περαιτέρω γνώση και καθοδήγηση ως προς το επόμενο μάθημα! 

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχώς, δεν υπάρχει λύση (εάν βρεις, μου τη λες και μένα) με την Eastwest. Τη θές στο σημερινό μηχάνημα, τη πληρώνεις!!!!  Όλα αυτά που περιγράφεις, τα έχω περάσει....

Επεξεργασμένο από marathon
  • Ευχαριστώ 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου