Προς το περιεχόμενο

Θέμα αξιοπιστίας τών συναλλαγών και τών μελών τού noiz


Βασίλης Κουρμπέτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι μας όσοι έχουμε χρησιμοποιήσει και χρησιμοποιούμε τις αγγελίες του noiz και βασικά οι περισσότεροι που ασχολούνται με τη μουσική στην χώρα, έχουμε πέσει πάνω σε ανθρώπους που δεν ήταν αξιόπιστοι ή τουλάχιστον συμπεριφέρθηκαν σωστά σε μια συναλλαγή.

 

Αυτά συμβαίνουν δυστυχώς και σε συναλλαγές πιο επίσημες και πολύ μεγαλύτερων αξιών. Το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο. ΑΝ διαθέτεις την εμπειρία να το καταλάβεις από πριν, στρίβεις. Αν όχι αλλάζεις τον τρόπο που χειρίζεσαι τις υποθέσεις αυτές ώστε να είσαι πιο ασφαλής.

 

Δεν είναι και σπάνιο να μην κρατάει κάποιος το λόγο του.

 

Μπορείς να τους κάνεις και μια αρνητική αναφορά στο προφίλ τους.

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Αν ανοιγα νηματα για καθε πωλητη/αγοραστή (οχι ντε και καλά στο νοιζ) που αλλα συμφωνησε και αλλα εκανε θα ειχαμε νεα κατηγορια

Πού??

Να ρθουμε και μεις...

Φυσικά και έρθετε... Τσεκάρετε διπλανό νήμα 😉

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harilatron είπε

Δηλαδή είχες δυσάρεστη εμπειρία με 2 άτομα. 

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα, φίλε μου. Εγώ για να πάρω την κιθάρα που συμφώνησα, έδωσα μια δικιά μου σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή και τώρα βρέθηκα να έχω σκοτώσει τη δικιά μου και χωρίς την καινούρια... 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harilatron είπε

Δηλαδή είχες δυσάρεστη εμπειρία με 2 άτομα. 

Όχι, με δύο άτομα στο noiz, δεν τους βρήκα στο δρόμο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ο άνθρωπος είχε δύο μη ευχάριστες εμπειρίες. Δεν υπάρχει λόγος να προβοκάρουμε. 

 

Όχι αγαπητέ μου. Ρίχνουν την αξιοπιστία του πωλητή.

Η αξιοπιστία τών συγκεκριμένων δεν υπάρχει ούτως ή άλλως - αλλά χρησιμοποιούν την πλατφόρμα τού noiz, εκεί τούς βρήκα... Και δεν είναι οι πρώτοι, απλά είναι οι πιο πρόσφατοι - και απανωτοί! Με τέτοιες συμπεριφορές, όμως, για μένα πέφτει και η αξιοπιστία τής πλατφόρμας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Βασίλης Κουρμπέτης είπε

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα, φίλε μου. Εγώ για να πάρω την κιθάρα που συμφώνησα, έδωσα μια δικιά μου σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή και τώρα βρέθηκα να έχω σκοτώσει τη δικιά μου και χωρίς την καινούρια... 

Δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό

 

Μπορούσες να αγοράσεις την κιθάρα και να πουλήσεις μετά τη δική σου, αφού θα την σκότωνες ήξερες ότι θα φύγει γρήγορα.

 

Μπορούσες να του δώσεις ένα μικρό "καπάρο", μια συμβολική προκαταβολή και να την κλείσεις. Αλλιώς τι είχες Γιάννη...

 

Όλα αυτά θα μπορούσαν να συμβούν κι απ' την αντίθετη. Ξέρεις πόσοι αγοραστές αλλάζουν γνώμη κι εξαφανίζονται;

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα να αλλάξει στάση ή τιμή ο πωλητής αλλά ίσα ίσα του ευχήθηκα καλές πωλήσεις γιατί ξέρω ότι έτσι είναι: Στην μεγάλη ευκαιρία θα πέσουν κι άλλοι επάνω, δεν είμαι εγώ ο μόνος έξυπνος. Κάποιος από αυτούς μπορεί να δώσει και κάτι παραπάνω από αυτά που θέλω να δώσω εγώ.

 

Ελεύθερος είναι ο καθένας να κάνει ότι θέλει με τα πράγματα του, από τη στιγμή που δεν είναι απατεώνας και δε σε κλέβει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό

 

Μπορούσες να αγοράσεις την κιθάρα και να πουλήσεις μετά τη δική σου, αφού θα την σκότωνες ήξερες ότι θα φύγει γρήγορα.

 

Μπορούσες να του δώσεις ένα μικρό "καπάρο", μια συμβολική προκαταβολή και να την κλείσεις. Αλλιώς τι είχες Γιάννη...

 

Όλα αυτά θα μπορούσαν να συμβούν κι απ' την αντίθετη. Ξέρεις πόσοι αγοραστές αλλάζουν γνώμη κι εξαφανίζονται;

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα να αλλάξει στάση ή τιμή ο πωλητής αλλά ίσα ίσα του ευχήθηκα καλές πωλήσεις γιατί ξέρω ότι έτσι είναι: Στην μεγάλη ευκαιρία θα πέσουν κι άλλοι επάνω, δεν είμαι εγώ ο μόνος έξυπνος. Κάποιος από αυτούς μπορεί να δώσει και κάτι παραπάνω από αυτά που θέλω να δώσω εγώ.

 

Ελεύθερος είναι ο καθένας να κάνει ότι θέλει με τα πράγματα του, από τη στιγμή που δεν είναι απατεώνας και δε σε κλέβει.

Ζήτησα να στείλω προκαταβολή και μου έστειλε λάθος τον αρ.λογαρισμού... 

Όσο για το μεμπτό, μπορεί να μην είναι για σένα, αλλά το νόμιμο δεν είναι πάντα ηθικό... 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν αμφισβητώ την ταλαιπωρία σου ή ότι έχεις δίκιο. 

Αλλά το ότι χρησιμοποιούν την πλατφόρμα του noiz είναι ίσης σημασίας με το ότι μπήκαν με πάροχο την cosmote για να ανεβάσουν την αγγελία.... με ρεύμα από τη ΔΕΗ.

Δεν μπορούν να έχουν ευθύνη για έναν απατεώνα, κανένας από αυτούς τους τρεις. 

 

 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, Βασίλης Κουρμπέτης είπε

Με τέτοιες συμπεριφορές, όμως, για μένα πέφτει και η αξιοπιστία τής πλατφόρμας... 

Αγαπητέ Βασίλη, να αποσαφηνίσουμε κάτι. Η πλατφόρμα παρέχει το χώρο για τις αγοραπωλησίες, δεν μπορεί να τις ελέγξει. Εκεί η δουλειά αφορά τους εμπλεκόμενους στην αγοραπωλησία.

Και εκεί υπάρχει το κουμπί "αναφορά" αν υπάρξουν "παρατράγουδα". Το οποίο φυσικά είναι alert για μελλοντικούς αγοραστές ενός κακού πωλητή.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Βασίλης Κουρμπέτης είπε

Με τέτοιες συμπεριφορές, όμως, για μένα πέφτει και η αξιοπιστία τής πλατφόρμας... 

Ακριβως, για ΕΣΕΝΑ, για  οποιονδηποτε ομως σκεφτεται ΛΟΓΙΚΑ σιγουρα οχι.

  • Like 2
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου