Προς το περιεχόμενο

Θέμα αξιοπιστίας τών συναλλαγών και τών μελών τού noiz


Βασίλης Κουρμπέτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. 

Δεν ξέρω αν έχω μαγνήτη και τούς τραβάω, αλλά πρόσφατα είχα δύο πολύ δυσάρεστες εμπειρίες στο noiz, τη μία μετά την άλλη, με άτομα που, ενώ είχαμε συμφωνία, πούλησαν αλλού τις κιθάρες τους, γιατί θεώρησαν ότι τούς βόλευε καλύτερα... 

Ο πρώτος δεν την πούλησε, για την ακρίβεια, αλλά είδε μια άλλη αγγελία παρόμοιας κιθάρας σε καλύτερη τιμή και ακύρωσε τη συμφωνία, "γιατί μπορεί να πάρει περισσότερα".. 

Ο δεύτερος, ενώ είπαμε ότι θα την πάρω σίγουρα και τού ζήτησα αριθμό λογαριασμού για προκαταβολή, ο αριθμός που μού έστειλε ήταν λάθος και, την επόμενη μέρα, ενώ τον ενημέρωσα και τού ζήτησα να τον γράψει σωστά, πούλησε την κιθάρα αλλού - πιο κοντά, χωρίς μεταφορικά και αναμονές, απλά γιατί έτσι τον βόλευε καλύτερα... 

Τέτοιες συμπεριφορές, για τις οποίες εγώ δε μπορώ να κάνω τίποτα, όσο θυμωμένος κι αν είμαι, ρίχνουν και την αξιοπιστία τού site και δημιουργούν κακό προηγούμενο, γιατί δίνουν την αίσθηση ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, χωρίς να σέβεται άγραφους κανόνες και χωρίς ο λόγος του ή μια συμφωνία να έχει καμία απολύτως αξία... 

Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να κάνει κάτι για αυτό, αλλά θα ήθελα να ακούσω απόψεις και προτάσεις.. 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, Βασίλης, Θεσσαλονίκη. 

Υγ. Τα ονόματα τών εν λόγω "κυρίων" και screenshots τών συνομιλιών μας είναι στη διάθεση τής διεύθυνσης και τών administrator τού noiz... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υπήρχε πρόβλημα αν την πλήρωνες και την δίνανε αλλού, αφού δεν πλήρωσες δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό. Ο χαμένος χρόνος όταν ασχολείσαι με αγγελίες είναι δεδομένος, ιδιαίτερα στα αστικά κέντρα που είσαι άγνωστος μεταξύ αγνώστων

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
27 λεπτά πριν, Βασίλης Κουρμπέτης είπε

Δεν ξέρω αν έχω μαγνήτη και τούς τραβάω, αλλά πρόσφατα είχα δύο πολύ δυσάρεστες εμπειρίες στο noiz, τη μία μετά την άλλη, με άτομα που,

Δηλαδή είχες δυσάρεστη εμπειρία με 2 άτομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
14 λεπτά πριν, marathon είπε

Πόσο χρονών είσαι? 14-15…?

Ο άνθρωπος είχε δύο μη ευχάριστες εμπειρίες. Δεν υπάρχει λόγος να προβοκάρουμε. 

 

32 λεπτά πριν, Βασίλης Κουρμπέτης είπε

ρίχνουν και την αξιοπιστία τού site

Όχι αγαπητέ μου. Ρίχνουν την αξιοπιστία του πωλητή.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ο άνθρωπος είχε δύο μη ευχάριστες εμπειρίες. Δεν υπάρχει λόγος να προβοκάρουμε. 

δεν προβοκάρω...απλή περιέργεια..εδώ δεν είδες τί έκανε ο Παππάς στον Κασσελάκη? (Αυτά τα γράφω για να αναγκαστείς να κλειδώσεις το θέμα παλιόγερε...)

  • Χαχα 3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, marathon είπε

Αυτά τα γράφω για να αναγκαστείς να κλειδώσεις το θέμα παλιόγερε...)

😂

Να σου πω... εδώ επαράδίπλα έχει ανοίξει ένα ενδιαφέρον.... νήμα. Θα σε δούμε;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανοιγα νηματα για καθε πωλητη/αγοραστή (οχι ντε και καλά στο νοιζ) που αλλα συμφωνησε και αλλα εκανε θα ειχαμε νεα κατηγορια

1 minute ago, Terry RoscoeBeck5 said:

😂

Να σου πω... εδώ επαράδίπλα έχει ανοίξει ένα ενδιαφέρον.... νήμα. Θα σε δούμε;

Πού??

Να ρθουμε και μεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

😂

Να σου πω... εδώ επαράδίπλα έχει ανοίξει ένα ενδιαφέρον.... νήμα. Θα σε δούμε;

τί δουλειά έχω εγώ με γέρους.....!!! Ναι, κατά πάσα πιθανότητα θα κατηφορίσω!!!!

  • Like 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου