Προς το περιεχόμενο

Πάμε για μπύρες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωωωωω χάλια το έκανα το mix.Ξέρει κανείς που μένει αυτός απο τα βίντεο?

Ρε συ,εγώ ούτε overheads έχω,ούτε πάνω ταμπούρο,κάτω ταμπούρο,ούτε dick microphone,με samples δουλεύω,ένα μικρόφωνο για όλα με κιθάρες που ξυρίζουν καλόγερο σε 3 δεύτερα,ολική αποτρίχωση,έκατσα και έβγαλα όλα τα plugins γιατί θέλει λεει λίγα και άντε τώρα να θυμηθώ τι είχα βάλει.

Α ρε και σε πιάσω στα χέρια μου.

Πλάκα κάνω.Διόρθωσα phase προβλήματα που είχα αφήσει στο περασμένο mix και χωρίς πολλά ακουγεται καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MGs είπε

Πωωωωω χάλια το έκανα το mix.Ξέρει κανείς που μένει αυτός απο τα βίντεο?

Κέρασέ τον μια μπύρα και θα σου πει τα πάντα για τη μίξη και το μάστερινγκ

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nestoras είπε

Και που να πάμε στα βαριά. 

Επιτέλους και είχα αρχίσει να ανησυχώ, δεν θα βρεθεί έλεγα από μέσα μου να πιεί για το Τσίπουρο, όλο στα απεριτίφ θα αναφέρονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Επιτέλους και είχα αρχίσει να ανησυχώ, δεν θα βρεθεί έλεγα από μέσα μου να πιεί για το Τσίπουρο, όλο στα απεριτίφ θα αναφέρονται?

Εγώ έχω μπει στο HOME στούντιο επιπλάκι και τα γράφω και τα μιξάρω και τα μαστεράρω όλα μόνος μου με τον καφέ και τις παντόφλες, σε 2 ώρες έγραψα κομμάτι που σε στούντιο με μουσικούς θα έκανα μέρες. Να γιατί ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΟΙ ΜΠΑΝΤΕΣ. Θα ακούσεις ήχο να σου φύγει το κλαπέτο. 🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγώ έχω μπει στο HOME στούντιο επιπλάκι και τα γράφω και τα μιξάρω και τα μαστεράρω όλα μόνος μου με τον καφέ και τις παντόφλες, σε 2 ώρες έγραψα κομμάτι που σε στούντιο με μουσικούς θα έκανα μέρες. Να γιατί ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΟΙ ΜΠΑΝΤΕΣ. Θα ακούσεις ήχο να σου φύγει το κλαπέτο. 🤣

Γιου αρ γκόινγκ του κλασ μάι πουτς λαίμαι .

 Το γράφω με την απλούστερη εκδοχή των Ελληνικών που έχουν μεταφερθεί εκ των ξένων και συμφώνως του ορθογραφικού λεξικού Μπαμπινιώτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Γιου αρ γκόινγκ του κλασ μάι πουτς λαίμαι .

 Το γράφω με την απλούστερη εκδοχή των Ελληνικών που έχουν μεταφερθεί εκ των ξένων και συμφώνως του ορθογραφικού λεξικού Μπαμπινιώτη 

Καλά, σε λίγο θα το ανεβάσω στα clips και μετά θα δούμε, θα δουμε, θα δούμε. 

 Τώρα να τελειώσω κάτι στο ΜΑΣΤΕΡΙΝΓΚ που κάνω κάτι πειράματα. Για πλάκα μιλάμε, στο χαλαρό μου, αριστούργημα. 👺😲 Άντε να πιω καμιά μπίρα να δω αν έχω στο ψυγείο αλλιώς θα πιω κάνα ουισκάκι μη μερακλώσω και γράψω και άλλο. Ώσπου να πας και να γυρίσεις από το στούντιο, γράφω δίσκο εδώ πέρα. 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cos_dr είπε

Αναλωνόμαστε πολλές φορές σε επουσιώδη πράγματα που μπορεί να είναι και ουσιώδη  για κάποιους διότι είναι υποκειμενικό αυτό. Τουλάχιστο έχουμε αυτή την πολυτέλεια διότι σήμερα είχα την κουβέντα για έναν δύο χρόνια μεγαλύτερο από εμένα συγγενή ενός στενού μου συνεργάτη - συναδέλφου που έχει καρκίνο στο πάγκρεας και δεν πάει καλά καθόλου και έχει απελπιστεί και λέει στους δικούς του πως το πήρα απόφαση ότι τελειώνω και τους σπαράζει την ψυχή. Μέχρι και τη δική μου. Πόση σημασία άραγε θα έχει αυτή τη στιγμή γι αυτόν το πως γράφεται η μπύρα/μπίρα που ούτε καν δεν μπορεί να πάει να πιει μία γιατί και χάλια είναι και δεν μπορεί να βγει από το σπίτι πια παρά μόνο για να πάει να ξεψυχήσει στο νοσοκομείο ή άμα καταλήξει εκεί και τον βγάλουν με τη νεκροφόρα.

 

Θέλω να το σχολιάσω αυτό, καθώς εγώ έκανα τη συζήτηση για το πως γράφεται η μπύρα: λυπάμαι πάντα, σε σημείο πολύωρης μελαγχολίας όταν ακούω για κάτι τέτοιο, ειδικά όταν το ακούω για κάποιον που δεν ξέρω. Όπως έλεγε και κάποιος, οι σημαντικότερες γυναίκες στη ζωή κάποιου είναι αυτές που δε γνώρισε ποτέ, διότι δεν είχε την ευκαιρία να τις λατρέψει ούτε να τις μισήσει, ούτε να τσακωθούνε, ούτε να μισηθούν, ούτε τίποτε να μοιράσουν. Έτσι και με τους αγνώστους, βλέπεις ευκολότερα το τραγικό στοιχείο σε αυτό που τους συνέβη, άμα τους ξέρεις και τους έχεις συναναστραφεί τότε τους κρίνεις, λες "μα ρε παιδί μου έτρωγε πολύ" ή "κάπνιζε πολύ" ή "ήταν πάντα τρακαδόρος" κλπ.

 

Οπότε λυπάμαι και σπαράσσω και εγώ μαζί σου αγαπητέ Cos, μακάρι να μπορούσαμε να τον βοηθήσουμε τον άνθρωπο, είχαμε και εδώ τον Κώστα τον μπασίστα και τον Tugito αν τον θυμάσαι, αλλά η συγκεκριμένη πάθηση (και μάλιστα στο πάγκρεας) φαίνεται πως δεν παλεύεται τις πιο πολλές φορές, από αυτό έφυγε ο μακαρίτης ο Τζομπς που είχε πιο πολλά λεφτά από τις μισές χώρες του πλανήτη.

 

Ελπίζω να υπάρξει όσο γίνεται λιγότερη ταλαιπωρία και - κυρίως - ελπίζω ότι κάποια στιγμή ο ιατρικός κόσμος θα βρει μία απάντηση γι΄αυτό το σατανά που μας έχει πάρει τόσους ανθρώπους.

 

  • Συμφωνώ 1

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Θέλω να το σχολιάσω αυτό, καθώς εγώ έκανα τη συζήτηση για το πως γράφεται η μπύρα: λυπάμαι πάντα, σε σημείο πολύωρης μελαγχολίας όταν ακούω για κάτι τέτοιο, ειδικά όταν το ακούω για κάποιον που δεν ξέρω. Όπως έλεγε και κάποιος, οι σημαντικότερες γυναίκες στη ζωή κάποιου είναι αυτές που δε γνώρισε ποτέ, διότι δεν είχε την ευκαιρία να τις λατρέψει ούτε να τις μισήσει, ούτε να τσακωθούνε, ούτε να μισηθούν, ούτε τίποτε να μοιράσουν. Έτσι και με τους αγνώστους, βλέπεις ευκολότερα το τραγικό στοιχείο σε αυτό που τους συνέβη, άμα τους ξέρεις και τους έχεις συναναστραφεί τότε τους κρίνεις, λες "μα ρε παιδί μου έτρωγε πολύ" ή "κάπνιζε πολύ" ή "ήταν πάντα τρακαδόρος" κλπ.

 

Οπότε λυπάμαι και σπαράσσω και εγώ μαζί σου αγαπητέ Cos, μακάρι να μπορούσαμε να τον βοηθήσουμε τον άνθρωπο, είχαμε και εδώ τον Κώστα τον μπασίστα και τον Tugito αν τον θυμάσαι, αλλά η συγκεκριμένη πάθηση (και μάλιστα στο πάγκρεας) φαίνεται πως δεν παλεύεται τις πιο πολλές φορές, από αυτό έφυγε ο μακαρίτης ο Τζομπς που είχε πιο πολλά λεφτά από τις μισές χώρες του πλανήτη.

 

Ελπίζω να υπάρξει όσο γίνεται λιγότερη ταλαιπωρία και - κυρίως - ελπίζω ότι κάποια στιγμή ο ιατρικός κόσμος θα βρει μία απάντηση γι΄αυτό το σατανά που μας έχει πάρει τόσους ανθρώπους.

 

 

Δε θα μπορέσει να βρει κάτι μόνιμο γιατί ότι και να βρίσκει, οι νόσοι αυτοί και οι παράγοντές τους βρίσκουν τρόπους να ξεγλιστρούν, μαθαίνουν και προσαρμόζονται. Από το πάγκρεας π.χ. περνάει συνήθως στο συκώτι και ο καρκίνος του ήπατος είναι θανατηφόρος.

 

 Εγώ είμαι περίεργος  να δω από τι θα πεθάνω. Πάντως, θέλω να ζήσω γιατί θέλω να δω τα επόμενα battlefield και μου αρέσει να βλέπω ταινίες και να γράφω μουσική. Βασικά γι αρχή δε θέλω να πάθω κάτι που να τυφλωθώ, να κουφαθώ ή να μην μπορώ να κινηθώ, ή να μου κοπεί κανα δάκτυλο, αλλά με αυτό δεν έχουμε πρόβλημα, η σύνθεση και η επεξεργασία δε θέλουν πολλά, γίνονται και με ένα χέρι.  Στα παιχνίδια θα είναι πρόβλημα. 🤣

 

 Αλλά δεν τα υπολογίζεις αυτά, γι αυτό ζήσε τη μέρα και κάνε πέρα όσους σε μιζεριάζουν, χτύπα τους 🤣

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου