Προς το περιεχόμενο

Πάμε για μπύρες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, mpamps είπε

Μπύρα. Με υ. Που μοιάζει με ποτήρι. Για να μπαίνει η μπύρα.

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που γράφεται με υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, trolley είπε

Δυστυχώς βέβαια, δεν θα σου γράψω κανένα Mea Culpa, διότι απλώς κάνεις λάθος

Εγώ δεν κάνω κανένα απολύτως λάθος, εγώ δεν γράφω εδώ την άποψη μου για την ορθογραφία της λέξης Μπίρα, εγώ απλά παραθέτω στοιχεία για το πως πραγματικά γράφεται η Μπίρα. Και τα στοιχεία αυτά είναι από online πηγές, κυρίως λεξικά, συν το λεξικό του Μπαμπινιώτη, του οποίου η άποψη έχει μια Α βαρύτητα και εγκυρότητα, σε αντίθεση με τη δική σου "άποψη" που έχει μηδενική εγκυρότητα.

Μου θύμισες μία καημένη αστρολόγο που ήταν καλεσμένη σε ένα πρωινάδικο πριν κάποια χρόνια και έλεγε τις γνωστές αστρολογικές παπαριές, ώσπου βγήκε στο τηλέφωνο ο αστροφυσικός Γούδης και την ξέχεσε, και γέλαγαν και οι Οφιούχοι. Τοποθέτησε με λίγη φαντασία τον εαυτό σου στη θέση της αστρολόγου, και ίσως καταλάβεις τη θέση σου στη συζήτηση που κάνουμε.

Cheers beer sommelier. image.gif.a002d3cea3a62951f59b864b5b69b99a.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

εγώ απλά παραθέτω στοιχεία

 

Παραθέτεις εγκυκλοπαιδικά κείμενα.

Από τέτοια, άλλο τίποτε, ειδικά η ελληνόφωνη Wikipedia, λέει πολλά "έγκυρα".

Σε κάθε περίπτωση, μάλλον νομίζεις ότι κανείς δεν προσέχει ότι δεν απαντάς σε τίποτε, ότι δεν υποχωρείς σε τίποτε, και φυσικά δεν μαθαίνεις τίποτε. Επίσης, μάλλον κανείς δεν προσέχει ότι αυτό που εσύ λες "άποψή μου" είναι άποψη σχεδόν όλων.

 

Οπότε, ένα τζην στον κύριο από 'μένα.

 

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Τοποθέτησε με λίγη φαντασία τον εαυτό σου στη θέση της αστρολόγου, και ίσως καταλάβεις τη θέση σου στη συζήτηση που κάνουμε.

 

Να τοποθετήσω εγώ τον εαυτό μου στη θέση μίας αστρολόγου που παρακολούθησες εσύ;

Είσαι με τα καλά σου παιδάκι μου;

Η μόνη μου απορία είναι ότι βρέθηκε αστροφυσικός να ασχοληθεί, μάλλον βαριόταν εκείνη την ώρα.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Καλό παιδί ο Σιγαλας. Αμα δεν τον δω εδώ και χρόνια μια φορά το διήμερο παθαίνω στερητικό.

Και αυτόν δές.Δέν συμφωνώ σε όλα απο αυτά που λέει,αλλά σε γενικές γραμμές τα λέει ωραία.

Εχω σταματήσει να βλέπω βίντεο στο youtube που αφορούν την μουσική παραγωγή γενικότερα και απο τότε που εμπιστεύτηκα τα αυτιά μου άρχισα να έχω και τα όποια αποτέλεσμα,εκτός απο κάποια τεχνικά του cubase που παρακολουθώ τον Σιγάλα για να δώ πώς θα τα κάνω και σπάνια κάποιον άλλο,οπως τον Steve Albini για άλλα πράγματα π.χ

 

Χθές είδα μαζεμένα 6-7 βίντεο απο τον τύπο,χρόνια είχα να το κάνω,πάει η ώρα που είχα για να κάνω μίξη αλλά δέν πειράζει,μου αρέσουν και τα μούτρα του και έτσι που τα λέει,σήμερα που θα ξαναπιάσω το τελευταίο track που ανέβασα 1-2 πραγματάκια που πήρα απο αυτόν θα τα κάνω.

Είναι ο μόνος που επιβεβαίωσε πράγματα,που μου έφαγαν αρκετό καιρό για να τα αντιληφθώ από μόνος μου,αφού άκουγα με τα μάτια,οπως σε ένα βίντεο που μιλάει για τους κομπρέσορες και τις μη ακριβείς μετρήσεις που δείχνουν τα meter τους.

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Waterfall και Τρολλευ, βγείτε από τις μπύρες και άντε παένετε να μαλώσετε εάν σας κοτάει στο θέμα του Λάκη Fiesta Red Strat...για να σας δώ μάγκες

  • Χαχα 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, marathon είπε

Waterfall και Τρολλευ, βγείτε από τις μπύρες και άντε παένετε να μαλώσετε εάν σας κοτάει στο θέμα του Λάκη Fiesta Red Strat...για να σας δώ μάγκες

 

Τι πραγματεύεται;

Δεν έχω καν μπει.

Είναι περιγράψιμο;

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, marathon είπε

Waterfall και Τρολλευ, βγείτε από τις μπύρες και άντε παένετε να μαλώσετε εάν σας κοτάει στο θέμα του Λάκη Fiesta Red Strat...για να σας δώ μάγκες

 

Εντάξει, το είδα.

Απαντώ: το (γ).

Πόσες μέρες το συζητάτε;

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Πόσες μέρες το συζητάτε;

δεν ξέρω, δεν το παρακολουθώ....ο Λάκης πετάει τα λεφτά του...δικά του είναι, δεν με νοιάζει!!!!!!🤫

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marathon είπε

δεν ξέρω, δεν το παρακολουθώ....ο Λάκης πετάει τα λεφτά του...δικά του είναι, δεν με νοιάζει!!!!!!🤫

 

Λοιπόν... μου θυμίζεις ένα πολιτικό που έβλεπα πριν 10 χρόνια και έλεγε κάτι τέτοια, αλλά μετά βγήκε ο Βαβρουφάκης και τον έκανε σκόνη. Πάω τώρα να φάω ένα

 

προφητερόλ (γλυκό που προφητεύει), διότι χθες έφαγα ένα

 

προφιτερόλ (αλλά τελικά ενδιαφερόταν μόνο για το κέρδος)

 

 

  • Χαχα 1

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marathon είπε

δεν ξέρω, δεν το παρακολουθώ....ο Λάκης πετάει τα λεφτά του...δικά του είναι, δεν με νοιάζει!!!!!!🤫

Του έστειλα inbox (του LK) και του είπα "Harley Benton ST-59HM Fiesta Red".

Ως εκ τούτου, το θέμα θεωρείται λήξαν.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου