Προς το περιεχόμενο

pc build 2024


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως εχω ενα dell γερο βγηκε απο το 17 και ενα μονταριστο.

Το dell το μονο που εβγαλε ως λαπτοπ ήταν που φούσκωσε η μπαταρια του μετα απο 7 χρονια συνεχεια σχεδον στην πρίζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marathon είπε

Νομίζω ότι το "τασάκι" θα έβαζε κάτω εύκολα οποιοδήποτε pc σκέφτεται να φτιάξει...απλά του λείπει κανένα 1.000 ακόμα

 

Το γνωρίζω βρε.

Απλώς έκανα marathon-aimed humor.

Και να που εμφανίστηκες, οπότε ορθώς εμίλησα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

Το γνωρίζω βρε.

Απλώς έκανα marathon-aimed humor.

Και να που εμφανίστηκες, οπότε ορθώς εμίλησα.

 

ναι ...αλλά μας διαβάζουν και μικρά παιδιά!😀 

Πάντως εγώ μαζεύω (γιατί μου λείπει αυτό το επιπλέον 1,000ρικο!). Το επόμενο μουσικό μου είναι σίγουρα mini mac!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marathon είπε

ναι ...αλλά μας διαβάζουν και μικρά παιδιά!

 

Σωστά, αλλά εκεί πάει το "ΜΟΝΟ" που έγραψα πιο πάνω.

Οπωσδήποτε, έχεις δίκηο για τα μικρά παιδιά.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Άγιος είπε

Ναι αλλά με ένα χιλιάρικο ακόμα φτιάχνει PC θεριό που εξευτελίζει και διασύρει πολύ ακριβότερα Apple

...πάλι τα ίδια εσύ?🤩

Για πες του, μήπως τον παρασύρεις...και μην ξεχάσεις να του πείς να βάλει Linux😇

  • Χαχα 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marathon είπε

...πάλι τα ίδια εσύ?🤩

Για πες του, μήπως τον παρασύρεις...και μην ξεχάσεις να του πείς να βάλει Linux😇

Όχι Linux δεν προτείνω σε αυτό το φόρουμ που φτιάχνετε μουσική, γίνεται και σε Linux αλλά είναι μανίκι και τα καλά βασικά προγράμματα απουσιάζουν...

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος να έπαιρνα branded PC θα ήταν αν είχε εγγύηση του τύπου 3 χρόνια on-site support, είναι μεγάλη ιστορία να έρχεται κάποιος αν χαλάσει το μηχάνημα και να το φτιάξει επιτόπου.

Επειδή όμως με το build PC παίρνεις καλύτερο μηχάνημα με τα ίδια χρήματα, δεν θα έχεις φορτωμένο bloatware και λογικά θα έχει και καλύτερες δυνατότητες μελλοντικής επέμβασης (πχ να προσθέσεις λίγη RAM ή να βάλεις κανένα δίσκο παραπάνω), προσωπικά θα έπαιρνα κάτι τέτοιο αν ήθελα νέο PC.

 

Σχετικά με τα specs, και επειδή είδα το configuration που έφτιαξε ο @blue, συμφωνώ με τα 32GB RAM αφού υπάρχει το υπάρχει οικονομικό περιθώριο. Επεξεργαστής και τροφοδοτικό είναι αρκετά overkill (το wattage, όχι το Gold rating) αλλά και πάλι, αν υπάρχουν τα χρήματα, είναι σούπερ επιλογές. Το μόνο που θα άλλαζα είναι ο SSD και θα έβαζα κάποιον στα 2TB, τόσο για το χρόνο ζωής, όσο και για τον χώρο που σίγουρα θα χρειαστεί κάποια στιγμή.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, TakisB είπε

Ο μόνος λόγος να έπαιρνα branded PC θα ήταν αν είχε εγγύηση του τύπου 3 χρόνια on-site support,

 

Πάντως, αυτό που πρότεινα, έχει πέντε χρόνια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, trolley said:

 

Πάντως, αυτό που πρότεινα, έχει πέντε χρόνια.

Ακόμα καλύτερα, πραγματικά για μένα αυτός είναι ο πιο σοβαρός λόγος να πάρεις Dell ή HP ή οτιδήποτε άλλο branded.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου