Προς το περιεχόμενο

pc build 2024


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 ώρες πριν, blue είπε

 

ΥΓ. μου αρεσει που πολλοι αναφερουν "τα εχει" κλπ, και νιωθω πλούσιος 🤣

😄

Ένα από τα υπερ επίσης του έτοιμου Pc , που το παίρνεις από μεγάλες αλυσίδες.

Κάνουν άτοκες δόσεις με πιστωτική.

Κάθε 3 με 4 χρόνια αγοράζω και ένα νεο pc ή laptop , με 36 ή 48 δόσεις.....και δεν καταλαβαίνω τίποτα ......σαν να μην το πληρώνω. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

😄

Ένα από τα υπερ επίσης του έτοιμου Pc , που το παίρνεις από μεγάλες αλυσίδες.

Κάνουν άτοκες δόσεις με πιστωτική.

Κάθε 3 με 4 χρόνια αγοράζω και ένα νεο pc ή laptop , με 36 ή 48 δόσεις.....και δεν καταλαβαίνω τίποτα ......σαν να μην το πληρώνω. 😉

Καλές μεν οι δόσεις, αν κάποιος πραγματικά δεν μπορεί να σκάσει cash, αλλά δεν προτείνονται γενικά για αγορά pc ή smartphone, κι αυτό λόγω της γρήγορης μείωσης των τιμών στα συγκεκριμένα προϊόντα. Σήμερα σκας €1,5Κ για ένα pc και σε 2 χρόνια αγοράζεις το ίδιο στη μισή τιμή, ή ένα πολύ καλύτερο στην ίδια τιμή.

Είναι κοροϊδία να πληρώνεις κάποιο μηχάνημα σε δόσεις με ένα Χ ποσό για 4 χρόνια (το οποίο θα είναι ένα obsolete μηχάνημα που δεν μπορεί να δικαιολογήσει την τιμή του μετά από 4 χρόνια) ενώ μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα όλοι οι υπόλοιποι θα το αγοράζουν κατά πολύ φτηνότερα.

Πως θα σου φαινόταν να βάλεις 48 δόσεις για ένα Minim🐮🐮g των €6,000, και μετά από κάνα χρόνο να το δεις να το πουλάνε στα €3,000? Δεν θα νιώσεις ηλίθιος εις τριπλούν?🤡 (πρώτον γιατί αγόρασες M🐮🐮g, δεύτερον γιατί θα πληρώσεις στο τέλος €6Κ για μια παπαριά που θα έπρεπε να πωλείται €500,🥳 και τρίτον γιατί τα άλλα κορόιδα θα το αγοράζουν στη μισή τιμή😆).

 

Cash λοιπόν όσοι μπορείτε, για προϊόντα τεχνολογίας που χάνουν την αξία τους γρήγορα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Καλές μεν οι δόσεις, αν κάποιος πραγματικά δεν μπορεί να σκάσει cash, αλλά δεν προτείνονται γενικά για αγορά pc ή smartphone, κι αυτό λόγω της γρήγορης μείωσης των τιμών στα συγκεκριμένα προϊόντα. Σήμερα σκας €1,5Κ για ένα pc και σε 2 χρόνια αγοράζεις το ίδιο στη μισή τιμή, ή ένα πολύ καλύτερο στην ίδια τιμή.

Είναι κοροϊδία να πληρώνεις κάποιο μηχάνημα σε δόσεις με ένα Χ ποσό για 4 χρόνια (το οποίο θα είναι ένα obsolete μηχάνημα που δεν μπορεί να δικαιολογήσει την τιμή του μετά από 4 χρόνια) ενώ μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα όλοι οι υπόλοιποι θα το αγοράζουν κατά πολύ φτηνότερα.

Πως θα σου φαινόταν να βάλεις 48 δόσεις για ένα Minim🐮🐮g των €6,000, και μετά από κάνα χρόνο να το δεις να το πουλάνε στα €3,000? Δεν θα νιώσεις ηλίθιος εις τριπλούν?🤡 (πρώτον γιατί αγόρασες M🐮🐮g, δεύτερον γιατί θα πληρώσεις στο τέλος €6Κ για μια παπαριά που θα έπρεπε να πωλείται €500,🥳 και τρίτον γιατί τα άλλα κορόιδα θα το αγοράζουν στη μισή τιμή😆).

 

Cash λοιπόν όσοι μπορείτε, για προϊόντα τεχνολογίας που χάνουν την αξία τους γρήγορα.

Ακριβώς επειδή θα απαρχαιωθει σύντομα δεν κάνω ποτέ ανάλωση κεφαλαίου σε τεχνολογία,  αλλά δόσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LK είπε

Ακριβώς επειδή θα απαρχαιωθει σύντομα δεν κάνω ποτέ ανάλωση κεφαλαίου σε τεχνολογία,  αλλά δόσεις. 

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν πρέπει να αγοράζεις με δόσεις, όχι τουλάχιστον σε τόσες πολλές δόσεις. 3-4 δόσεις max για τέτοια προϊόντα.

 

  

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν πρέπει να αγοράζεις με δόσεις, όχι τουλάχιστον σε τόσες πολλές δόσεις. 3-4 δόσεις max για τέτοια προϊόντα.

 

  

Τεσπα διαφορετικές οικονομικές θεωρίες 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μαζεύω χρήματα και αγοράζω ήδη ξεπερασμένα μηχανήματα, λάπτοπ, φωτογραφικές, κινητά, πάντα μετρητά και πάντα ξεπερασμένα φτηνά πράγματα αρκεί αν κάνουν τη δουλειά που τα θέλω

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Εγώ μαζεύω χρήματα και αγοράζω ήδη ξεπερασμένα μηχανήματα, λάπτοπ, φωτογραφικές, κινητά, πάντα μετρητά και πάντα ξεπερασμένα φτηνά πράγματα αρκεί αν κάνουν τη δουλειά που τα θέλω

Να υποθέσω ότι δεν θα αγοράσεις ποτέ το τελευταίο iPhone Pro/Ultra/Max/Whatever μοντέλο με 48 δόσεις...🤔

(όπως έκανε ένας "ξύπνιος" φίλος μπάρμαν πριν 4 χρόνια και ακόμα πληρώνει😁) 

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ φορτωμένος από υποχρεώσεις (για τα δικά μου στάνταρντ) για να βάλω κάτι ακόμα κάθε μήνα όπως δόσεις για κάποιο μαραφέτι... Απλά δεν μπορώ, θέλω να ασχοληθώ μια φορά και τέλος με αυτό, όχι να έχω για χρόνια έναν επιπλέον βραχνά

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Πάρε λαπτοπ. 

 

οχι, παρε tablet.

μπορεις να παρεις και καφετιερα, εχει καλυτερο ιΧω.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου