Προς το περιεχόμενο

Προς πληκτάδες...help!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Το καλό είναι ότι όλοι εσείς (μαραθώνας, καταρράκτης, μοναδική-λάμψη) αντέξατε την δεκαετία, οπότε εκ' των πραγμάτων είσαστε survivors...

Αυτά που είπε, το Montage θα τα πληρώσει.🤣 Θα δειτε. 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, marathon είπε

Tις αξίες...τις παίζω με τη midi κιθάρα...τί δουλειά έχω εγώ με τα πλήκτρα!!!!!!!!🤩

Μια χαρά είναι. Αν έπαιζες μια νότα και τα έκανε ο arpeggiator εσύ έπαιζες μια αξία και το arp τις υπόλοιπες. Τελικά μια νότα έπαιζες ή έπαιξες όπως κατάλαβα στην αρχή? 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Αυτά που είπε, το Montage θα τα πληρώσει.🤣 Θα δειτε. 

 

Ο Καταρράκτης έχει αναλύσει τη μέθοδο με την οποία αξιολογεί αυτά τα πράγματα. Πρώτον, να είναι hardware. Δεύτερον, να είναι top τα specs. Τρίτον, να θεωρεί την τιμή δίκαιη σε συνάρτηση με τα specs.

 

Εγώ, απ' την άλλη, έχω γράψει ότι αν δεν μου αρέσει ο ήχος, δεν ασχολούμαι καν με τα υπόλοιπα, και βέβαια δεν εξαιρώ από το οπτικό μου πεδίο τα VST.

 

Οπότε, είναι θέμα μεθόδου... δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε όλοι, και δεν χρειάζεται κιόλας. 🙂

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τελικά μια νότα έπαιζες ή έπαιξες όπως κατάλαβα στην αρχή? 

Στο σόλο της αρχής είναι μία νότα (εάν θυμάμαι καλά το preset ήταν μονοφωνικό). Τα υπόλοιπα όμως είναι με midi κιθάρα (και με preset)  που καταλαβαίνει συγχορδίες...άσε που με έχετε βάλει σε σκέψεις....μήπως δεν ήταν Oberheim αλλά κανένα Prophet....

  • Like 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Ο Καταρράκτης έχει αναλύσει τη μέθοδο με την οποία αξιολογεί αυτά τα πράγματα. Πρώτον, να είναι..

Γιάμαχα

Αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, marathon είπε

Στο σόλο της αρχής είναι μία νότα (εάν θυμάμαι καλά το preset ήταν μονοφωνικό). Τα υπόλοιπα όμως είναι με midi κιθάρα (και με preset)  που καταλαβαίνει συγχορδίες...άσε που με έχετε βάλει σε σκέψεις....μήπως δεν ήταν Oberheim αλλά κανένα Prophet....

Ότι και να ήταν έδεσε ωραία με τα strings. Ετοίμασα και ένα κομμάτι που ήθελα να του το αφιερώσω και αυτό γιατί μου βγήκε psychedelic λίγο και έκανα και κάτι που αφορά το 666 αλλά τώρα θα πάρει τ @@ μου.🤣 Θα το αφιερώσω στον trolley. 🤣

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

🤣 Θα το αφιερώσω στον trolley. 🤣

και εγώ αφιερώνω εδώ (γιατί δεν βρίσκω το παλιό θέμα...), μια φωτογραφία των Forminxs με το Βαγγέλη και την Έλενα Ναθαναήλ!!!!

459116889_18459785458059285_618603417448537580_n.jpg

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

Τρίτον, να θεωρεί

μη λες τη λεξη Τριτον εδω μεσα..... μπερδευομαστε και καταλαβαινουμε αλλα πραγματα....🤣😛🤔

images τρσ.jpeg

  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε πάλι............🧐 

Λγο λείψαμε και χάσαμε την μάχη στα Γαυγαμηλα part 2

 

Είπαμε ο καθένας δουλεύει με ότι του αρέσει και σέβεται τις γνώμες/απόψεις του άλλου εδώ μέσα τι να κάνουμε δηλαδή είναι λόγος αυτός να προσβάλουμε ο ένας τον άλλον ήμαρτον έλα πάμε πάρα πέρα παιδιά έχει κουράσει αυτό.....

 

Αλλου ξεκινάνε τα θέματα και αλλού καταλήγουν όλα είναι καλά και τέλεια αρκεί να καλύπτουν τα θέλω και την δουλειά του καθενός 

 

Για μένα που δεν παίζω στο σανίδι με κάποια μπάντα η κάποιο λαικο σχήμα πχ δεν με ενδιαφέρει το workstation

στο είδος μου και στο αυτί μου κάθονται αλλά πράγματα.

Τι να κάνουμε δηλαδή άσχετα και αν έπαιρνα δηλαδή θα πήγαινα σε Fantom για πολλούς και διάφορους λόγους όπως Zen core, ως controller στο Ableton Live 12 και πολλά αλλά......

 

Ηρεμήστε και πιάστε λίγο την τεχνολογία μπας και μπει νέος κόσμος, έχουμε ξεφύγει πλέον από τα δεσμά του Hardware εδώ και χρόνια όχι ότι δεν χρειάζεται προς θεού αλλά πάνω στην κερδοσκοπία των εταιρειών έχουν δοθεί υπέροχες ποιοτικές τεχνολογιακες λύσεις 

 

Αυτά πολύ φιλικά προς άπαντες φίλους και γνωστούς 

🦊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου