Προς το περιεχόμενο

Προς πληκτάδες...help!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, cos_dr είπε

Λιώστο, κέντησε το. Το είχα παίξει και εγώ στον Χελιδόνη  που μας ξέχασε. 😒

ακομα περιμενω κατι αποε κεινη τυ συναντηση ε;;;...! ουτε ενα mp3 δεν ελαβα πμ!!!!!!!!!!

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
15 ώρες πριν, marathon είπε

.ακόμα και για τα κινέζικα που γράφετε που δεν καταλαβαίνω....🫡

Καλώς ήρθες στο κλαμπ. Αυτοί οι κανάγιες οι πληκτράδες θέλουν συνέχεια ... μεταφραστή 😄

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Wild guess... Montage? 😄

Το καλύτερο synth workstation είναι το Nautilus. Το Montage είναι δεύτερο και η Roland είναι δικη της κατηγορία με το Zen core που μοιράζονται τα μοντέλα της. Απλά και ελληνικά 🤣

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Wild guess... Montage? 😄

Γιατί να μαντέψεiς? Google Translate is your friend...😌

 

16 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το καλύτερο synth workstation είναι το Nautilus. Το Montage είναι δεύτερο και η Roland είναι δικη της κατηγορία με το Zen core που μοιράζονται τα μοντέλα της. Απλά και ελληνικά 🤣

Απλά και...γραφικά, γιατί βλέπω ότι κάποιοι καταλαβαίνουν μόνο με εικόνες: 😌

Σαν Workstations, τα Nautilus κ' Fantom μπορούμε να τα παρομοιάσουμε σαν μαχητικά 5ης γενιάς, όπως το F-35. Το Montage M είναι το Rafale της κατηγορίας, μαχητικό 4,5ης γενιάς.

 

image.thumb.png.797dcca6a785f92f7382d8d9d069414a.png

 

Σαν Synths τώρα, τα Nautilus κ' Fantom παίζουν στην κατηγορία των...Spitfire και Yakovlev Yak-3, ενώ το Montage M στην κατηγορία του F-22, του Νο1 μαχητικού του πλανήτη.🤘

 

image.thumb.png.5b3d6ce81549c22b582c02210ca326f5.png

 

Απλά και κατανοητά, να μας καταλαβαίνουν ακόμα και τα 10χρονα.😌

  • Χαχα 3

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Γιατί να μαντέψεiς? Google Translate is your friend...😌

 

Απλά και...γραφικά, γιατί βλέπω ότι κάποιοι καταλαβαίνουν μόνο με εικόνες: 😌

Σαν Workstations, τα Nautilus κ' Fantom μπορούμε να τα παρομοιάσουμε σαν μαχητικά 5ης γενιάς, όπως το F-35. Το Montage M είναι το Rafale της κατηγορίας, μαχητικό 4,5ης γενιάς.

 

image.thumb.png.797dcca6a785f92f7382d8d9d069414a.png

 

Σαν Synths τώρα, τα Nautilus κ' Fantom παίζουν στην κατηγορία των...Spitfire και Yakovlev Yak-3, ενώ το Montage M στην κατηγορία του F-22, του Νο1 μαχητικού του πλανήτη.🤘

 

image.thumb.png.5b3d6ce81549c22b582c02210ca326f5.png

 

Απλά και κατανοητά, να μας καταλαβαίνουν ακόμα και τα 10χρονα.😌

Δεν βλέπω κανέναν συσχετισμό. 🤣

 Το  Νautilus λόγω των μηχανών και της δομής του ειναι πιο synthesizer κσι workstation. Οι δύο που έχει το άλλο μαζί με την μια που είναι ξεπατικωμενη😀από τα αρμονία, η γιαγιουλα η AWM2 είναι πιο απλή προσέγγιση στον ήχο. Πιο rompler. Και τα effects είναι πιο φλατ, ψόφια. Τα Korg έχουν επιβλητικό ήχο. Δεσποτικο. Δεν είναι το Montage τελικά το καλύτερο. Απλά προσπάθησε να πάρει μια καλύτερη θέση. Και να είναι πιο ομορφο και να μπει στα home studio με το cubase. 

Nautilus. Εξαιρετικοί. Φθηνό. 😀Τώρα κσι με aftertouch. 🤣 Λίγο ελαφρύτερο. Και πλήρης😮 sampler, midi και audio sequencer. Πλήρης πανίσχυρος και ας αργεί να φορτώσει το θέλω πάρτο μου. Δεν είναι μόνο το MONTAGE. Δεν παραπληροφορω. Εξισορροπω. Κάντε like στο ποστ μου. Όσο πιστοί 🤣🤣

 Για εμένα που μου αρέσει το Montage, η Korg παραμένει ο Leader στα αυτόνομα music workstations- studios. 

 Η Yamaha την πλήγωσε με το πολυεθνικό hype της αλλά η προφητεία λέει πως θα ξανάρθει ως απόλυτος μεσσίας μια μεραη Korg. ❤️❤️❤️❤️ Και μην έρθει νύχτα....... 🤣

 

 

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Δεν βλέπω κανέναν συσχετισμό. 🤣

Κι αυτο είναι το μέγα πρόβλημα σου. Γι αυτό και γράφουμε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια εδώ κι ένα χρόνο, αλλά εσύ, χαμπάρι. Η υπομονή μου εξαντλείται...😴

 

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν βλέπω κανέναν συσχετισμό. 🤣

 Το  Νautilus λόγω των μηχανών και της δομής του ειναι πιο synthesizer

🤣 

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Οι δύο που έχει το άλλο μαζί με την μια που είναι ξεπατικωμενη😀από τα αρμονία, η γιαγιουλα η AWM2 είναι πιο απλή προσέγγιση στον ήχο.

Cos, στη λέξη ΑΓΝΟΙΑ στο λεξικό Μπαμπινιώτη έχει τη φάτσα σου δίπλα. Η "γιαγιούλα" AWM2 άρχισε από δύο elements/oscillators sta '80s και έφτασε στα 128 x16. Η "αντίστοιχη" rompler παπαριά που βρίσκεται μέσα στα Korg άρχισε με δύο oscillators και σήμερα έχει...ακόμα δύο oscillators. Αν δεν βλέπεις την μεγαλύτερη -τερατώδη- εξέλιξη των romplers σε ένα Montage M, παράτα τα synths και ασχολήσου με κάνα μπουζούκι.

Κι αν θέλετε να μπει και κανένα νέο μέλος σ'αυτό το ρημαδοφόρουμ, σταματήστε να γράφετε συνεχώς τις ίδιες ανακρίβειες και παπαριές, γιατί αυτές διαβάζονται από newbies και διαδίδονται παραέξω και γελάει ο κόσμος με το "τεχνικό" μουσικό φόρουμ, και ακούνε ΝΟΙΖ και αλλάζουν δρόμο. Καλή η πλακίτσα, αλλά όταν επαναλαμβάνεται επί ένα χρόνο παύει να είναι πλακίτσα. Ξεκολλάτε με τα κόμπλεξ σας, δηλαδή κάπου έλεος.

 

19 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και τα effects είναι πιο φλατ, ψόφια.

Τα "ψόφια" effects είναι VCM (Virtual Circuitry Modeling), είναι καρα-high tech και προέρχονται από κονσόλες οι οποίες κοστίζουν όσο το σπίτι σου και το εξοχικό σου μαζί. Η μία.

 

22 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Πλήρης πανίσχυρος και ας αργεί να φορτώσει

Ναι, μόνο 3μιση λεπτά boot. Πανίσχυρη μαλακία, τι να σου πω...

 

23 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν παραπληροφορω

"Παραπληροφόρηση" is your middle name. 

Ξεκόλλα. Έφυγαν όλοι. Προβλέπω σύντομα να ανεβάζεις θρεντ και να απαντάς μόνος σου.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Κι αυτο είναι το μέγα πρόβλημα σου. Γι αυτό και γράφουμε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια εδώ κι ένα χρόνο, αλλά εσύ, χαμπάρι. Η υπομονή μου εξαντλείται...😴

 

🤣 

Cos, στη λέξη ΑΓΝΟΙΑ στο λεξικό Μπαμπινιώτη έχει τη φάτσα σου δίπλα. Η "γιαγιούλα" AWM2 άρχισε από δύο elements/oscillators sta '80s και έφτασε στα 128 x16. Η "αντίστοιχη" rompler παπαριά που βρίσκεται μέσα στα Korg άρχισε με δύο oscillators και σήμερα έχει...ακόμα δύο oscillators. Αν δεν βλέπεις την μεγαλύτερη -τερατώδη- εξέλιξη των romplers σε ένα Montage M, παράτα τα synths και ασχολήσου με κάνα μπουζούκι.

Κι αν θέλετε να μπει και κανένα νέο μέλος σ'αυτό το ρημαδοφόρουμ, σταματήστε να γράφετε συνεχώς τις ίδιες ανακρίβειες και παπαριές, γιατί αυτές διαβάζονται από newbies και διαδίδονται παραέξω και γελάει ο κόσμος με το "τεχνικό" μουσικό φόρουμ, και ακούνε ΝΟΙΖ και αλλάζουν δρόμο. Καλή η πλακίτσα, αλλά όταν επαναλαμβάνεται επί ένα χρόνο παύει να είναι πλακίτσα. Ξεκολλάτε με τα κόμπλεξ σας, δηλαδή κάπου έλεος.

 

Τα "ψόφια" effects είναι VCM (Virtual Circuitry Modeling), είναι καρα-high tech και προέρχονται από κονσόλες οι οποίες κοστίζουν όσο το σπίτι σου και το εξοχικό σου μαζί. Η μία.

 

Ναι, μόνο 3μιση λεπτά boot. Πανίσχυρη μαλακία, τι να σου πω...

 

"Παραπληροφόρηση" is your middle name. 

Ξεκόλλα. Έφυγαν όλοι. Προβλέπω σύντομα να ανεβάζεις θρεντ και να απαντάς μόνος σου.

Γι αυτό έφυγαν  από εμένα? Έτσι σου είπαν? 🤣 Εγω θα γράφω αυτά που γράφω. Και όσοι διαφωνούν ας το εκφράσουν. Μόνο εσύ πετάγεσαι. Αφού είμαι καλύτερος από εσένα στα μουσικά και το ξέρουν όλοι. Και ευγενικοτερος στη συμμετοχή. Μη με προσβάλλεις λοιπόν. Γράψε πάνω στις αποψης μου. Και αν εκνευρίζεσαι με τις αλήθειες που γράφω σου ομολογώ πως χαίρομαι γι αυτό. Με ευχαριστεί 🤣 κα για ι αυτά τα προσβλητικά και συκοφαντικά που λες για εμένα ότι παραπληροφορω θα σε αναφέρω τώρα αμέσως στη διαχείριση. Τώρα αμέσως. 😡😡😡

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου