Προς το περιεχόμενο

Προς πληκτάδες...help!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και στο space insects να είναι που λέει ο PAL αν και δεν ακούμε τον ήχο, νομίζω δεν είναι το ηχητικό που έβαλε αν και μοιάζει πολύ, αν είναι το space insects θα τους ρίξουμε ΤΕΖΑ

 

image.jpeg.094baf737792d7ebfdcdf9f3d704192b.jpegκαι ΤΕΖΑ τα INSECTS🤣🤣

Εσύ αυτόν τον ήχο δεν τον έχεις, να τον τσεκάρεις μόνος σου? 856,775 VSTs έχεις ρε Cos, με 30Κ ήχους το καθένα, αυτόν δεν...?🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, foxxx είπε

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς εγώ έχω πέσει με τα μούτρα στο Hydrasynth και δίνω άσχημο πόνο 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ 

ΕΥΓΕ νέε μου!!!☝️👌👍

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Εσύ αυτόν τον ήχο δεν τον έχεις, να τον τσεκάρεις μόνος σου? 856,775 VSTs έχεις ρε Cos, με 30Κ ήχους το καθένα, αυτόν δεν...?🤔

Δεν μπορώ να ψάχνω τώρα. Τον ίδιο ακριβώς μπορεί να μην τον έχω. Μπορεί και ναι. Δεν έχω και κάνα κλώνο του Obenheim.  Πολλά patches, ατέλειωτα.  Άπειρα. 😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Δεν μπορώ να ψάχνω τώρα. Τον ίδιο ακριβώς μπορεί να μην τον έχω. Μπορεί και ναι. Δεν έχω και κάνα κλώνο του Obenheim.  Πολλά patches, ατέλειωτα.  Άπειρα. 😀

Αντε κατέβασε τονα, ξέρεις εσύ πως και από που...😌🇷🇺

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Αντε κατέβασε τονα, ξέρεις εσύ πως και από που...😌🇷🇺

Να το αγοράσουμε. Αρκεί να ξέρουμε ποιο ακριβώς είναι.

 Εσύ πρέπει να πάρεις το Omnisphere με αυτά που γουστάρεις που θέλεις step sequencers και arpeggiators και τέτοιους ήχους. Και είσαι και Βαγγελικός. Αυτό είναι για εσένα. Θα το ξεχάσεις το Montage. μόλις ανοίξεις τον arpeggiator και αρχίζεις να διαλέγεις patterns στα parts και παίξεις και με το ORB του.ιδιαίτερα για ¨αναλογικούς" και FM ήχους 🤣

 

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, foxxx είπε

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς εγώ έχω πέσει με τα μούτρα στο Hydrasynth και δίνω άσχημο πόνο 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ 

Λιώστο, κέντησε το. Το είχα παίξει και εγώ στον Χελιδόνη  που μας ξέχασε. 😒

  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Θα το ξεχάσεις το Montage. μόλις ανοίξεις τον arpeggiator και αρχίζεις να διαλέγεις patterns

Μπα...Οι arpeggiators των Montage/MODX (8 ταυτόχρονα) είναι State-Of-The-Art, οι οποίοι εκτός των "απλών" arpeggios με νότες μπορούν να ελέγξουν/τρέξουν και πλήθος synth παραμέτρων, δυνατότητες που δεν βρίσκεις στην πλειονότητα των υπόλοιπων arpeggiators. Με λίγα λόγια, οι συγκεκριμένοι arpeggiators κάνουν ΠΑΠΑΔΕΣ. Όποιος βαριέται να φτιάξει τα δικά του arpeggios, κάθεται και παίζει με κάποια από τα...10,239 (10,922 στο Montage Μ) preset arpeggios.😛 

Εγώ πάντως δεν τα είχα ακούσει όλα τα arrpeggios του MODX7, ούτε καν τα μισά, κι ας είχα το όργανο 2+ χρόνια.

Yamaha rules λεμε!✊😚🙏

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cos_dr είπε

Θα πει ο marathon πως το έπαιξε, θα με δικαιώσει και θα προχωρήσουμε.

Κώστα...δεν ξέρω εάν σε δικαιώσω, αλλά με ένα δάκτυλο (άντε ενάμισυ) το έπαιξα, δεν είμαι για παραπάνω. Εφέ και τέτοια δεν ξέρω να χρησιμοποιώ...είμαι γενικά μυρωδιάς από τα πλήκτρα! Σας ευχαριστώ όλους για τη προσπάθεια...ακόμα και για τα κινέζικα που γράφετε που δεν καταλαβαίνω....🫡

Επεξεργασμένο από marathon

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, marathon είπε

Κώστα...δεν ξέρω εάν σε δικαιώσω, αλλά με ένα δάκτυλο (άντε ενάμισυ) το έπαιξα

Τον έκαψες...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Τον έκαψες...

 

39 λεπτά πριν, marathon είπε

Κώστα...δεν ξέρω εάν σε δικαιώσω, αλλά με ένα δάκτυλο (άντε ενάμισυ) το έπαιξα, δεν είμαι για παραπάνω. Εφέ και τέτοια δεν ξέρω να χρησιμοποιώ...είμαι γενικά μυρωδιάς από τα πλήκτρα! Σας ευχαριστώ όλους για τη προσπάθεια...ακόμα και για τα κινέζικα που γράφετε που δεν καταλαβαίνω....🫡

Ε, ηταν arpeggiator. Με το delay μσζι μου έκανε σαν να το έπαιζες. Σε αυτό έκανα λάθος. Έκαμα λάθος. Όλες οι διάνοιες στην ιστορία έκαναν λάθη, καταχρήσεις. 

 Κάνεις δεν είναι ΑΣΦΑΛΤΟΣ

 

 Ζητώ συγνώμη και αποχωρώ. 😡🤣

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου