Προς το περιεχόμενο

Οι κιθάρες του JT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Όχι Samy, δεν είναι ο ιδρυτής του James Taylor Quartet...🥱


Κοίτα είμαι φάν των JTQ αλλα κακά τα ψέματα, JT είναι ένας, προς κακή τύχη του JT απο τους JTQ όχι του JT του κανονικού 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, odis13 said:


Κοίτα είμαι φάν των JTQ αλλα κακά τα ψέματα, JT είναι ένας, προς κακή τύχη του JT απο τους JTQ όχι του JT του κανονικού 😆

Αν και μας γλωσσομπερδευεις, ομιλεις ορθώς 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, odis13 είπε

Κοίτα είμαι φάν των JTQ αλλα κακά τα ψέματα, JT είναι ένας

Και ο JT(Q) ένας είναι, και εξαιρετικός στο είδος του.👌 Αλλά δεν συγκρίνονται μουσικά αυτοί οι δύο, διαφορετικά είδη. Προσωπικά προτιμώ τον JTQ, αλλά περί ορέξεως...😌

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως, η 2η κιθάρα που δείχνει έχει πολυ ενδιαφέρον. Ο Mark Whitebook έφτιαξε ένα πολύ μικρό αριθμό οργάνων στις αρχές των '70s οι οποίες κατα κοινή ομολογία ήταν απίστευτα όργανα, και αρκετές είχαν καταλήξει στα χέρια γνωστών μουσικών (καλή ώρα ο JT). Αλλά πολύ σύντομα σταμάτησε, δε θυμάμαι γιατί (υπάρχει ένα Fretboard Journal podcast μαζι του που μήνες τωρα λέω να κάτσω να ακούσω). Μόλις πριν απο 6-7 χρόνια άρχισε να ξαναφτιάχνει όργανα. Οπότε αυτές οι vintage Whitebook έχουν αποκτήσει σχεδόν μυθικό στάτους, και εμφανίζονται once in a blue moon. 

Kατα τύχη μόλις την προηγούμενη βδομάδα παρακολουθούσα auction όπου είχε εμφανιστεί μια, και αυτή με διάσημο provenance, νομίζω πως δεν πουλήθηκε λόγω reserve...
 


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίες κιθάρες και ωραίος χώρος μέσα στο δάσος.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ με μια από τις Olson στην ιστορική συναυλία στο Beacon Theater το 1998.

Το άσμα είναι το σχεδόν παραδοσιακό folk Wasn't that a mighty storm και παίζουν μαζί του κάποιοι...ενδιαφέροντες μουσικοί

 

 

 

Επεξεργασμένο από sultan of string
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου