Προς το περιεχόμενο

Η Harley Benton έβγαλε amp modeller κάτω από 100 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται για το DNAfx GiT Core που είναι το μικρό αδερφάκι των μεγαλύτερων Advanced και Pro και με τιμή στα 92 ευρώ στον τόμαν

 

 

 

.thumb.jpg.4d48e397766621edb54ed0b939a3828b.jpg

 

thumbnail_19181264_800-600x505.jpg

19181279-1920x1480.jpg

19181303-1920x587.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

92€ ε;

Και δε τρώω δύο φορές εστιατόριο;

 

Εκτιμώ τις budget επιλογές, αλλά αυτό θέλει βελτιώσεις. Όπως και το pro βέβαια. Καλή ιδέα, αλλά δεν βρήκα ούτε ένα κλιπάκι που να μου αρέσει σαν ήχος. Πάρε με τα ίδια λεφτά ένα plugin της Neural DSP και είσαι βασιλιάς 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 ώρες πριν, Nekkon είπε

Εκτιμώ τις budget επιλογές, αλλά αυτό θέλει βελτιώσεις. Όπως και το pro βέβαια. Καλή ιδέα, αλλά δεν βρήκα ούτε ένα κλιπάκι που να μου αρέσει σαν ήχος. Πάρε με τα ίδια λεφτά ένα plugin της Neural DSP και είσαι βασιλιάς 

Θεωρώ πώς με μια καλή επιλογή εξωτερικών IRs (πχ Celestion ή York), θα βελτιωθεί πολύ, σίγουρα όμως δεν είναι ένα μηχάνημα που μπορεί να συγκριθεί με πεταλιέρες που κοστίζουν τα δεκαπλάσια χρήματα. 

Παρ' όλα αυτά δεν μπορεί να συγκριθεί με κάποιο plugin, όπως αυτά της Neural, γιατί έχει το πλεονέκτημα του σχεδόν μηδενικού latency σε όλες τις περιστάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Θεωρώ πώς με μια καλή επιλογή εξωτερικών IRs (πχ Celestion ή York), θα βελτιωθεί πολύ, σίγουρα όμως δεν είναι ένα μηχάνημα που μπορεί να συγκριθεί με πεταλιέρες που κοστίζουν τα δεκαπλάσια χρήματα. 

Παρ' όλα αυτά δεν μπορεί να συγκριθεί με κάποιο plugin, όπως αυτά της Neural, γιατί έχει το πλεονέκτημα του σχεδόν μηδενικού latency σε όλες τις περιστάσεις. 

Με διπλάσια χρήματα έπαιρνα πετάλι Boss IR-2 (το οποίο βέβαια σταμάτησε) και έχω επίσης 0 latency, δεν ξέρω μου ακούγεται πραγματικά χάλια. Ίσως φταίνε τα impulse responses όντως 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα ακούγονται χαλια εάν απλά παίζεις με τα presets. Στο ampero δεν μου άρεσε κανένα preset. Με μπόλικη ρύθμιση, σε κάθε preset, το έφερα στα μέτρα μου, αλλά και πάλι κάτι έλειπε. Έβαλα επώνυμα IRs και ο ήχος έλαμψε και έγινε πιο ρεαλιστικός. 
Και αυτό το φτηνουλι modeler εάν μου δώσεις, σίγουρα θα το φέρω στα μέτρα μου, κάτι που δεν μπορω να πω για software.

  • Συμφωνώ 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου